Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oficiální český překlad

A je to tady
http://www.blackfire.cz/novinky/nova-karetni-hra-pan-prstenu-v-profesionalni-ceske-verzi-v-prodeji-od-pulky-cervence.html
26.6.2012 10:51:46 | Upraveno autorem (porovnej)

:D
zpracování docela zvláštní... mně osobně se nelíbí obal, písmena bez háčků a text - Dokud je Thalin vyslán plnit úkol... nevím no :D ale chválím slušnej překlad flavorů...

26.6.2012 11:35:43

Ďalší Must have od BF...
Keby sa ešte zaviazali, že vydajú všetky rozšírenia, tak ma dostanú do nákupného klepca úplne! :-)

26.6.2012 11:37:28

Profesionální verze
Tak, od překousnutí tužky jsem si dal čtvrthodinu pauzu, abych psal s čistou hlavou. V zásadě nemám problém s Merlinovým překladem, ale když tam uvedou, že se jedná o profesionální verzi, tak bych čekal, že sazba textu bude opravdu profesionální.
Pominu-li estetickou stránku věci (zarovnávání a tok textu), ta je čistě subjektivní, tak by grafik minimálně mohl používat správné typografické uvozovky, copak chcu tak moc? No a akcenty u fontu použitého v nadpisu se taky úplně nepovedly - nezřetelný háček nad Ř, čárka nad "y".

Dívat se na takovéhle karty při hře, tak se rovnou dobrovolně vydám Sauronovi. Taková škoda prznit takhle krásnou hru. Merline, stáhni řemen a trochu je prožeň!

EDIT: A ten Thalin je opravdu divokej...

26.6.2012 11:46:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Morthe
Myslím, že tímto spouštíš starou známou a obehranou písničku :). Já jsem už podnikatelský záměr, strategii a segment trhu BF pochopil a proto se nad takovými "detaily" už vůbec nepozastavuji. Tohle co píšeš ty nebo mat.kar vůbec nikoho v hračkářství u regálu deskových her - best of czech republic nebude zajímat. Může to být klidně psané ručně lihovými fixy, HLAVNĚ ŽE TO JE "ČESKY" ! :)

26.6.2012 11:54:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Já jsem minule (při Hře o trůny) Merlinovi trochu vypomáhal, naposílal jsem mu kupu poznámek, co nebylo po grafické stránce úplně OK. Tak jsem doufal, že napodruhé si třeba grafici v BF vzali něco k srdci a mohli by to už zvládnout lépe... nicméně teď uvažuju o tom, že je v rámci zachování svého duševního zdraví zasponzoruju a koupím jim nějakou knížku "Typografie pro začátečníky".

26.6.2012 12:03:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Oceňuji...
... ale asi zůstanu u ANJ verze. Už jsem si terminologii tak zažil, že bych v tom měl akorát bordel. Navíc hojně využívám perfektně zpracovaný FAQ z BGG a ten je samozřejmě taky v ANJ.
Akorát si moc neužívám flavor textů, to už je na mě vyšší level angličtiny :(. Ale jenom kvůli flavorům asi pro mě nemá cenu kupovat hru znova

26.6.2012 12:10:48

AP
No hlavně by mě zajímalo, jestli budou taky pravidelně vydávat adventure packy ...

26.6.2012 12:29:10

Morthe
šetři, peníze, čas a nervy pro svoji práci (třeba MoM :) )

26.6.2012 13:00:09

super správa
Síce ostávam pri EN verzii, ale pre neangličtinárov je to super.
Ale to grafické poňatie názvu hry je nezvládnuté. Všetky jazykové mutácie (ESP, PL, IT) sú navlas podobné originálu, ale CZ lokalizácia bude takto sprznená?

Nehovoriac o ďalších typografických chybách ako písal Morthe.
--
A ešte preklad sféry Spirit ako "Duch", omg.

26.6.2012 18:29:29 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Proč je vlastně název hry jiným fontem, než má originál?

26.6.2012 19:30:14

Překlad
Font vem čert. Můžeme zde diskutovat, jestli je dobrý nebo špatný, ale to je asi tak vše, co proti tomu můžeme dělat. Pokud nebudou v regálu vedle sebe obě verze hry, tak to nikoho dráždit nemusí (kromě Mortheho :)).

Hlavně aby se ujali i adventure packů a neskončili jenom se základem...

26.6.2012 20:18:19

Preklad
Ak to vydava blackfire tak sa nič nedeje,Lord of the Rings: The Card Game je hra, kde sa dokupuju baliky a povedzme si otvorene blackfire to spravi ako z ostatnymi hrami, vyda zaklad možno 1-2 doplnujuce baliky a dosť len aby zarobili a na hračov sa vykašlu. Zaklad je dobry, ale bez rozširenia to nema vyznam kupovať. (A to vravi hrač, čo po anglicky nevie a rad by kupil hru v češtine.Za tieto slova sa ospravedlnujem, ale len v pripade že to dotiahnu do konca.)

26.6.2012 20:57:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Indibaldini
Tak v popisu u hry píší, že si budeme moci dokupovat další balíčky, jen nevím, jestli to bude pravda...

26.6.2012 21:06:07

Indibaldini
Prosím ozaj sa nehnevaj, nemienim ťa urážať a snáď ani dotknúť, ale oprav si prosím gramatiku.

26.6.2012 21:20:40

Joe

miso
Moja rec... len som to nechcel pisat ako prvy, aby som sa uz po neviemkolkykrat neopakoval...

K netikete patri zakladna premisa - precitat si po sebe prispevok a riadit sa aspon ZAKLADNYMI gramatickymi pravidlami, ked uz nepouzivame makcene a dlzne...

A co sa tyka LOTR LCG, pre mna bohuzial dalsia z hier "rad by som, ale nie je za co a s kym hrat"...

26.6.2012 23:16:03

Joe
Tak za co ti neporadím, ale hrát můžeš dost dobře jen sám s sebou. Já zatím nehrál jinak a docela si to užívám

27.6.2012 07:06:55

Joe
u solové hry nemusíš spoluhráče řešit.

27.6.2012 07:22:22

Indibaldini
Kdyz uz do toho jdou, urcite planuji vydavat i packy, jinak by to nemelo smysl;)

27.6.2012 10:55:46

Joe

solo...
Pravda, na to som zabudol :)

Posuva sa do kolonky "mozno"...

27.6.2012 21:28:41

Rozšíření
Tak podle vyjádření BF se o vydání adventure packů zatím jedná a ještě není jasno jestli budou nebo nebudou. Prý snad o prázdninách by mohlo být jasněji.

27.6.2012 22:07:37

rozšíření
Tak snad je výrobcům jasný, že když se všude uvádí, že hra je bez rozšíření neúplná a ne až tak zajímavá, budou sami proti sobě, když vydají jen základ,ne? Já osobně hru chci, ale s koupí počkám, jak to dopadne s rozšířením.

27.6.2012 22:28:05

Rozšíření - 4hráči?
Když si koupím 2 základní krabice,abych mohl hrat ve čtyřech, jak je to pak s rozšířením ? Musím taky kupovat 2ks ?

28.6.2012 11:58:32

BladeBrown
Je to trošku složitější. Ono mít jeden základ nestačí k plnohodnotnému hraní ani jednomu hráči, protože některé klíčové karty tam jsou jen 1x nebo 2x. Vyřešit se to dá ale proxama. Co se AP týká, tak jsou dělané pro jednoho hráče, všechny hráčské karty tam jsou už ve 3 kopiích. Teoreticky když koupím základ a několik AP, tak jsem schopen sestavit 2 celkem slušné balíky(většinou tedy 2 sféry a 2 sféry). Pro 4 hráče už by to chtělo mít každý AP aspoň 2x. Nejideálnější varianta stejně je když najdeš 3 spoluhráče co mají každý aspoň základ a několik AP. Myslím ale, že hra ve 4 už bude hodně snadná a nebude to ono. Podle mě to FFG testovali max pro 2 hráče. Za mě bych tedy doporučil hrát solo nebo ve 2 hráčích(některé scénáře jsou dokonce primárně spíše pro 2).

28.6.2012 12:51:52

?
si asi budu muset nechat vysvetlit pojem plnohodnotne hrani

28.6.2012 12:53:47

Dzejkob
Trochu se nechytam, nepochopil jsem co jsou Proxy. Jinak tedy chapu spravne, ze to chce 2 zaklady a 4 AP ? Pro 4 hrace ?

28.6.2012 13:49:27

Vybíráme z Bazaru

Lords of Hellas + terrain + promo
Lords of Hellas + terrain + promo
Akt. cena: 1950 Kč
Končí za: 16 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas