Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

had

Turnaj BŘEZEN 2013 - nejdříve návrhy, pak i diskuze

Jelikož se blíží doba, kdy skoncujeme s likvidací horských trolů a plácáním se po Anduině, tak zakládám toto vlákno, abychom se domluvili co dál. Následně bychom zde v průběhu března mohli diskutovat k probíhajícímu turnaji.
Tak co v prvním jarním měsíci?
20.2.2013 11:44:06

had

1. nastrel
Bud muzeme pokracovat dal, a to zrejme v Honu na Gluma, anebo treba dat Rhosgobel, ale ten vzhledem ke specifickemu lecicimu decku prolozit treba lehcim Emyn Muil, hrat na stridacku 2x tri hry se stejnym deckem.

20.2.2013 12:00:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Hon na Gluma
zni celkem rozumne.

Obecne varianta na 2x3 hry se stejnym balikem vypada taky zajimave.

A asi souhlasim take s nevyslovenym preskocenim Dol Guldur, protoze to neni idealni na solo hru.

20.2.2013 13:02:16 | Upraveno autorem (porovnej)

had

vypsání turnaje Březen 2013
Zítra bych chtěl vypsat propozice na březnový turnaj. Nápadů na tomto vláknu je ještě méně než velice slabá účast v únorovém turnaji /počet hráčů byl bohužel ještě nižší než v lednu/.
Nenapadá mě nic, čím bychom mohli jít ještě vstříc začátečníkům a majitelům core setů. Nevěřím tomu, že nikdo z nich za celý měsíc nebyl schopen alespoň v jedné hře vyhrát - mohl si tak zapsat nelichotivý výsledek, ale alespoň se mohl zúčastnit.

Pokud zde nikdo nezveřejní nějaký nápad, tak zítra vypíši turnaj ve questu Hon na Gluma pouze v jedné /free deck solo/ kategorii, protože drobit již tak malou účast do dvou kategorií je nesmysl.

27.2.2013 16:26:31

had
no divil by si sa, ale ja som fakt ešte ani raz ten Anduin solo nevyhrala :) a to som dala skoro 20 hier... asi preto, že som najprv neskúšala tú najlepšiu kombináciu ako mali všetci ostatní, bola to výzva: dám to s Tactics (raz Thalin, potom Legolas) aspoň raz a pôjdem hrať iné, času dosť a potom za pár posledných dní just nič :)
Škoda no, na viac času nebolo pri dvoch deťoch, keď sme hrali večer tak vo dvojici DolGuldur alebo Gluma... vďaka za ochotu dať možnosť aj nám začiatočníkom, budem vás ďalej sledovať, dobré tipy keď to tu čítam, baví nás skúšať rôzne taktiky. Ja osobne Gluma ešte skúsim, či bude v ďalšom kole alebo nie a podelím sa o výsledok, ak bude úspech a potom som aj tak mimo - čakáme, kým bude dostupný reprint Carrocku :(
Držte sa!

27.2.2013 22:26:41

had - Anduina a turnaj březen
Možná je to třeba tak, že začátečníci odehrajou, skore spočítají, pak kouknou na průběžné výsledky a mávnou rukou :) Prostě jste 3-4 hráči na ostatní konkurenci příliš dobří, no.
Ne, vážně, já jsem to psal už u svého výsledku, který byl nejhorší (horší než váš s core setem!!!), že ho tam dávám v podstatě proto, aby dodal odvahu dalším se do turnaje zapojit, ale nějak se nepovedlo.
U mě osobně menší chuť do turnaje způsobilo několik věcí - jednak jsem si v lednu ověřil to, co jsem čekal, totiž že hra na rychlost a počítání skore mě příliš nebaví, bere mě na tom systém výhra / prohra a třeba mě vůbec neláká sféra leadership. Všichni ji hrajete kvůli Sneaku a Stewartovi (já taky, ale jen přes Song, na ten musím čekat, tudíž rychlost je vyloučena). Můj druhej osobní faktor je ten, že momentálně si postupně zkouším questy z Morie a Redhorn gate, který mě baví mnohonásobně víc, a do Anduiny, kterou jsem už prošel dostkrát, jsem se musel vyloženě nutit. Nakonec jsem odehrál několik vstupních her a od první výhry jsem si prostě odehrál další 2 hry - víckrát jsem se k ní nevrátil... Když to porovnám s Shaddyho (myslím, že jeho - jiné vlákno) počtem her, mám pocit, že se mu musí o Trollovi už i zdát :)
Ohledně dalšího turnaje těžko říct - ten zájem je opravdu malej. Museli by si říct ostatní, proč zrovna oni do Anduiny nešli. Já bych třeba pár her odehrál a do lovu na Gluma bych se zapojil, abych vám trochu pomoh a povzbudil, ale jiný ambice od toho nemám... Mám na něj deck, ale karty z Dwarrowdwell teprve poznávám, takže to "free" by u mě asi bylo omezený na set Shadow of Mirkwood. Nevím, jak na tom budu časově, abych to stíhnul všechno předělat...

28.2.2013 10:06:24

had

to libor
pozn. k songu. Napsals, že na song musíš čekat, což není tak docela pravda. Musíš si udělat balík tak, abys na něj čekat nemusel, resp. abys na něj čekal co nejméně.

K Anduině - tento quest má např. v druhé části nutnost 16 žetonů na projití. Tohle je velice těžké udělat, pokud bude třetina nebo i víc tvého balíku tactics sféra. Celá hra je o tom, že každý quest vyžaduje něco jiného - např. nové questy z Dědiců, využívají keyword Battle a questuješ tedy útokem charaktera - a zde je třeba tactics sféra výborná.
Rovněž tak není bezpodmínečně nutné hrát steward a sneak. V tomto questu ano, ale jinde se bez toho v pohodě obejdeš. Steward nahradíš třeba resourcefulem a hraješ balík třeba na threat pod 20, abys recourceful hráš za jeden zdroj. Nebo hraješ třeba Thorina v trpasličím balíku atd., atd.

pozn. Návrhy před turnajem jsou od toho, aby každý napsal co chce hrát. Ty teď napíšeš, že tě Anduina nebavila, ale návrh na jiný quest jsi mohl dát v lednu a nedal.

28.2.2013 10:41:19 | Upraveno autorem (porovnej)

had
Jenže já v lednu ještě neznal Morii... :) Navíc je logické, aby se ty questy jely tak nějak postupně, všechny argumenty ohledně hráčů české verze, nováčků atd. jsou taky jasný, takže je jedině správný, že se hrála Anduina a jinej návrh bych speciálně za sebe nedával, ani kdybych znal všechny scénáře.
Zkrátka ten systém turnaje, myšlenka i provedení je takřka bezchybná, jen je škoda, že je účast poměrně malá. Neber si to nějak osobně, ale já si myslím, že buď o tom turnaji takřka nikdo neví nebo většinu odradí nahrané výsledky. Těch her nahrajete mraky, napíšete popis a někdo pak vidí, že se vaší průměrnej hře nedokáže přiblížít, ani když dá rekord :) O tom ale turnaj je. Já to beru tak, že se ho zkrátka chci zúčastnit, ne ho vyhrát, taky tomu nedávám tolik, co vy (řečeno sportovní terminologií).
Ohledně Anduiny - jen krátce, na ní je tuším jiné vlákno... Já jí hrával s coresetem, ale s kartama ve třech kopiích a taktiku jsem tam měl kvůli Trollovi. Fein, Citadel plate, G.Blade pro Dunhera a to je zhruba vše, zbytek byl spirit právě kvůli druhé fázi questu - N.Tracker, L.Guide, G.greetings, hobiti, rušičky... A aby bylo dost zdrojů, museli být dva hrdinové. A protože v turnaji byl povolen jen jeden core set, musel jsem s tím do free kategorie, jen jsem zkusil Glorfindela místo Eowyn a přidat leadership přes song... Na víc pokusů a úprav nebylo moc času - děcka, práce, hokeje... a Morie :)

28.2.2013 11:15:53

vysledky
Pred lednovym turnajem jsem Lotra hral mene nez 10x - vyzkousel jsem zakladni baliky a zkusil postavit par baliku jenom na ten prvni quest z core setu.
A prislo mi to hodne tezke.

Pak se spustil tento turnaj a me to tak nejak nakoplo, abych se te hre vic venoval. Jakmile si clovek vyzkousi nekolik her s ruznymi kombinacemi, zacnou mu nektere mechanismy hry davat vetsi smysl. Hodne mi take pomohly zde napsane zapisy ostatnich hracu.

Az pri hrani Anduinu jsem zacal poznavat trochu vic karty mimo core set a nedostal jsem se moc za prvni cyklus rozsireni.

A questy mimo core set jsem zatim vubec nehral, pokud nepocitam, ze jsem o vikendu zacal hrat Hon na Gluma.

Delam to tak, ze poskladam nejaky balik a zkusim to zahrat. Pokud po jedne hre vidim, ze mam s necim problem, tak ho hned upravim a zkusim dalsi hru. Kdyz mam pocit, ze uz to vypada k svetu, zkusim 3 hry. Pokud mi prijde, ze jsem mel smulu a balik ma navic, zkusim jeste dalsi 3 hry.
A potom zkusim treba jinou kombinaci hrdinu.

Ale hlavne jsem to chtel napsat jako povzbuzeni pro vsechny ostatni, protoze k tem vysledkum, ktere jsem odehral, jsem se dostal ted behem tech 2 mesicu, co tady hrajem ty turnaje.

Her jsem ted na Anduinu odehral hodne, az si rikam, kde jsem na to vzal cas. Asi dost pomohlo, ze jsem velkou cast her hral pres Lackey - prece jenom je to trochu rychlejsi na nachystani a poklizeni. Navic taky ty prohrane hry vetsinou byly otazkou nekolika minut. Asi jenom 2 prohry, co si pamatuju, byly delsi hry.
Na druhe strane jsem chtel vyzkouset balik s orly a balik s trpasliky a uz proste nebyl cas to postavit.

28.2.2013 21:59:51

jak oživit turnaje
Příčin, proč se únorového turnaje zúčastnilo tak málo hráčů, je zřejmě několik:

1) Souhlasím s Liborem, že "neuvěřitelné" výsledky zúčastněných určitě trochu odrazují.
2) Hráči nemusejí mít vždy dostatek času turnaj v měsíci odehrát. Já jsem měl free deck na Anduinu připravený, ale neustále jsem hraní kvůli různým povinnostem odkládal a najednou koukám, že je po turnaji.
3) Někteří hráči se turnaje možná nezúčastňují z "ideologických" důvodů, třeba proto, že upřednostňují fórum deskožrouta.
4) Už jsem tady jednou zmiňoval, že jsou velmi často přímo na fóru zpochybňovány výsledky na základě popisu jednotlivých her. Některé hráče to může odrazovat, třeba na mě to působí dost negativně.
5) Nastavený formát turnaje určitě zdaleka nevyhovuje všem. Např. libor si stěžoval, že mu nevyhovuje hraní "na rychlost", s čímž by určitě souhlasilo i hodně dalších hráčů.

Co s tím?

1) + 2) Každý má pochopitelně právo odehrát třeba sto her a vybrat nejlepší sérii, s tím nic dělat nejde. Stejně tak kdo "nemá čas", tak jej prostě nemá.
Změnu k lepšímu by mohla nastartovat poměrně zásadní úprava formátu turnaje, a sice, že by všechny turnaje "ožily". Staly by se z nich prostě "living" turnaje ála FFG, tj. turnaj by nikdy nekončil, hráči by kdykoliv mohli napsat svůj výsledek a nějaký moderátor by neustále doplňoval tabulku. Výsledková listina by se tedy neustále rozšiřovala.
3) S tím podle mě nic dělat nejde.
4) Poměrně dobře by to mohlo řešit pravidlo, že není povinnost psát popisy her, stačí prostě jen rozepsat skóre. Je pravda, že zrovna teď popis her umožnil odhalit chybu jednoho hráče. Zároveň by tedy mělo existovat silné doporučení, aby hráči, jejichž turnajový výsledek útočí na nejlepší pozice, popis her přeci jen uvedli.
5) Vývoj turnajů jsem si představoval mnohem zajímavěji, než je tomu teď, a svoje návrhy jsem psal úplně v zárodku zdejších turnajových ideí: místo jednoho questu by se hrála třeba série tří questů, byly by nějak omezeny keywordy hrdinů nebo i celé sféry; nebo by se dal udělat turnaj v secrecy atp. Tisíc her Honu na Gluma jsem absolvoval už kvůli turnaji na ffg a z náhodnosti tohoto questu (stopy) jsem málem zešílel - tudy podle mě nevede nejlepší cesta.
Co je důležité, moje prvotní idea byla, že určitě poběží současně více než jeden turnaj. Když třeba někdo nemá Hunt for Gollum, než se tady začne hrát turnaj k nějakému jinému questu, ten člověk taky může zapomenout, že nějaké turnaje vůbec jsou.
Kam se vlastně vytratil další původní nápad, že turnaj nebude jen pro solo hraní, ale i pro dva hráče? Třeba by se našli hráči, kteří solo nehrají, ale ve dvou by se turnaje zúčastnili. Nejspíš by se k tomu muselo založit samostatné vlákno a určitě by turnaj nesměl trvat jen měsíc, ale musel by být "živý".
Nakonec dávám do éteru výzvu hráčům, jako je libor, aby se zamysleli nad tím, zda by nešel vymyslet třeba i jiný bodovací mechanismus, který by tolik nezohledňoval rychlost. Napadá mě třeba: jen 5 bodů navíc za kolo, zdvojnásobit vítězné body, za threat pod dvacet ubrat 5 bodů a nad čtyřicet zase 5 přidat... možností je spousta. V případě "živé" varianty turnajů by vedle sebe klidně mohly běžet turnaje s klasickým a "house rules" bodováním.

28.2.2013 23:24:41 | Upraveno autorem (porovnej)

had

to masonoš
Malá neúčast je dle mne jednoznačně ovlivněna pro někoho neuvěřitelnými, pro někoho výbornými, pro někoho pěknými, pro někoho vydřenými a tak bych mohl pokračovat dále, výsledky.
Je to bohužel jako ve sportu - dřít, dřít a dřít a mít k tomu kus štěstí. Když si někdo zahraje jednou týdně a nebude trénovat jak záludnosti daného questu, tak ladit svůj deck - tak takové výsledky zkrátka mít nemůže. Rovněž tak hráč, který tuto hru hraje týden bude těžko konkurovat hráči, který ji hraje tři roky. Já pokud budu mluvit za sebe, nemám sebemenší problém, pokud s hrou začínám a myslím to vážně, tak zapsat svůj výsledek 200 bodů na třeba 10. místo v pořadí - navíc turnaje hrajeme se záměrem, že by se na konci roku mohlo udělat celkové pořadí a tam mi každá účast pomůže.
Tuhle záležitost by mohl opravdu vyřešit jen living turnaj, ale na druhou stranu podívej se do SCORE logu, který je living, kdo tam dal naposledy své výsledky.

add. bod 5 - 1. dva turnaji byly logicky 1. dva questy, se záměrem přitáhnou majitele CS. Turnaj třetí jsem chtěl udělat již jinak, navrhl jsem třeba dva questy s jedním deckem, kromě Shaddyho - ohlas nula. Vlákno tu leží týden a tvůj příspěvek dorazí půl hodiny před začátkem turnaje s tím, že tento quest je o náhodě /dle mého názoru je takových většína - třeba 2 hill trolové ve druhém kole ve stagingu také nikoho nenadchnou/ - tato tvá zmínka po vypsání turnaje asi cestou ke zvýšení účasti také nebude. Pozn. ještě k těm stopám - je to opět o tom, co jsem zmiňoval na začátku - půjde o to udělat si deck a ten natestovat, aby si měl co největší pravděpodobnost, že stopy přijdou co nejdříve.

Ke hře dvou hráčů - vypsán lednový turnaj - účast nula, v únoru se již po tomto formátu nikdo nepoptával.

V každém případě díky za podnětný příspěvek a uvidíš jaká bude "účast" hráčů v diskuzi k tomuto tvému příspěvku - máme celý měsíc na to udělat v dubnu to nejlepší co si sami vymyslíme.

1.3.2013 08:26:28 | Upraveno autorem (porovnej)

masonoš
Divný - v podstatě mi mluvíš z duše, ale narozdíl od tebe mě moc nenapadá, co s tím udělat. Nápady máš dobrý, ale podobně jako had mám pocit, že by u mě nefungovaly...
Zkusím to nějak shrnout bod po bodu. Myslím, že měsíc na odehrání jakéhokoliv questu je času poměrně dost. U mě zkrátka ten minulý měsíc vyhrály jiné priority (herní i jiné), ale i tak jsem do turnaje šel s mizivou nadějí na slušný výsledek. Had má taky naprostou pravdu v tom, že to je jako sport - bez tréninku to nejde a víc her zároveň znamená trénink i větší naději na lepší i šťastnější trojkombinaci. S rýpáním do zápisu hry zkušenost nemám, do mých výsledků ještě nikdo nerýpal, ale osobně bych s tím problém neměl - aspoň bych chybu příště neudělal znovu... a bod 5 je čistě můj problém. A možná taky problém hry, která je tak strašně těžko měřitelná nějakým bodovým ziskem.

A k návrhům - "living" turnaje? K nim už bych se já osobně asi dokopal jen velmi stěží. U těch aktuálních má člověk aspoň pocit, že fungují, objevují se tam nové výsledky, diskutuje se nad questy, hned se objevím v nějakém pořadí a mě osobně aspoň motivují se k tomu questu vrátit a to skore si spočítat, což normálně nedělám. Alternativní bodování je zajímavej pokus, třeba vím, že to, co jsi ty uved, by mi vyhovovalo mnohem víc. Třeba z toho důvodu, že by sice zase vyhrávaly ty vytuněný balíčky stavěný na rychlost (zase jak jinak to porovnat), ale ty rozdíly by třeba nebyly tak propastný. Na druhou starnu - aspekt štěstí - ovlivníš nějak, jestli ti přijdou karty s victory pointy? Mě by třeba vyhovovala stupnice 1-5 podle pocitu ze hry :) Kdo by odehrál tři navazující hry, které by moh ohodnotit plným počtem bodů z hlediska kvalitního herního zážitku, ten by vyhrál :)
Ad had a turnaje ve více hráčích - za sebe bych se neúčastnil - nemám s kým...

1.3.2013 08:56:16

proč se neúčastním
1. nezajímá mě FAQ, krom vysvětlení některých nejasností ve hře nebo úpravy pravidel. To, že upravují text karet není něco, na co by se mi chtělo při hraní myslet a to nejen u této hry.
2. hraji pro radost a dát velké množství her s jedním scénářem by mi asi hru znechutilo, ledaže bych odehrál pouze ty tři hry a hodil sem daný výsledek bez ohledu na jeho hodnotu. S tím bych problém neměl, ale i tak viz. můj 1. důvod proč se neúčastním.
3. hraji výhradně, jak říká Beholder "schizo" za dva hráče, s čímž turnaj také příliš nepočítá

- jinak si rád počtu komentáře k vašim výsledkům a sestavám, trikům apod., člověka to inspiruje

1.3.2013 11:02:19

Moje skromné postrehy:
Pre mňa, ako "amatéra" sú zápisky neoceniteľné, snáď tu nebol jeden, z ktorého by som sa niečo nenaučil (pravidlá, taktika, ťahy). Zároveň chápem, že ak niekto odohrá 20 či viac hier, tak sa mu to priebežne zapisovať nechce. Ale mne by tu chýbali.
Čo sa týka sólo alebo hry dvoch hráčov: ja hrávam oboje, ale za mesiac neodohrám toľko hier, aby som sa dokázal zúčastniť v oboch kategóriách. Priateľka nie je až taká "zapálená" (v tomto :-)) tak ako ja a zase vzhľadom na moju doterajšiu "vyhratosť" a úspešnosť bol napríklad zázrak, že som Anduinu dokázal splaviť 3-krát za sebou (pred tým, ani potom sa mi to už nepodarilo). Samozrejme, ten výsledok by som sem dal, aj keby som 1 či 2 hry prehral.
Čo sa týka scenárov: Vlastním len Core-set (CZ) a tým je asi povedané všetko. Som naň odkázaný. Kebyže som však majiteľom dajme tomu 2 cyklov AP a 2 ďalších veľkých rozšírení, asi by som sa tiež len ťažko donútil hrať nejaký scenár zo základu. O to väčšia škoda, že tu nieje dostatok hráčov na to, aby bolo možné robiť zvlášť turnaje pre nás, "začiatočníkov" a zvlášt pre Martikánov a Hilgertové, čo splavujú Anduinu za necelé 4 kolá :-).
Turnaja z AP sa teda nebudem môcť zúčastniť, naopak, zaujala ma myšlienka súčtu bodov z troch rôznych questov, či povinnosť použiť/nepoužiť v turnaji určitú sféru alebo hrdinu.
A ešte čo sa týka "living turnaja": pre mňa osobne by bol asi výhodnejší, ale súhlasím s už nižšie spomenutými argumentmi proti. Počet hráčov by to asi nezvýšilo a chýbajúci aspekt "tlačí ma čas" by tomu mohol skôr ublížiť.

1.3.2013 11:46:01

had

to Deth
Ja osobne bych s hranim jednoho hrace za dva vubec problem nemel, ikdyz jsem tak hral pouze Laketown.
Co se tyka faqu asi te tezko budu predvedcovat, ale bez nich to zkratka nejde. Text ma dosud zmeneno par karet - cca do 10 - a je to otazka par minut to projit.

1.3.2013 12:17:59

had
Já bych příliš nesmutnil nad tím, že ti přijde malá účast. Mně naopak přijde, že se turnaj docela chytl a hráči se o to zajímají. Nemám ovšem žádnou chytrou radu, jak řady soutěžících rozšířit. Já osobně třeba LOTRa hraji téměř denně, ale nikdy jsem to nehrál sólo (a ani to neplánuji) a jak už zde bylo zmíněno, nehraji to na body.

Máš pravdu, že asi nemám význam rozdělovat to na 2 kategorie (free deck vs. core deck), to se podle mě v pohodě vyřeší tím, že do úvodu každý napíše s čím hrál. Své výsledky si pak může každý hráč porovnat se stejnou úrovní stavby decku (free vs core).

1.3.2013 14:46:19

had

zajimave
Je zajimave jakym zpusobem kdo hraje - nekdo hraje bez uprav pravidel od vyrobce, nekomu nevyhovuje, ze se boduji kola a nekdo si pro jistotu body nepocita vubec.:)

1.3.2013 15:27:54

odpověď na připomínky a jak dál
Score log a turnaje bych raději nesrovnával. Podle mě SL nefunguje dobře zdaleka ne proto, že je kvůli svému living atributu zapadlý kdesi na fóru. Na druhou stranu je pravda a dobře to popisuje libor, že dojem neaktuálnosti by living turnaji určitě nesvědčil. Je to však čistě problém technické nedostatečnosti fóra. Jaká ironie, že jsem v posledním příspěvku zmiňoval deskožrouta, kde by rootové vlákno šlo udělat nejspíš snadněji.
Úplně bych však living turnaj nezatracoval. Jak to doopravdy funguje by se poznalo teprve tehdy, až by to nějakou dobu běželo. Sifonides sice píše, že efekt "tlačí mě čas" je užitečný, ale já to mám prostě tak, že třeba dva měsíce mám málo času a snažit se rychle odehrát pár her, abych stihl deadline turnaje, se mi moc nechce. Pak se ale třeba najde týden, kdy bych mohl hrát více a v tom případě bych velmi ocenil možnost zapsat výsledky do několika turnajů najednou.

Ohledně svého opožděného příspěvku se hadovi omlouvám, ale napsal jsem prostě až tehdy, kdy jsem měl čas a náladu se nad tím více zamyslet. Netvrdím, že je vyloženě chyba dělat teď turnaj v questu Hunt fo Gollum, kdyby ano, určitě bych se ozval dřív. Náhodnost tohoto questu mi prostě jen přijde otravnější než "standardní" náhodnost typu "může přijít druhý troll", ale chápu, že to tak někomu nemusí připadat.

Hru dvou hráčů (i s možností schizo) bych také nezatracoval jen kvůli tomu, že v lednu se nikdo nezúčastnil. Jednak spousta věcí nejdřív nefunguje a pak se rozjede, a jednak se lednového turnaje začali houfně zúčastňovat solo hráči, takže se nikomu asi ani moc nechtělo tam tak nějak stranou dávat výsledek doublu. Prostě to chce zvláštní vlákno a více času. Já si čas od času ve dvou zahraju, ale právě že jen čas od času.

Ohledně komentářů k výsledkům to vypadá, že jsem asi jediný, na koho "nevěřícné" reakce působí negativním dojmem. Budiž, dál už to nebudu řešit.

Přemýšlím, jak to klubko našich názorů rozmotat, aby to vedlo k nějaké smysluplné realizaci. Vidím rámcově dvě možnosti: buď sem hráči budou dále po nějaký čas psát návrhy, jaký turnaj by se dal hrát, ovšem bylo by žádoucí, aby se jednalo o návrhy zcela konkrétní. Až by jich tady bylo dost, udělala by se zase taková minianketa, na jejímž základě by se pak něco spustilo. Nebo se despoticky rozhodnu a někdy, nevím kdy, vytvořím na fóru nějaký turnaj či turnaje v living formátu a třeba s nějakým omezením či změněným bodováním, zatím fakt nevím jak, a prostě by se to buď chytlo, nebo ne.

1.3.2013 17:43:31

had

Náhodnost stop
Vracím se k tématu, že současný aktuální turnajový quest je hodně o náhodě. Asi po roce jsem si ho znovu zahrál a napíši pár postřehů:
O víkendu jsem si dal tři hry s deckem, který teď testuji na questech z Numenoru, tzn. není v něm žádná karta, která by urychlovala tažení karet z encounteru /např. Denethor/ - s tím, že si jen tak quest opráším, než začnu stavět deck.
Výsledky byly nad očekávání a všechny tři jak přes kopírák - konec v pátém kole s rekordním výsledkem.
Neměl jsem sebemenší problém s tím, že bych musel na stopy nějakým způsobem čekat, snad jen ve druhé hře mi False Lead stopu vrátila zpět do encounteru, ale v dalším kole mi naštěstí přišla zpět.
V encounter balíku je 48 karet, z toho 4 stopy. Dle pravděpodobnosti by měla tedy být 1 stopa ve 12 kartách. Potřebujete ji na sebe navázat do konce 2. části questu – u mě vždy ve 4. kole
1. Kolo – 1 karta v setupu + 1 v quest. fázi + 3 po výhře v questu – 5 karet
2. Kolo - 1 v quest. fázi + 3 po výhře v questu – 4 karty – konec 1. části questu
3. Kolo – 2 karty na začátku questu + 1 v quest. fázi – 3 karty
4. Kolo - 2 karty na začátku questu + 1 v quest. fázi – 3 karty - konec 2. části questu
Dohromady je tedy taženo 15 karet /což může být navýšeno ještě surgem/ – oproti teoretickým 12 máme ještě něco navíc. A s každým kolem nám tento počet ještě stoupá /1. část o 4, 2. o 3/.

4.3.2013 13:11:13 | Upraveno autorem (porovnej)

had
O.K., ten quest není náhodný :-)

4.3.2013 20:42:45

Honitba
Tak tenhle quest se mi moc nelíbí. Skoro nepamatuji, že jsem ho někdy hrál. Stopy nejsou moc náhodné. Opravdu je (vlastně stačí jen jedna) člověk najde docela brzo. Leccos vás může zpomalit, ale skoro nic zabít. Snad kromě té hlídky, která dostává bonusy za stopy. Ideální quest pro Rohany, ale já to hrál s Aragornem (Eowyn a Glorfindel jsou podle mého názoru autoinclude). Hrál jsem to dvakrát, ale vždy jsem přetáhl osmé kolo a pak už mě to nebavilo dohrávat.

5.3.2013 13:07:33

turnaj celkově
Chtěl bych se zučastnit turnaje, ale v sekci dvou hráčů nebo schizo hraní :-). Zatím je jen solo hraní.

Další možnost jak zkusit přilákat hráče, kteří se chtěji zučastnit teď nebo později by byla v tom, že by si mohli odehrát i předchozí turnaje, které promeškaly.

Spousta nových hráčů má asi jen 1x (2x) core set a asi nebudou pokračovat když nemají AP na daný turnaj.

Kdyby byl někdo z Brna a chtěl hrát lotra ve dvou či více lidech tak se ozvěte. Osobně mě samotného neláka hrat, ale s někým u pivka by to bylo fajn.

5.3.2013 15:45:25

had

to morpheus - turnaj dvou hráčů
Pokud by měl někdo zájem hrát turnaj dvou hráčů, popř. schizo hraní, dejte sem vědět, při nějakém solidním zájmu bychom nějaké turnaje mohli vypsat i v průběhu měsíce - dobrý by byl třeba quest Return to Mirkwood nebo klidně i questy z CS.

Co se týká dalších turnajů solo, byl bych jednoznačně pro, to nějakým způsobem oživit.
např. jak už jsem psal na začátku tohoto vlákna hrát dva trochu rozdílné questy s jedním deckem - např. léčící Rhosgobel a něco k němu - skládalo by se to ze dvou samostatných trojher, kdy by se v každé trojhře questy střídaly:
např. 1. trojhra - Rhosghobel, Emyn Muil, Rhosgobel - z toho nejl. výsledek
2. trojhra - Emyn Muil, Rhosghobel, Emyn Muil - z toho nejl. výsledek
Konečný výsledek bude průměr ze dvou trojher.

Další nápady?

5.3.2013 17:43:43 | Upraveno autorem (porovnej)

dva nebo schizo
tohle by se mi líbilo.
Uvítal bych ještě možnost dohrání všech proběhlých turnajů.

5.3.2013 18:14:53

had

to Shaddy a trpaslíci
Já teď tenhle deck taky zkouším, protože příští týden bych měl mít 2. rozš. Hobbita. 1. rozš. jsem prošel s Thorinem, Orim a Norim.
T, D a Ori jako dvoubarevný deck lze postavit asi jako nejrychlejší dolízávací deck u trpaslíků.
Díky Dainovi máš pak relativně dostatek vůle a útoku a díky tomu je dobrý i do Numenoru - už jsem s tím dal i 1. dva questy Numenoru, 1. dokonce v osobním rekordu.
Teď v novém Hobbitovi bude ještě pár trpasličích alíků, co se do něho hodí.

23.3.2013 08:57:17 | Upraveno autorem (porovnej)

had

to Shaddy a AproX
Prosím o zveřejnění decklistů. Dle propozic k 31.3.13.

3.4.2013 12:36:36

Vybíráme z Bazaru

Waldschattenspiel -
Waldschattenspiel - "Stíny v lese"
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas