Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

had

The Hobbit - On the Doorstep

Vcera vecer vybaleno a prohlednuty karty. Zatim to vypada na stale stoupajici kvalitu dějů questů, ale pravdepodobne i stoupajici obtiznost. Dal jsem jednou prvni quest, kdy nam pavouci pochytaji trpasliky do pavucin a ztvarneni questu je opravdu super. pozn. hned napoprve vyhra - to se tak casto nestava.
Dalsi dojmy casem.
27.3.2013 09:51:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Flies and Spiders - dotaz
Když postoupím do 3B, tak mám odstranit všechny zdroje od všech hrdinů, platí to i pro Bilba?
Domnívám se, že ano, ale ... co kdyby ;-).

19.4.2013 19:50:28

V bezvědomí (unconscious)
Když mám všechny postavy v bezvědomí, jak se potom vyhodnocuje útok nepřátel, když na fórum FFG jsem se dočetl, že ani hrdinové v bezvědomí "hero and even cannot take undefended attack" nemohou mít nechráněný útok. Tedy jak si počínám se zraněními z útoku nepřátel v tomto případě. Prostě propadnou?

20.4.2013 08:54:41

had

odpo
1. Hraji to, ze i Bilbo prijde o zetony. Myslim, ze text na questu je jasny.
2. Pokud jsou vsichni hrdinove vc. Bilba uncounscious, tak neshromazduji zadne resourcy a tezko pak nekoho z nich osvobodis akci na 3b karte, takze hra je stejne prohrana. Jinak si myslim, ze utoky v tomto pripade propadaji, otazka je jak jiz jsem napsal, jestli je to podstatne.
Prave prechod na 3. quest je nejtezsi z cele hry.

20.4.2013 10:17:56

had
Špatně jsem se vyjádřil. Proto jeden jasný příklad, protože jsem se doposud s takovou situací nesetkal a nemohu si vybavit z pravidel, jak to je, tedy: po vstupu do 3B má první hráč vše krom Bilba v bezvědomí, proti mě útočí nepřítel a Bilbo je vyčerpaný. Potom musím dát zranění z nebráněného útoku Bilbovi?

20.4.2013 11:25:23

had

deth
Samozrejme. Proto je nejlepe vybit vsechny nepratele a pak az questovat na postup do 3. casti a doufat, ze nepadne do staging dalsi pavouk. A Bilba mit pokud mozno pripraveneho i s pripravenym prstenem. V dalsim kole ma pak Bilbo 1 resource na zacatku, tapnes prsten, mas 2 a muzes osvobodit charaktera.

20.4.2013 11:38:29

had

Nové Faq
Nové Faq ulehčují právě přechod do 3. části questu v solo hře, kdy je tam jasně řečeno, že se vybuduje nová staging area a stará se zruší, tzn. že na začátku 3 .části questu mám staging prázdný.

27.7.2013 19:37:10

Flies and spiders
Unconscious characters cannot quest, attack, defend, collect resources, trigger abilities, be poisoned, or ready

1) Hraju-li Dwarf balík využívající výhody za 5 a více trpaslíků, počítají se mi mezi tyto trpaslíky i ti, co jsou v bezvědomí a můžu tedy brát 2 karty a využívat červenou sféru u Oina a Noriho? (snad si jejich jména pamatuju dobře). Nebere se to tak, že nad uncounscious charaktery neztrácím kontrolu, nebo ano?

2) Pokud je charakter exhausted, pak se vlivem 3.quest karty propadne do bezvědomí a já ho potom v průběhu hry navrátím do hry, je ready nebo zůstává exhausted do další refresh fáze? Nebo se tento stav u bezvědomých postav nesleduje? Myslím, že ne (je otočen o 180°, navíc prodělal refresh fázi v bezvědomém stavu a popis unconscious postav nepíše, že by se nemohly "ready").

3) Přivést postavy k vědomí ve 3. a 4. fázi má smysl, jen pokud se tam dostaly vlivem quest karty. Když přivedu k vědomí postavu, která má 4 hit pointy a 4 poison karty, tak se stejně hned propadne zpátky do bezvědomí, je to tak?

Myslím si, že to hraju správně, píšu jen, abych se ujistil, takže díky za odpovědi.

Mimochodem mi ten quest přišel relativně snadno zvládnutelný, ale teď jsem z předchozí diskuze zjistil, že jsem hrál chybu v tom, že jsem Bilbovi ponechal jeho žetony. Tím pádem do 3. fáze nešel sám, ale s jedním hrdinou, což je samozřejmě dost rozdíl... Takže výzva pokračuje.

3.12.2013 11:32:02

Libor
1 - Podle mě se ti tam počítají. Jediné omezení je že pokud jsou v bezvědomí nesmíš spouštět jejich schopnosti.

2 - Pokud ho dostaneš z bezvědomí, tak je ready.

3 - Postava která se propadla do bezvědomí, odhazuje poison karty které jsou na ní umístěny ...

4.12.2013 21:59:33

další chybka
Další chyba, které jsem se nejspíš dopustil (a dost si tak vše ulehčil). Pokud bráním spojencem, jako shadow efekt dostane 2 poison karty a má jeden nebo dva životy, upadá do bezvědomí. V tom případě ale nemůže bránit, nedokončí obranu a útok je předpokládám vyhodnocen jako nebráněný. Což je dost drsný, protože při síle pavouků jedním kousnutím přijdu většinou o ally charakter a nejspíš i o hrdinu...

17.12.2013 11:37:20

týka se
samozřejmě stále questu Flies and spiders, na další dva jsem se zatím nepodíval...

17.12.2013 11:37:52

had

libor
Presne tak, utok je undefended.

17.12.2013 13:44:14

Lonely mountain - útoky Smauga
2. Quest karta říká - pokud budu v questu neúspěšný, Šmak podnikne okamžitý útok na prvního hráče. Během tohoto útoku používáte shadow kartu? Normálně bych o tom nepřemýšlel a kartu dal automaticky, ale v dřívějších scénářích v podobných situacích byla shadow karta vyloženě zmiňována (např. Wolf raider, shadow effect na Chieftain of the Pit (Khazad-Dum)). Znamená to, že v tomto případě (Šmak) útočí bez shadow karty? Díky.

2.1.2014 11:01:48

drobná oprava
Pokud budu neúspěšný v "Burgle attempt" útočí, ne v questu. Nicméně dotaz zůstává - útok a shadow karta...

2.1.2014 11:16:14

had

libor
U novejsich ap je u jedne karty /ted z hlavy nevim jaka to je/zase vypichnuto, ze se shadow karta vyslovene u utoku nedava, z toho usuzuji a i to tak hraji, ze u kazdeho utoku ji davam, i v souladu s tim, ze u teto hry skoro vzdy plati tezsi varianta.
Ted ale koukam na to, ze treba u dalsiho utoku u Smaka nebo Lorda Alcarona je vyslovne napsano, ze se shadow karta dava, tekze asi opravdu plati vyhodnejsi varianta, kde to neni vyslovne receno, tak nedavat.

2.1.2014 13:36:45 | Upraveno autorem (porovnej)

had

shadow karta
A zrejme i v souladu s tim, ze shadow karta se prideluje presne ve vymezenem momente na zacatku combat faze, tak kdyz utocis kdykoliv jindy /ale i v combat fazi napr. dodatecny utok z efektu shadow karty/, tak uz se shadow karta neprideli - neni na to dle pravidel duvod /pokud neni vyslovene upraveno jinak, napr. Lord Alcaron/. Takze opravdu lehci varianta bude spravna.

2.1.2014 13:58:02

shadow karta
este som nemal moznost hrat scenare z hobita a nepoznam presne suvislosti, ale faq 1.5 ods. 1.26 hovori, ze ak nepriatel utoci mimo fazu boja vzdy sa mu prideli karta tiena.
"Enemy attacks outside of the combat phase -
If an enemy attacks outside of the combat phase, it is
still dealt a shadow card at the beginning of the attack.
Then follow the 4 steps under Phase 6 “Combat” in the
rules. Any shadow cards dealt to the attacking enemy
are discarded after the attack resolves."

2.1.2014 19:46:52

had

shadow karta
Tak to se omlouvám, v erratech jsem to bohužel nehledal.
Jen pro zajímavost jsem našel pár karet, kde by to mělo být odlišné:
Šmak z Laketownu má When Revealed: Smaug the Mighty makes an immediate attack against each player (deal and resolve a shadow card for each attack). - pokud errata nevyšly až po tomto rozšíření, tak je to tam zbytečně.
Šmak z Hobita má Forced: If Smaug the Magnificent is dealt a shadow card with a burgle effect, he makes an additional attack immediately after this one - errata hovoří o útocích mimo combat fázi, zde bude druhý útok v combatové fázi, ale již po přidělení shadow karet, takže by měl být bez shadow karty
Lord Alcaron z Morgul Vale má Forced: When Lord Alcaron is dealt a shadow card with no shadow effect, he makes an additional attack after this one (deal and resolve another shadow card). - ten samý případ, ale zde je výslovně uvedeno, že se má další shadow karta k dalšímu útoku přidat.
Hatred Rekindled má When Revealed: Each enemy engaged with a player makes an immediate attack. Do not deal shadow cards for attacks made by this effect. - útok mimo combat, ale je uvedena vyjímka oproti erratům.
Wolf Rider má Shadow: Wolf Rider attacks the defending player. That player may declare 1 character as a defender. Deal Wolf Rider its own Shadow cards. After combat, return Wolf Rider to the top of the encounter deck. - vydáno před erraty, dnes již zbytečné




3.1.2014 09:27:18 | Upraveno autorem (porovnej)

had

dalsi nazor
O prispevek nize jsem zminil, ze by Smak z Hobita nemel dostat u druheho utoku v combat fazi shadow kartu - neni na to zde prostor.
V erratech cl 1.42 to sice neni vyslovne uvedeno, aleje tam, ze v pripade dodatecneho utoku - neresi se v jake fazi - se puvodni karty discartuji a daji se nove. Neni to uplne jednoznacne, ale zrejme i v tomto pripade Smak shadow kartu dostane.
Z toho vseho pak vyplyva, ze se shadow karta da pri jakemkoliv utoku kdykoliv, pokud to neni vyslovne na karte zakazano - jak jsem jiz drive zminil nejtezsi varianta je ta spravna.

3.1.2014 10:03:27 | Upraveno autorem (porovnej)

shadow karta v kombat faze
na forku FFG je oficialna odpoved od Caleba: "If an enemy engages you during the "resolving enemy attacks" portion of the combat phase, it will make an attack. However, it will not be dealt a shadow card since it was not engaged with you at the beginning of the combat phase when shadow cards were dealt."
ak nepriatel zautoci vo faze boja pocas "vyriesenia utoku nepriatela", karta tiena sa mu neprideluje, lebo tento "novy" nepriatel nebol s tebou v stretnuti na zaciatku faze boja, kedy sa karty tiena normalne prideluju.
snad to chapem dobre :)
tu je odkaz na forum http://community.fantasyflightgames.com/index.php?/topic/93529-do-new-enemies-engaging-during-combat-also-attack/#entry921241

3.1.2014 12:50:30 | Upraveno autorem (porovnej)

had

pbch
Tohle se presne vztahuje na kartu Murzaga z Morgul Vale - Forced: After Murzag attacks, reveal the top card of the encounter deck. If that card is an enemy, put it into play engaged with the defending player. Tomuhle navazanemu nepriteli se jiz shadow karta neprideli., ale bude utocit bez ni.

3.1.2014 13:23:16 | Upraveno autorem (porovnej)

had, pbch
Díky za vyčerpávající odpovědi, přestože mě moc nepotěšily. Znamená to tedy, že Šmak mě může napadnout neomezeně krát, pokud na jeho kartě bude to nešťasné Burgle (Burglar, nejsem si jistý přesným názvem). Nevím, ten quest jsem zkoušel zatím jen dvakrát, ale mám pocit, že karet s tímhle slovem je tam nepočítaně :( Šmak by asi neměl být žádný ořezávátko, ale i se dvěma útoky mi trpaslíky smetával do propadliště dějin, protože jich plno muselo jít i na quest, a má-li těch útoků potenciálně ještě víc, tak moc nevím, jak si s ním poradím. Jednou jsem ho udolal pomocí Gandalfa a Sneak attacku, než mi došlo, že i na tohle je imunní...

3.1.2014 22:28:17

Lonely mountain
Po nějaké době jsem se ke questu Lonely mountain vrátil a konečně se mi ho povedlo dát, teď dokonce dvakrát za sebou. Každopádně zůstává hodně drsnou záležitostí, ty opakované nezrušitelné a neovlivnitelné útoky (Burgle karet je v balíku 60%) jsou fakt síla. Jedna z těch her byla suprově rozehraná, ale v předposledním kole Šmak útočil 8krát (!) a chyběly ještě 2 útoky, aby mi to celý rozvrátil. Teď když už se mi povedlo quest vyhrát sám se svým balíkem, jsem se můžu s klidným svědomým zeptat - máte na něj někdo nějaký recept, který většinou funguje?

7.2.2014 21:29:41

had

libor
Tak jsem si to dnes asi po půl roce zahrál, abych si to osvěžil.
Důležité je vybudovat dostatečně silnou - početnou armádu, abys pak mohl odolávat útokům a přitom měl dostatečně vůle, abys co nejrychleji nasázel tokeny na třetí část questu. Abys armádu vybudoval, musíš ve druhé části laborovat s úspěchem nebo neúspěchem v questu /aby Šmak rychle nenasbíral 6 žetonů/. Dříve jsem tento quest dával v poho s trpaslíky - celkem rychle a hodně alíků na stole, pak s Outlandsy - to samé. Dnes jsem to zahrál se spiritím balíkem s Caldarou, která rovněž urychlí přísun alíků na stůl a je tam i dost vůle - 20 tokenů na 3. část questu jsem tam dostal už ve druhém kole, co jsem v této části byl.

8.2.2014 16:08:46

had
Outlandy pořád nemám, tak to jelo přes trpaslíky a přesně, jak říkáš, vybudovat velkou armádu, i když vzhledem k tomu, co Šmak za jedno kolo dokáže, je pojem "velká armáda" celkem relativní :) Ale ti trpaslíci fungovali, jakmile jsem zjistil, co se děje ve druhé a třetí části, nebyl problém si to ohlídat a jít na Šmaka připravenej. Akorát jsem si uvědomil, že jsem to hrál s chybou - sice jsem na Šmaka vynechal všechny ty Feint a zranění z Gandalfa apod., ale neuvědomil jsem si, že je imuní i vůči zranění z karty Sting, když jsem ho bránil Frodem... Hru to ovlivnilo, ale nejspíš bych ho dal i tak. Jen ta úprava z FAQ na Erebor battle mastera přišla v nevhodný čas :)

8.2.2014 19:29:40

had

collect resources
Po delsi dobe jsem si zahral Flies and Spiders /tentokrat jiz nightmare/ a narazil jsem na zalezitost, ktera se tu asi kdysi jiz probirala, ale nejsem si zcela jist. Pokud mam hera unconscious a on nemuze collect resources, tak je mozne pouzivat u neho Steward of Gondor? Collect resources se tedy nazyva pouze cast 1. faze nebo jakekoliv pridani zetonu? pozn. v nekterych jinych questech je napr. ze resourcy nemohou byt pridavany efekty karet. Z toho duvodu si myslim, ze hra rozlisuje collect na zacatku kola a pridani efektem nejake karty a proto pouzit Steward je mozne a nebere se to jako collect resources.
Dalsi vec - Crazy Cob ma when revealed, ze zautoci na charaktera s nejvetsim poctem poisonu. Co kdyz nikdo otraven neni, bude utocit?

19.2.2015 21:29:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

KOUPÍM - Battlestar Galactica: Daybreak
KOUPÍM - Battlestar Galactica: Daybreak
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas