Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 595x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pre kolko hracov?

Ahojte. Zvazujem kupu tejto hry, ale nejak nemam jasno, ze kolko hracov moze hrat tuto hru. tu na zatrolenych hrach je napisane 1-2, ale na planete her je 1-4. Mozu to hrat viac ako dvaja hraci? Bolo by to pre mna velke plus. Dakujem.
30.1.2012 08:01:19

1-4
Dá sa aj vo štvorici, ale bolo by dobré mať aspoň 2 Core Sety. Ale neviem ako to vo štvorici funguje, my hráme len vo dvojici resp. sólo a v tomto počte hra funguje super :).
--EDIT:
No tak, podľa reakcií, asi fakt netreba ani ten druhý core set :). Každopádne som nehovoril z vlastnej skúsenosti, len podľa ofic. vyhlásení FFG (ktorí samozrejme druhý core set odporučia, aby mali $).

30.1.2012 08:25:44 | Upraveno autorem (porovnej)

stiso
No s jednim zakladem to muzes hrat ve ctyrech bez problemu. Kazdy za jednu sferu. Akorat si za dva hrace musite psat theat na papir, bo jsou jenom dva ukazatele toho threatu.

30.1.2012 08:26:30

Hratelnost
Mám vyzkoušené, že je to velmi dobře hratelné v 1-4 hráčích. V jednom a dvou si můžete pěkně namíchat dvoubarevné balíčky, ve třech a čtyřech si každý hráč jednoduše vezme jednu sféru. Ve 3-4 hráčích je většina dobrodružství o něco lehčí, přesto ale dají některé kousky dost zabrat. Každopádně pro hru ve více než dvou hráčích ani není třeba dokupovat druhý základ.

30.1.2012 08:32:29

To all
dakujem vsetkym za odpoved - potesila. Tento tyzden kupujem.

30.1.2012 08:47:47

Hra ve 3
Chtěl bych poprosit o vyjádření zdejší zkušené hráče. Rádi bychom tuto hru vyzkoušeli s naší skupinou 3 hráčů, máme základní Core set. Každý by hrál za 1 sféru vlivu. Můj dotaz směřuje na to, zda byste nám doporučili koupit ještě jeden Core set nebo nám bude stačit jedna krabice. Mám obavu, že při hře 3 hráčů s jedním základem bude k dispozici málo karet v balíčku setkání nebo hra bude příliš jednoduchá. Došlo by vůbec ke stížení hry, pokud bychom smíchaly balíčky setkání ze dvou Core setů? Budeme si případně dokupovat (pokud nás hra chytne) další adventure packy. Nejde nám ani o to, aby jsme měli v balíčku od každé karty 3 kopie.
Máme rádi výzvy, ať je klidně hra těžší.

25.12.2013 22:57:02

Mitogar
Koupě druhého Core setu má smysl pouze, pokud byste chtěli doplnit hráčské karty, které jsou v základu pouze jednou nebo dvakrát. Pro hru vždy použijete jeden balíček karet setkání. V případě, že hraje více hráčů, je obtížnost zvýšena tím, že se odkrývá ve fázi odhalení jedna karta za každého hráče (pokud scénář neurčuje jinak), tedy v solo hře 1 karta, ve třech hráčích to budou 3 karty. Ptáš se, zda nebude karet v balíčku setkání málo. I toto je řešeno a pokud celý balíček vyberete, zamícháte odhozené karty setkání a vytvoříte balíček setkání znovu. Jinak v základu je ve více hráčích nejlepší třetí úkol (útěk z Dol Gulduru), první dva dáte ve 3 asi velmi snadno, nicméně hra má dnes desítky rozšíření. Pokud byste nakupovali i ta anglická, tak je spousta scénářů, které jsou docela výzvou, pokud budete kupovat co je v češtině, tak druhý rozšiřující balíček (v češtině Střetnutí na Skalbalu) je docela těžký (nevím jak ve třech), boj s obry chvilku zabere :-)
Každopádně - pokud nechcete doplnit hráčské karty, které byly v základu jednou či dvakrát, tak druhý core set nekupujte a spíš se porozhlédněte po rozšířeních.

26.12.2013 00:14:16

mitogar
stači vam aj jeden coreset na vyskušanie, bude treba nahradiť jedno počitadlo, napriklad papierom kockami alebo niečím, pokial chcete hrať primarne každy jednu sferu, tak problem s jedným coresetom nevidím, možno budu chybať gandalfovia, a čo sa tyka balička setkani, tak v tom problem nevidím, ak sa minie sa zamieša a ide sa odznova, podla mna miešať z dvoch setov karty setkani je hluposť. ak vas hra chyti tak si asi budete ale chcieť dokupiť každy jeden coreset, aby ste si vytvarali baliky doma pred samotnou hrou :)

26.12.2013 00:17:53

matko1986
Aha, na počítadlo ohrožení jsem zapoměl, já hraju solo, nebo ve dvou :-)

26.12.2013 00:21:55

Hra ve 3
Díky moc za rychlé a vyčerpávající odpovědi, tohle jsem potřeboval vědět.
Ještě jeden malý dotaz. Pokud by si tedy jeden ze spoluhráčů koupil ještě jeden Core set, mohl by hrát kupříkladu za tu samou sféru a případně i samého hrdinu jako já? Vím, že z logiky hry by to asi působilo divně, ale jak to hrajete vy, když se sejdete třeba 2 a každý má svůj balíček? Opakuji, že bychom vždy hráli ve 3 lidech. Díky ještě jednou za případné info...

26.12.2013 11:36:32

Mitogar
Stejného hrdinu hrát nemůže. Všichni hrdinové a někteří spojenci a vybavení (např.Faramir, Brok, Medděd, Správce Gondoru, Gondorský roh atd.) jsou označeni jako unikátní. Unikátní postava nebo předmět mohou být ve hře vždy pouze v jedné kopii (ve hře myslím na stole, v balíčku lze mít danou kartu krom výjimek až 3x, ale do hry lze vyložit vždy pouze jednu). Lze tedy, aby dva hráči hráli karty stejné sféry, ale nikdy nemohou použít současně dvě karty stejného hrdiny nebo unikátního spojence/vybavení.

26.12.2013 12:15:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky
Moc děkuju za vyčerpávající odpovědi. Teď už vím vše, co jsem potřeboval...

26.12.2013 16:18:17

Vybíráme z Bazaru

Feed the Kraken (Deluxe edice)
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas