Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 595x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Shadows of Mirkwood

Ohlášená první série Adventure Packů.
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1981
a první adventure pack The Hunt for Gollum:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1983
16.2.2011 20:12:27

nové scénáře
každý pack přinese nový scénář, což je myslím na začátek rozumná cesta než hafo karet pro každou frakci, jelikož je to týmovka, tak je důležité mít dostatek scénářů /soupeřů)

21.2.2011 10:58:29

Dotaz
Umel by nekdo rict, kdo o tom sonduje uz od zacatku, jaka je koncepce vydavani hry? Budou vychazet nejake dalsi karty nebo jak to presne funguje? A kdyz si koupim zakladni hru, jestli obsahuje kazdou kartu 3x nebo si je musim zvlast dokupovat atp? Diky :-)

14.4.2011 19:53:50

Vydavani hry
Zakladni core set neobsahuje vsechny karty 3x. Vzhledem k tomu ze v nem je 30 karet na jednu sferu, chteji mit vic variabilni balicky a nehnat cenu core setu prilis nahoru (kdyby obsahoval 3x vsechno).
Kazdy mesic pak bude vychazet adventure pack (60 karet), kde bude zhruba polovina karet tykajicich se quest packu a encounter decku (take ne ve 3 exemplarich vse, neni to vubec potreba) a pak 3 exemplare od kazde karty pro balicky hracu.
Podle zkusenosti z ostatnich LCG od FFG bude pak vychazet jednou za pul roku deluxe expansion, ktera bude obsahovat vice karet nez adventure packy, ale take pravdepodobne ne vse ve 3 exemplarich.

14.4.2011 21:07:10

to ariten
A to v kazdem core setu bude dany pocet karet a jejich druh nebo to bude nejak random? Preci jen nektere karty asi budou lepsi a clovek je bude mit chtit v balicku prave 3x, ne? :-)

14.4.2011 21:16:49

Vojtech
Ve vsech LCG balickach (core sety, expanze, mesicni packy) jsou vzdy definovane karty, zadne random jako u CCG (MtG atp)
Jasne ze nektere veci muzes chtit v balicku vickrat. LotR je ale kooperativni hra, hraci hraji spolu proti hre, a pozitek bude dle meho nazoru spis z rozmanitosti karet a neni dulezite sbirat vsechny karty v maximalnim poctu (pokud to tedy nedelas hlavne kvuli sberatelstvi ;) ).

14.4.2011 21:49:41

Rozšíření
Distribuce bude taková, že v každém AP bude jeden hrdina a devět karet pro hráče po třech kopiích. V káždém bude navíc jeden nový quest (asi 3-4 karty) a zbytek encounter karty. Moc toho řečeno o složení AP nebylo.
A je mi jasné, že důležité karty jako Snake attack, Gandalf a podobně budou jednou. Takže kdo bude chtít pořádný balíček, tak to bude asi chtít jednou, možná dvakrát přikoupit. Navíc výhoda pro dvě koupě je, že je pak hra pro čtyři hráče. :)

14.4.2011 22:48:37 | Upraveno autorem (porovnej)

vasekre
Gandalf bude v core setu dokonce snad 4x. :) A na hru 4 hracu budes mit dost karet uz po nekolika AP. Osobne si nemyslim, ze tenhle format potrebuje koupi vice core setu. Popravde receno i u nekooperativni LCG si vystacim s jednim core setem a dalsimi packy aniz by mi balicky prisly nejak slabe.

15.4.2011 11:32:30 | Upraveno autorem (porovnej)

to ariten
Pro hru čtyř hráčů budeš potřebovat 4 threat markery. Ty jsou v core setu jen dva a v rozšiřujících balíčcích určitě nebudou, proto potřebuješ 2 core sety pro hru 4 hráčů. To samozřejmě nemění nic na tom, že si koupíš jen 1 + nějaké rozšiřující balíčky a zbylé dva threat markery si "vyrobíš" (ať už nějak sofistikovaně, nebo prostě použiješ dvě kostky).

15.4.2011 12:32:36

Kadaver
Tak to mi prijde naprosto jasne. Kostky nebo obycejny papir ma snad kazdy pristupny. :)
Ale kupovat 2 core sety kvuli dalsim kopiim karet mi prijde zbytecne.

15.4.2011 12:43:44

Ariten
Pokud hraješ pouze doma tak samozřejmě stačí jeden. :)

15.4.2011 18:40:26

vasekre
Myslim, ze zrovna LotR budu moct hrat kdekoli (v jakekoli herne a hracske skupine) naprosto spolehlive s jednim core setem. Pocitam samozrejme s tim, ze nepojedu do usa na mistrovstvi v teto "kooperativni" hre. :)

15.4.2011 20:29:00

Ariten
Stačí do Stahlecku, ten je blíž. :) Přesto celkem z ruky. :)

15.4.2011 22:29:27

První adventure pack
Tak prvního rozšíření se dočkáme až třetí týden s červnu :(. Na druhé straně alespoň víme, kolik dní čekání zbývá...

17.5.2011 20:51:56

SoM
Je známa nějaká přibližná cena těchle menších měsíčních packů?

25.5.2011 13:16:35

SoM
cena bude pravděpodobně stejná jako u ostatních LCG tj. kolem 319 Kč

25.5.2011 20:52:58

The Hunt for Gollum
Tak na stránkách FFG je prewiev na první a druhý adenture pack:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2405

Karty pěkné, jen mě překvapila jejich sféra. Tuhle bohužel moc nehraju. Jsem zvědavý na jednotlivé skladby packů, kolik bude hrdinů, jaké budou Questy a jestli budou vyrovnané počty karet do jednotlivých sfér.

28.6.2011 06:37:27

Bez komentáře
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2490

21.7.2011 21:22:28

songs
Doufám že v celé sérii budou obsaženy písně pro všechny sféry, dvojsférové balíky je potřebujou jako sůl:)

21.7.2011 22:44:41

Dojmy
Už někdo vlastníte 1.rozšíření? Nějaké dojmy, postřehy ....

7.8.2011 22:57:11

Dojmy
Quest jsem zatím nehrál: obtížnost 4.
Uvnitř příbalový leták s doplňujícími pravidly a popisem Questu. Přybyl Reset Questu...ups!
1x hrdina a ostatní karty 3x + samozřejmě karty do Questu a Encountery. Moc jsem se nesoustředil na rozdělení sfér, ale asi je více modrých karet.

10.8.2011 08:56:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Včera přišlo. Taky jsem quest zatim nehrál.
Uvnitř:
1x hrdina Bilbo (zelená, 1 kopie)
od každé barvy 2 nové karty (po 3 kopiích)
1x neutrální karta písně (3 kopie)
questové karty + encoutery ke questu

10.8.2011 10:29:21

Quest Hunt for Gollum
bavil mě moc. Docela mazeckdyž příjde více Lovců z Mordoru a ve hře jsou 2 objectivy, tak se Gandalf měl co otáčet. Měli jsme, ale docela silný balík a skóre tomu odpovídá 76.
Hráli jsme osvědčený fialovo+červený balik (Aragorn, Legolas,Theodred) + zelená eskadra s Bilbem v čele.
Už jsme měli zakomponovány i nějaké nové karty.

15.8.2011 11:01:38

super
tak to si mě o to víc natěšil, snad si ho zítra už zahraju taky :-)

15.8.2011 11:08:59

Po prvním cyklu...
Pochopil-li jsem diskuze na FFG/BoardGameGeek správně, tak po prvním cyklu vyjde první větší rozšíření (tedy ještě letos), které bude třeba k hraní druhého cyklu; po druhém vyjde druhé větší, které bude potřeba k hraní třetího cyklu atd. To znamená ročně nějakých cca 10 adventure packů + 1-2 větší rozšíření... No, peněženku čekají krušné časy; ještě že adventure packy jsou na sobě nezávislé a není třeba je mít v rámci jednoho cyklu všechny ,-)

24.8.2011 12:59:34

DaViD82
tyjo fakt? kdes to četl? to vymysleli teda sofistikovanější past než jsem čekal.

24.8.2011 13:12:59

Vybíráme z Bazaru

Etherfields: Kittenburg expanze
Etherfields: Kittenburg expanze
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas