Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 595x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nova seria Saga expansions

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4137

Tato seria sa bude tykat knih Lord of the Rings a prve rozsirenie bude o Frodovej ceste do Roklinky. Cielom scenarov by malo byt vyhnut sa alebo porazit Cierneho jazdca.

Pribudnu styria hobiti hrdinovia a nove karty, Frodo bude ako stvrty hrdina s vlastnymi zdrojmi (resources), rovnako ako bol Bilbo v Hobitovi.
Este sa spomina rezim kampane - hrania scenarov v naslednosti, pricom pribudnu dva typy kariet: boons a burdens, ktore hrac dostane podla toho ako sa pocas hry rozhodoval a bud hru ulahcia (boons), alebo stazia (burdens).
15.5.2013 05:36:31

První dojmy
První quest jsem dal s hobity bez problémů, ale bylo to fajn. Druhý quest je trošku jiné kafe. To jak na konci vyskáčou přízraky, to je maso! Udělal jsem dost a chyb a snad i malinko podváděl a dostal jsem je. V tom questu je dost věcí na které musíte myslet a dobré načasování je hrozně důležité. Třetí quest jsem ještě nestihl, ale asi půjdu rovnou od kampaně od začátku. Když jsem v tom psaní Encounter at Amon Din je krásný quest, včera jsem ho zdolal po prohře a remíze. Použil jsem zase po dlouhé době big blue a docela se osvědčila.

2.11.2013 12:43:46

had

2. quest
Nejlepsi je vylozit 2x Gandalfa a tim co nejdriv odstrelit B. Fernyho nebo jak se jmenuje ze stagingu, aby nepridaval treat za hrdiny v questu. Pak se pokusit mit co nejnizsi treat nez ti prijde Witchking z Nazgulama, aby na tebe nenaskakali vsichni najednou.

2.11.2013 14:11:48

...
Dá sa to spraviť tak, že príde iba Witch King ak sa nemýlim...

2.11.2013 14:13:34

had

witchking
Kdyz v prubehu hry nepridas zadneho ringwratha do encounter baliku, tak jsou tam jeste dva nazgulove, ktere pak musis dat s witchkingem do staging.

2.11.2013 16:38:06

witchking a spol.;
Aha, tak to som nevedel...

3.11.2013 13:31:26

The Road Darkens
Ohlásená nová Saga expansion:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4636

7.2.2014 11:03:48

Sifonides
No FFG ohlásili Road Darkens, před vydáním je Voice of Isengard a avizovali i první dva adventure packy ze 4.série, teď jen aby to už začalo jít postupně do distribuce, už na to čekám :))
Jinak koukal jsem, že ústřední postavou Road Darkens bude opět Frodo, takže bude možné obě rozšíření (Black Riders a Road Darkens) dobře zahrát s hobití sestavou :-)
Jen jsem zvědavý, zda v dalším saga rozšíření bude jiný objection hrdina, nebo zda ve všech bude hlavní postavou Frodo.

7.2.2014 11:27:13

kampaň
Trošku matoucí název starého vlákna, ale dám to sem, ať jsou věci k tématu pohromadě...

Jaké máte zkušenosti s kampaní? Vzhledem k druhému scénáři jezdců jsem udělal hned ve druhém příběhu změnu z Pippina (lore ven) na Dunhera (spirit in) a od té doby sestavu nezměnil. Nízký threat, dostatek cancelů, útoky do stagingu s kopím, případně Dagger of Westernesse (není omezeno na Hobbity) a druhý scénář v pohodě, třetí jakbysmet. Šel jsem naslepo do Road Darkens, zvlášť když jsem měl možnost si zvolit na Dunhera Valiant courage (?) - +1 útok a trait Warrior (tím pádem může nést Glamdring) a při scénáři The Ring goes south jsem se v podstatě styděl - nic jsem s balíkem neprováděl a všechny nepřátele s výjimkou Watchera odstřelím hned jak se objeví. Obchází to i většinu triků umísťující zranění na lokace, protože nikoho si nenavazuju, nikdo neútočí a tak. V balíku mám Feint, Dunadain Warning, Dagger a to všechno byly v tomto scénáři mrtvé karty ležící na ruce, protože jsem se jedinkrát nebránil a vše odútočil Dunhere.

Scénář číslo 5 - Balrog a tady to prostě nejde a je jasné, že to nejspíš budu muset celé výrazně překopat. Máte něco, co vám funguje na tenhle scénář? Problém je samozřejmě Balrog a jeho dva útoky za kolo, které takto slabí hrdinové nemohou ustát, a spojenci prostě dojdou. Tři hry - tři prohry, přičemž dvakrát jsem byl poměrně blízko, ale bylo vidět, že líp se mi karty už asi sejít nemohly... Samozřejmě bych to rád zahrál na zabití Balroga, abych si nemusel přenášet hned 4 burden karty dál...

Máte tedy nějakou sestavu, která prochází kampaň z prvních dvou ság nějak stabilně.

21.7.2015 09:13:35

had

to libor
1. 6 questů mám hotové s triem Sam, Merry a Theoden a jako alíci orli se score 830.
Teď hraji od začátku elfi Elrond, Galadriel a Celeborn vč. questů The Old Forest a Fog on the Barrow-Downs. Hrál jsem i celé Black Riders nightmare. Vše zatím uhráno - v současné chvíli jsem v kampani tedy u 7. questu s Balrogem - zatím neúspěšně.

21.7.2015 19:54:54

úspěch
Už taky úspěch. Neměl jsem být tak líný a psát hned pod dojmem prvotní frustrace :) Nahradil jsem Dunhera zpátky Pippinem, abych se dostal k léčení, Miner from the Iron Hills a hlavně Fast Hitch a šel jsem cestou nad-Hobbita Froda s plno vylepšeními obrany a zvýšeným počtem životů, navíc jsem si v prvních hrách nevšim, že po zahození hrdiny dávám ještě Balrogovi zranění, čímž jsem si to trochu ztížil. Hned tři výhry v řadě, ale scénář je to parádní. Bohužel ale přicházím o Pippina na zbytek kampaně, což mi přijde jako hodně drsná protiváha vyhraného dobrodružství, byť z hlediska příběhu to je naprosto perfektní. Kdybychom na výpravu mohli poslat 9 hrdinů a ne jen 3, bylo by to snesitelnější... :)

Jen pravidlová otázky: Burden Overcome by Grief a Grievous wound začínají jako objective ve staging area a pokud splním podmínku (ztracená postava, zranění hrdiny) nastupují jako Condition attachment. Co se stane, když je následně zahodím? Podle mého v tom není žádná chyba, zkrátka jsou to již attachmenty se vším všudy. Otázka je, když pak přijdou do hry podruhé. Zůstávají ve Staging Area a znovu hrozí navázáním na hrdinu?

22.7.2015 08:03:56

odstraněné burden karty
Měl bych dotaz k burden kartám a tomu, jak odcházejí z probíhající kampaně, protože si nejsem jistý, jestli nemám na kartách nějakou chybu. Ve třetí expanzi (Treason of Saruman) byly z kampaně odstraněny Boon a Burden karty z první ságy, v pořádku, dává smysl. Jenže ve čtvrté sága expanzi (The Land of Shadows) mi kampaň karty říkají, že mám z kampaně odstranit burden s ikonami z Battle of Helm Deep a dobývání Orthanku (nepamatuji si přesný název), což je hodně podezřelé. Burden z druhé ságy stále zůstávají a ze třetí ságy jdou pryč? Navíc Voice of Saruman jsem mohl získat v posledním scénáři třetí ságy a v prvním scénáři 4. sady ji mám vyřadit? Víte někdo o tom, že by se na kartách vyskytovala tahle chyba nebo mi něco uniká?

8.1.2017 20:56:43

had

burden karty
Je to logické. Hraješ za Froda. Až Lands of Shadows dohraješ, a přejdeš do Flame of the West, zase vyřadíš burden z Lands a dáš tam ty původní /třeba Voice of Saruman/. To už právě nebudeš hrát za Froda, ale za Aragorna. A navíc při přechodech mezi těmito ságami můžeš měnit i hrdiny bez penalizace na threatu.

9.1.2017 09:48:48

had

Flame of the West - Phantom
Nemám k dispozici originál pravidla, ale na netu jsem našel tento výklad ke klíčovému slovu PHANTOM - During the 'determine combat damage' step of an attack made by an enemy with Phantom, if any damage would be dealt by the attack it is canceled and the defending player raises his threat by an equal amount instead.

Jsou tím myšlen damage, které jsou dány navíc /jako např. u Hill trolla z CS/? Není mi to úplně jasné, popř. kdo má originál pravidla, může to vysvětlit?

9.1.2017 09:54:22

had
Takže ty burden karty nejsou vyřazeny trvale, ale jen na ten dotyčný scénář? Tohle mne nenapadlo. Myslel jsem, že ty starší se prostě odkrajují, aby nakonec nebylo s trochou přehánění víc boon a burden karet než je ostatních karet v balíku. Já právě ještě nevím, jak je to ve Flame of the West, že se tam Voice of Saruman vrací. Tím pádem bych v Lands of Shadows měl vrátit do balíku Gildora a staré burden karty? Počítám, že na to přijdu, až se doma na karty podívám a přečtu to ještě jednou. Myslel jsem, že remove from campaign pool znamená trvale, ale možná je to tam formulováno jinak. Každopádně díky.

S Flame of the West na oplátku neporadím, tam ještě nejsem.

9.1.2017 10:16:11

had

Gildor
V questu 7 Urukhai máš: Remove Gildor Inglorion and Mr. Underhill from the Campaign Pool - tzn. natrvalo.
Remove each burder with the following burden set icons from the encounter deck:

A Shadow of the Past, Flight to the Ford, The Ring Goes South - tzn. ty se můžou vracet.

A takhle je to vždy stanoveno ve všech následujících questech.
např. v 13. Remove each burden with these burden set icons from the encounter deck: A Shadow of the Past, Flight to the Ford, The Ring Goes South, The Passage of the Marshes, Shelob’s Lair

Vidíš, že se ti tam první tři znovu opakují.

9.1.2017 10:32:34

had

Phantom - pravidla
PHANTOM dle ofic. pravidel - vysvětlení uvedu na příkladu - útočí nepřítel s útokem 4 na mého charaktera s obranou 2. Můj charakter by měl dostat dvě zranění, ta jsou však anulována a místo toho přidám 2 na threatu.

3.3.2017 09:49:38

Vybíráme z Bazaru

Mage Knight ultimátní edice
Mage Knight ultimátní edice
Akt. cena: 2222 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas