Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 595x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obecne o novych kartach

Zakladam toto vlakno, jelikoz mam pocit, ze v hrach podobneho typu se resi predevsim sila jednotlivych karet, sad, jejich vyuzitelnost nebo naopak slaba pouzitelnost atp., ale nespada to do vlakna o pravidlech, ani kolik jste nahrali bodu a zakladat kvuli kazde sade vlakno mi prijde asi taky trochu zbytecne. :-)
18.1.2012 09:36:37

Songy
Toto je odpoved predevsim pro Lumiriuse a navazuji na debatu, kterou jsem zacal ve smyslu, ze mam pocit, ze Songy jsou podle me chyba.

citace:
Lumirius
no ja si zase myslím že Songy byly úžasná věc protože mužeš udělat parádní multisferové balíky, tyhle karty tahle hra právě potřebovala, jinak by to bylo jen o určitém kombu hrdinů.

Ja ten argument chapu, vim, proc to udelali, ale myslim si, ze se tim ta hra dost odklonila od toho, co to melo asi byt. Cetl jsem nekde prispevek tusim od Lapcise, jak uspel v nejakem questu (predpokladam, ze hral sam) a vysledny threat byl snad jeste nizsi, nez pocinajici. Nic proti nicemu, ale myslim si, ze songy jsou ony power karty, ktere ze hry delaji "vyhraj v prvnim kole" a karty za 1 resource jsou nejobvyklejsi v balicku. Dat na jednu postavu jeden - dva ruzne songy + steward of gondor a dotycna postava v pohode v kombinaci s nekym jinym zakoupi temer cokoli. Myslim si, ze ta cesta by mela jit jinudy a rekneme stylem nejakeho "attachmentu" nebo karty, ktera zustava ve hre a rika napriklad, ze od teto chvile kazdy hrdina ziskava + 1 resource navic behem kola. Bylo by vic surovin pro nakup karet a balicek by mohl byt vicebarevny, ale myslim, ze by to nemuselo byt tak presilene.

18.1.2012 09:43:08

songy
Na jednej strane mám pocit, že sa stratila jedinečnosť sfér, no nadruhej to hre pridalo kopec kombinačných možností a povedzme si na rovinu, že hra je tak ťažká, že väčšinou nepomôže ani najsamlepší balík. A stále sa ešte dá hrať bez songov :).

18.1.2012 10:09:47

Přesílené karty
Pokud se ukáže, že jsou skutečně tak vyjímečně silné, tak FFG má stále možnost, která se u karetních her vždy objevovala a objevovat bude - BANN. Síla karet se upravuje stejně až časem, kdy vznikají nové komba.

18.1.2012 10:15:27

songy
mě přijdou songy fajn hlavně pro balíky bez leadershipu, v okamžiku, kdy mám 2 + 1 hrdinu, tak přidávám songy osamělého hrdiny

jinak dostávám slušně na prdel se songama i bez nich :)

18.1.2012 10:17:21 | Upraveno autorem (porovnej)

songy
Vojtěch

Ony ty songy jsou silné, ale i ne. Nevím v kolika lidech to hraješ, ale já hraju jen sólo, protože to v okolí nikdo nehraje a bez těch songů je to nehratelné podle mne, protože s tím jednobarevným deckem toho moc nevymyslíš a dát nějaký quest na solo s tím jednobarevným deckem je podle mne utopie.

Zatím jsem moc komb nezkusil kvůli času, takže hraju jen modro-zelený a pak silné karty z fialovýho a i tak mi ta hra pěkně zatápí. Ono když se podíváš na ty decky, tak třeba zelený s modrým nemá žádné držáky v jednotkách a jsou specifikovány spíš na support. COž zase červená a fialová je určená na mlácení, ale zase dostáva na prdel od encouteru. Takže si myslím, že čistě s jednobarevným deckem není šance, protože tě hra buď umlátí přes encoutery, nebo přes příšery.

POkud se jedná o hru ve větším počtu hráčů, kde má každý svůj deck(ne že se hraje se základem:)) a každej to má naskládaný na songy, tak to pak už dávám za pravdu, že to musí být lehké a songy jsou v tomhle případě silné.

Takže to tam bylo přidáno spíš za účelem balancu na sólo.

A s tím threatem jsem skončil ze startovních 27 na 3 :), ale na to neměly songy vůbec vliv, ale Gandalf a Greetings of Galadrim, či jak se to píše:), který jsem si ještě protočil díky kartě co dáva z discardu zpět do balíku, či ty druhé, která umožní vytáhnout si jednu spirit kartu z discardu. A ten deck na tom mám prostě postavenej. Hrát na co nejmenší threat , aby na mne nemohli příšery a dunherem to pěkne kotit ve staging.

Edit: Tak měly vliv:) bez toho Stewarda bych to těžko vyložil:)

Mne osobě třeba přijde strašně přesílenej Aragorn, a proto ho nehraju:) A Unexcepted Courage je silná. SI představ, že existuje člověk, který má tři základy a vyložené tři COurage ;)

18.1.2012 10:43:08 | Upraveno autorem (porovnej)

to all
Presne tak, ty songy jsou dvojsecne. Chapu, ze vysli predevsim kvuli solo hre (ktera je jinak asi temer nehratelna), ale to co z toho udelali se mi zda peklo. To co popisuje Lapcis je jasny dukaz. Ted nevim, jestli je song jako karta neutralni, ale to je skoro sumak uz. Diky songum muzu hrat jednu - dva hrdiny z ruznych sfer, kteri sami o sobe nikoho nezabijou, ale s podporou karet z jinych sfer za 0/1/2 body se z toho stavaji zla viz Steward, Unexpected Courage, Sneak attack. Se Sneakem vylozim gandalfa, snizim threat, zablokuju nebo nekoho zabiju a pak se mi vrati na ruku, takze ho muzu znovu pouzit. To se mi zda teda jako moc. Obecne Gandalf se mi zda hodne husty, ale tim, ze je za 5 zdroju, tak to nevidim jako velky problem.

Odpoved na BAN je podle me nekompromisni a tou je chyba v testingu. V MTG casto vychazely karty, ktere nevydrzely po prvnim vetsim turnaji a nebo se ho ani nedockaly a naco potom takovou kartu vydavat? Na me to pusobi, ze hra nema dostatek ally postav. Proste neni cim blokovat poradne a zaroven utocit. Cili lidi hledaji odpoved v attachementech a hrdinech a podle toho, co Lapcis psal, tak mi prijde, ten jeho balik v podstate nic jineho poradne nema a ono to bohuzel staci. K cemu ally z jedne sfery za 4 zdroje a ma dva stity? Pekny support, ale clovek potrebuje necim blokovat a aby vydrzel aspon jedno kolo. Takze ja nejak porad postradam vice levnejsich a pouzitelnejsich ally jako je z cervene sfery, ktery kdyz blokuje, tak da automaticky dmg. Moc pekna karta, ktera zblokne, da dmg a pri trose stesti i nekoho prezije. :-)

18.1.2012 12:03:36

Vojtech
No ono by bylo dobré, aby se vyjádřil někdo, kdo hraje jiný deck. Protože musíš brát v potaz, že ten můj deck prostě není na mlácení a tak si pomáhám atachamentama a eventy, což je podle mne v pořádku. Hraju prostě jiný styl hry. Takže bych to chtělo názor někoho, kdo hraje ten mlátící deck a jak to s ním je. Ale taky bych to neviděl růžově skrz absence healu popř. rušení shadow karet.

Zkus si to fakt někdy na solo s temi songy a uvidíš. Ono to i s nima není lehké, spíš je to hratelné. Musíš taky brát v potaz, že se songy a kartami z jiné sféry ti rapidně naroste balík.

Nad tím bannem bych přemýšel ve více lidech, ale na sólo rozhodně ne.

18.1.2012 12:41:07

to Lapcis a Vojtech
Já sem jsem si pro moji sólo hru udělal takovou menší vychytávku se songama, můžu hrát pouze ty songy, které dávají resource ikonu hrdiny kterého mám ve hře - tím u mě celkově odpadá kombení různých sfér (hraju vždy max 2 barevné balíky). Sice pak jsou pro mě nějaké questy nesplnitelné (hraju Modro - Zelený Rohan), ale například mi v Carrocku rozbili hubu až poslední dva přeživší trollové :-)

19.1.2012 09:32:37

Songy
Nemám pocit z her, že by songy nějak vyjímečně hru destabilizovaly, spíš rozšířily možnosti. FFG si hlídá, aby do hry nepustil nějaké OP karty. S čímž souhlasím protože je lepší mít x-variant, které jsou si rovnocenné a spíš hru obohacují a zpestřují, než mít jasné kombo které se hraje vždy a všude a je vždy vítězné.
Jak psal Vojtěch, pár dobrých alíků bych taky přivítal, ale celkově si myslím že FFG hru zatím drží v opratích a nepouští ven přesílené karty.

19.1.2012 10:36:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Přesílené karty
jsou karty které jsou silné, jako Aragorn, ale zase máš blokované zdroje, pokud ho nehraješ s Theodredem v kombu.
Docela mě překvapil ten Zigil Miner, taková nevinná karta nad kterou jsem dlouho přemyšlel jaký ma smysl a hráči hned našli ultimátní využití, které všechny songy strčí do kapsy.
Mě třeba překvapilo jak mi deck který funguje vynikajícně ve dvou lidech, podráží nohy v sólo hře.
Jsem si říkal, že zkusím odehrát Khazad dum questy s fialovo modrým rohan deckem a většinou jsem byl zařízlý ve 3 kole.

19.1.2012 10:38:36

Eagle deck
Skúšal niekto, lebo mám pocit akoby sa všetci Tactics sfére vyhýbali?

19.1.2012 10:41:59

to Lumirius
Ten balicek na Zigil Minerovi vypada hodne zajimave. Spis by me zajimalo, jak si kontroluje vrsek balicku (jestli nejak), aby ty zdroje vzdycky ziskal. Jestli sazi na to, ze tam ma hooodne karet za 1 - 2 a 5 - 6. Kazdopadne to je pekne.

Jinak co se Aragorna tyce, tak nejak nechapu, co na nem vsichni tak vidi, protoze jak jsi rekl, tak to stoji zdroj. A ono ten Theodred neni taky nejake terno... Jsou lepsi hrdinove. Rozhodne Aragorn je super, to netvrdim, ze by ale byl az tak broken, to se mi taky nezda. Threat 12 je fakt hodne. Ve srovnani s ostatnima hrdinama za 12 threat ale je za tuhle cenu vazne ultimatni.

19.1.2012 12:50:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Eagle deck
viděl jsem jeden v akci jako spuluhráč a měl to vážně krásně vymakané. Neznám dopodrobna všechny karty a kombinace, ale furt tam něco lítalo a "bombardovalo" stůl a vracelo se na ruku. Základ byl co nejdříve dostat na stůl Radagasta a nabíral zdroje na vyvolání těch silnějších orlů. Spolunaháněč to hrál jako červeno-zelený (Legolas, Brand, Bilbo). Popravdě jsem moc nesledoval co tam kutí, protože jsem měl dost starostí držet Glumovu stopu přes Mrtvé močály.

19.1.2012 13:13:51

ad Lumirius
Takýto deck, myslím Tactics+Lore s orlami si chcem určite spraviť, len musím počkať kým budem mať 5. a 6. adv. pack :).

19.1.2012 13:31:07

Lumirius ad Eagle deck
to s tebou hrál myslím Panchy. Nám právě tahle kombinace funguje výborně - on jede čeveno-zelený a kosí v podstatě vše co se objeví na stole pomocí orlů a range hrdinů a já s modro-fialovou(převážně Rohan) se starám hlavně o questění a případně nějakou podporu. Většinu questů jsme taklhe dali bez problémů a na první pokus.

ad songy: osobně si opravdu nemyslím, že by se jednalo o nějak přesílené karty, spíš jak už pár lidí napsalo jde o větší možnost kombinací. Osobně je ve svém decku nemám a ani mi nepříde moc realné hrát deck, který na ně bude vyloženě spoléhat - riziko, že nepřijde, nebo přijde pozdě se mi zdá neúměrně vysoké, a takový deck je pak asi dost o náhodě co přijde naruku.
Takže songy jako takový bonus jsou určitě silné a užitečné, ale balík bych na nich nestavěl.

edit: teď jsem si ještě uvědomil, že je nějaký(myslím zelený) alík, který umí tahat songy z balíku, tak s ním by se asi něco nakombit už dalo, ale stejně si nemyslím, že by to bylo nějak přesílené...

19.1.2012 14:48:47 | Upraveno autorem (porovnej)

had

Eagle Deck
Poslední asi dva týdny hraji balíček orlů v různých kombinacích s hrdiny. Zkoušel jsem to hlavně na Carrock a porazil jsem ho celkem v pohodě s Eowyn, Berawor, Thalin, dále s Berawor, Thalin, Boromir /tam mi threat snižoval pouze Gandalf/ a asi nejlepší kombo se ukázalo Theodred, Beravor a Boromir /2 červené songy/ - 30+110 bodů. Zkoušel jsem to i na Journey to Anduin, ale tam tyto balíky díky vyššímu threatu do začátku, kdy hne nastupuje Hill troll nebyly tak spolehlivé jaho balík s Rohany.

19.1.2012 18:20:42

zluda
jo přesně Panchy to byl :-)) Jsem hlava děravá.

20.1.2012 07:14:58

ooo tak největší problém vyřešen
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/lotr-lcg/Dwarrowdelf/the-watcher-in-the-water/resourceful.png

2.4.2012 18:00:23

ad Lumirius
No pekne stavajú tú mechaniku Secrecy :). Konečne nebudú resourcy stáť len na SoG :).

3.4.2012 10:00:49

secrecy
neviem vyhladat, ako prosim funguje mechanika secrecy ?

12.9.2013 08:18:18

@ Secrecy
Funguje to tak, že ak máš threat pod 20, môžeš vykladať karty z ruky za menej zdrojov, konkrétne menej o hodnotu Secrecy uvedenú na danej karte. Napr. attachment Resourceful stojí 4 zdroje, ale keď máš threat pod 20, tak ho môžeš vyložiť za 4-3=1 zdroj. Všeobecne sa predpokladá, že budeš hrať len s dvoma hrdinami. Napr. Elladan a Elrohir :).

http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/dwarrowdelf/the-watcher-in-the-water/resourceful-twitw

Secrecy deck som ešte neskúšal, ale mám pocit, že moc kariet tejto stratégii nevenovali.
Tú sú odkazy na pár článkov na webe FFG o tejto mechanike:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2988
http://new.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3057
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3171

12.9.2013 08:27:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Belaad: Země učenců a bojovníků
Belaad: Země učenců a bojovníků
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas