Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Shadow and Flame

Tohle je opět docela zábavný quest. Teda není to nic extra (třeba jako ve Foundations of Stone), ale zábavnost tomu dodává Balrog, který je prostě výzva. Quest jsem více méně jen zkoušel a nehrál jsem korektně (neuvážlivě jsem bránil hrdinou Balroga, přičemž hrdinovi zbyl jen jeden život a zabil ho potom goblin, takže jsem to ocheatoval a hrál dál :) a na konci jsem se zamotal v pořadí karet, mícháním a vložením karty omylem dospod balíčku...), ale je to docela zvládnutelný quest. Důležité je mít levné blokery pro Balroga, který útočí každé kolo minimálně za 6 (může i za 9 a více když má patřičné zbraně a příjde nepříjemná shadow karta) a taky to chce allíky, kteří umí měnit pořadí karet na vrchu balíčku (Stargazer, Gildor).

Navíc jsem zkoušel hrát ten Elrond+Vilya deck co byl na stránkách FFG a musím uznat, že to je skvělý balík, který šlape jak má. Stojí za to ho vyzkoušet nebo si ho zkusit postavit podobně. Hlavně je pro tento quest jako stvořený.
22.8.2012 13:26:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Counter Spell
Když má Balrog na sobě dva nebo tři, vyhodnocují se všechny (tzn. že se odhalují dvě, respektive tři karty) ?

http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/dwarrowdelf/shadow-and-flame/counter-spell-saf

23.8.2012 16:09:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
podle mě jo. Měl bys ten Forced efekt spouštět postupně na každé kartě Conter spellu.

24.8.2012 07:06:19

had

Ukonceni
1. Na questu 3b je napsano, ze hru vyhraji, kdyz efektem na aktivni lokaci zabiji Balroga. Pokud k tomu ale dojde, tak tato lokace je stale aktivni a ja nebudu mit pozadovany jeden zeton na guestu 3b? Nemela by tedy hra koncit az kdyz zabiji Balroga, pak projdu lokaci a dam zeton na quest?
2. Predpokladam, ze v refresh fazi charaktery odtapnu a znovu je mohu jako refresh akci tapnout?

5.9.2012 15:36:09

had
1. Podle mě stačí shodit Balroga a je konec. Na posledním stage totiž nejde o to postoupit dál (položit progress tokeny), ale vyhrát. Pokud je potřeba k vítězství položit všechny progress tokeny, bývá na questu uvedeno "If players defeat this stage, they have won the game.", a tohle na Last Lord of Moria napsáno není.

2. Ano.

Jinak podle fóra na ffg se chystá errata Balroga (nebo Dark Pitu), neboť jestliže Balrog "cannot leave the staging area", Dark Pit by na něj neměl fungovat a pokud by přesto fungoval v tom znění, v jakém je, otevřel by se problém, že karta O Elbereth! Gilthonial! by na něj měla fungovat taky, což je nesmysl.

Jinak pořád se mi nechce věřit tomu, že se hned na začátku questu sníží threat na 0. Proboha proč? Ten quest mohl být výzva, ale takhle je mi toho Balroga spíš líto.

6.9.2012 11:40:54

had

Balrog znicen
Tak konecne po peti dnech a nekolikerem ladeni armady quest dokoncen. Trpaslici si ho podali. Po projiti 1. questu, kdy jsem na Ironfoota navesil Ring mail, Boots from erebor a Hardy leadership byl Balrog bez zraneni, tak jsem skocil rovnou do 3. casti.
Vylozil jsem Gandalfa - 4 damage, jeden alik neprezil Balroguv utok a pak byla rada na me. Gandalf za 4, Gimli za 2+1+4 a Beorn za 3+1+5. Na Beorna jsem nasledne zahral Heavy stroke, takze dalsich 9:). Celkem tedy za 29-3 za brneni. Na Balrogovi zustalo tedy celkem 30 damage, z toho si v refreshfazi vylecil 3 a ja si na konci v klidu tapnul tri charaktery a bylo po nem. Celkem za 114 bodu. Hura.

13.9.2012 22:15:31

had
Pěkná hra, jen chci upozornit, že Beorn není trpaslík, i když tak vypadá. :) Stejně bys to ale dal, jen by se místo toho zdvojnásobil damage od Gimliho. A možná jsem to jen špatně pochopil, ale podle mě druhou stage přeskočíš, když má Balrog 0 hitpointů a ne když je bez zranění.

Já jsem proti Balrogovi postavil trpaslíky prolízávací se spoustou levných allies jako potravu pro Balroga a druhou hru se mi to povedlo dohrát v pátém kole (zničil ho Battle Master se dvěma Khazad a Heavy Strokem). Po několika dalších prohrách a neschopnosti za boha stlačit skóre pod 60 jsem však zjistil, že jsem musel mít enormní štěstí na karty.

14.9.2012 10:15:55

had

to masonos
Za Beorna se omlouvam, jeho vzezrenim jsem se v prubehu bitvy nechal unest. K tomu preskoceni druhe casti questu - do treti se jde rovnou pokud nema Balrog zadny hitpoint, tzn. pokud na nem nelezi zadny damage (cerveny) token?

14.9.2012 12:08:05

had
hitpoint = život
damage = zranění

:)

14.9.2012 12:22:54

had

Balrogovy zivoty
Takze cast dve preskakuji v okamziku, pokud je na Balrogovi 27 ci vice damage tokenu, tzn. ma nula zivotu a preziva jen diky tomu, ze je neznicitelny. Ok?

14.9.2012 12:50:05 | Upraveno autorem (porovnej)

had
přesně tak

14.9.2012 12:51:10

had

znova
No tak to je cely spatne a musim pokracovat v uspesnem zdolavani questu znovu.:):(

14.9.2012 13:12:03

had

opakovani
Takze napodruhe uz presne dle pravidel Balrog zabit v 6. kole, celkem za 66 b.

16.9.2012 20:00:54

Balrog zabit
Na potřetí to vyšlo a Balrog zalezl zpět do hlubin časů. Složení balíčku rozhodně nebylo ideální. Na tento quest se dá jistě postavit balík na míru - díky nízkému threatu. Teď zkusím song balík (lze tam přes něco získávat suroviny a uvidíme jak to bude chodit) s naproxovaným Beornem.

30.9.2012 13:36:41

frustrace :)
Popravdě trochu závidím ty výsledky.
Zkoušel jsem několikrát, obměňovat balík, taktika bych řek, že je teoreticky OK (můj obvyklý dwarf balík - Gimli se snahou dostat na něj zelenej song a Steward of Gondor a hrnout to čistě trpaslíky s Dainem), ale nějak to nestíhám vynášet. Chápu, že to chce Khazad, Heavy stroke, ale celou dobu se mi nedaří Balroga ani škrábnout a když tak, tak bezvýznamně, ally karty padaj za oběť jeho útokům a ostatní pobíjejí enemy nebo zkouší questovat, ale i tak jsem neprolez na druhou quest kartu (takže vlastně ani nevím, co mě čeká tam).
Zkoušel jsem vyhodit Gimliho a dát tam Hámu, aby recykloval Feint, dostal jsem na Balroga nějakejch 15 damage tokenů, ale pak se to zaseklo a navíc nebyl žádnej pokrok v questu...
Zatím asi nejhorší quest pro mě...

9.7.2013 13:18:03

Balrog
Tenhle quest je opravdu jeden z těch zajímavých. Hlavně díky nízkému threatu. Nedávno jsme ho ve dvou porazili, ale asi až na podruhé. Větší problémy jsme měli s prvním questem z Heirs of numenor. To nám opravdu nešlo.

9.7.2013 14:15:56

Vybíráme z Bazaru

Call of Kilforth: A Fantasy Quest Game + figurky
Call of Kilforth: A Fantasy Quest Game + figurky
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas