Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšírenie Khazad-dûm

Zdravím, neprechádzal som všetky diskusie, takže ak tu už niekde takáto je, ospravedlňujem sa za zakladanie novej témy. Zaujíma ma iba, či máte niekto info, alebo mi viete poradiť, kde k nemu prídem, kedy sa konečne objaví rozšírenie Khazad-dûm v češtine. Kdesi som čítal, že už je v pláne (to bol článok ešte tuším z 2013) a máme tu 2015 a stále som na český preklad nenarazil. Díki moc za odpoveď
8.1.2015 23:07:10

titus
hele problem to nebude..jde o to že ty malá rozšíření ti doplňují scénář a kompletují určité sady jednotek. ale pokud si to chceš zahrát jen tak. tak si to klidně kup jak říkáš (můj názor). Osobně mám celý první cyklus (core) a druhý(khazad´) včetně těch malý rozšířeních

28.5.2017 11:07:55

Scénáře
Pokud bych se rozhodl pro scénáře, které scénáře patří k těm lehčím? Hru bych hrál s dcerou a nechci jí pořád trápit nezdarem :) Co jsem tak četl, tak mezi lehčí by měli patřit Kopce Emyn Muil a Mrtvé močály.

28.5.2017 11:21:34

Titus
Kopce Emyn Muil jsou určitě nejlehčí z cyklu, ale možná taky nejnudnější. Mrtvé močály jsou v pohodě. Pokud bys chtěl třetí, za sebe můžu doporučit střetnutí na Skalbalu. Tváří se jako drsný scénář, ale pokud nechvátáš přes první část, je to dobře hratelný a asi nejzábavnější scénář. Naopak putování do Rhosgobelu nemám rád, protože musíš pořád chvátat.

28.5.2017 12:19:15

Titus
Kdyz mas v baliku ty prave karty tak je kazdy scenar celkem v pohode.

Pokud vas doma nebere svet Pana Tolkiena tak bych ti hru nedoporucil. Bude to jen mechanicke otaceni karet a pocit beznadeje z toho jak je to "tezke", ale pokud jste fanousci tak v kazdem dobrodruzstvi najdes super pribeh a napeti.

Ty rozsirujici balicky nejsou jen o dobrodruzstvi, ale i o tom jake karty v nem jsou do hracskych baliku.

Ja malem svou sbirku prodal. Chvilku me trvalo si uvedomit jaky je pro me PP klenot.

Takze pokud chces hrat PP tak bud naplno se vsim nebo klidne i jen urcite dobrodruzstvi, ale budou ti chybet pekne karty do baliku.

28.5.2017 13:58:48

...
Co jsem četl, tak v základní hře jsou 3 scénáře a z toho 2. a 3. scénář je pěkně těžký. První scénář je zase prý moc lehký. Tak jsem právě chtěl koupit třeba 2-3 scénáře, kde by byla obtížnost tak akorát, protože se bojím toho, že ty dva těžký scénáře pro začátek nedáme.
Taky si říkám, že když koupím k tomu ty 2-3 scénáře, tak dostanu zase větší možnosti složení balíčku a trochu větší šanci porazit ty dva těžší. Možná mám ale mylnou představu.

28.5.2017 15:01:06

Obtížnost
Sice trochu off - topic ale nemuzu si pomoci.
Pokud to chces kupovat jen proto (nebo hlavne proto), abys prosel tezke scenare ze zakladu, tak doporucuju zahrat si "Easy Mode" - najdes to tady v jinem vlaknu.

Ve zkratce jde o to, ze z baliku vyhazis ty nejbrutalnesi karty a zacinas s nejakymi zetony zdroju. Pokud s touto hrou zacinas, tak silne doporucuju (jinak by te taky pocatecni porazky mohly otravit). Postupne si pak muzes tu hru zeslozitovat az na puvodni uroven.

Z hlediska cena/vykon je Deluxe rozsireni vyhodnejsi nez samostatne balicky, ale spise bych postupoval "postupne", protoze ti to pak hezky navazuje.

28.5.2017 15:54:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Objednáno
Díky za vaše názory. S tím Easy modem to vypadá dobře. Zkusím to tak. Objednal jsem základ + Střetnutí na Skaldalu a Mrtvé močály, abych si mohl vyzkoušet nějakou tu stavbu balíčku, alespon trochu. Pokud mě to bude bavit, dokoupím zbytek.

Díky

28.5.2017 17:59:13

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Beastgrave Primal Lair
Warhammer Underworlds - Beastgrave Primal Lair
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas