Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nova seria Saga expansions

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4137

Tato seria sa bude tykat knih Lord of the Rings a prve rozsirenie bude o Frodovej ceste do Roklinky. Cielom scenarov by malo byt vyhnut sa alebo porazit Cierneho jazdca.

Pribudnu styria hobiti hrdinovia a nove karty, Frodo bude ako stvrty hrdina s vlastnymi zdrojmi (resources), rovnako ako bol Bilbo v Hobitovi.
Este sa spomina rezim kampane - hrania scenarov v naslednosti, pricom pribudnu dva typy kariet: boons a burdens, ktore hrac dostane podla toho ako sa pocas hry rozhodoval a bud hru ulahcia (boons), alebo stazia (burdens).
15.5.2013 05:36:31

klaymen
Tak vypadá to moc hezky. Navíc musím říct, že LOTR LCG je jedna z her která má herní systém skvělé provázaný s příběhem. Tahle sága navíc ještě umocní tu příběhovou čast a to vidím, jak velký bonus.

Velice se mi líbili jak popisují Froda, který umožní cancel na when reveal a surge efekty, ale to je díky tomu, že použije prsten, které nese - to zní fakt hezky :-) Navíc posílení Hobit traitu velice vítám.

Zmiňované Bons and Brudens mají evidentně za úkol, ještě víc prohloubit příběhovou stránku hry, kdy je zaměřena na hráče hrající questy jako kampaň.

Zatím první dojmy víc než příjemné, počkáme si na provedení ...

20.5.2013 20:32:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Hobiti
Ti hobiti vypadají opravdu zajímavě. Že by secrecy přeci jen dostalo šanci?
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4253

17.7.2013 22:05:07

Hobiti
Stepan
... kdyby jenom zajímavě. Já jsem ze všech tří nadšený. Vidím v jejich schopnostech krásný prostor pro kombení.

18.7.2013 10:04:07

Black Riders
Nezjišťoval jste někdo, kdy bude v ČR k sehnání? Dle stránek FFG je to asi v distribuci a na databázi karet je přehled. Sice jsem čekal víc hobitích karet ally, i když Poník Vilík je pěkný, ale hlavně se těším na hobití hrdiny. Questy budou asi dost tuhé, když vidím encounter karty a hlavně enemy karty černých jezdců a prstencových přízraků :-)

19.9.2013 23:27:26

Greyhound
http://www.fantasyobchod.cz/lord-of-the-rings-lcg-black-riders-p-10557.html
Hneď by som kupoval, ale poštovné na Slovensko 9 eur si nemôžem dovoliť

22.9.2013 10:51:23

PronuvaConus
To vypadá nadějně, nicméně vzhledem k tomu, že jezdím za prací do Prahy, počkám si, až to budou mít ve Světu deskových her, jsem tam stálý zákazník a mám to čtyři zastávky MHD od práce :-) ale má-li to Fantasy obchod už v předprodeji, tak by to brzy mohlo být na pultech, na tohle rozšíření se hodně těším, už jsem si vyhrál s Rohany, elfy a hlavně trpaslíky, a teď přijde na řadu sestava hobitích hrdinů :-)

22.9.2013 11:46:27

PronuvaConus
Ked platis na ucet do FO, tak platis len 6,50€. Ja som od nich dobierkou nikdy nebral.

22.9.2013 12:15:10

had

to Greyhound
Sestavu Hobitich hrdinu uz jsem vyzkousel - deck z Ffg, ale v solo hre je to hodne slaboucke, nema tam kdo utocit. Ve dvou to hrat pujde /kdyz ten druhybude bouchat/, ale v solo je to hrozne defenzivni.

22.9.2013 17:58:06

had
Nemá kdo útočit? Mě to připadá solidní - když budu mít všechny tři vybrané hrdiny hobity + Froda a jedním z hrdinů bude Smíšek, který má +1 na attack za každého hobitího hrdinu, tj. útok 4, s vybavením Dagger of westernasse má 5 (6 proti nepříteli s vyšším engagement cost než je můj threat), k tomu Sam, který pokud si vezmu takového nepřítele, tak se po questování znovu připraví a bude mít +1 na útok, opět možnost dát mu dagger, nebo Dunedain mark, navíc s vybavením Fast Hitch možnost využívat hobity na questování i boj, to mi nepřipadne slabé, když to srovnám s jedním z mých oblíbených balíčků - Rohan (spirit + leadership), tak tam jsou hrdinové na boj ještě mnohem slabší a bojovat musí spojenci. No - oponovat ti zatím nemůžu, dokud sestavu z Black Riders nevyzkouším, ale připadnou mi solidní :-)

22.9.2013 18:55:14 | Upraveno autorem (porovnej)

had

hobiti
Dal jsem sve zkusenosti z dosud vyslych hobitich karet. V BR ti urcite neco pomuze 4. hrdina - nechame se prekvapit, jak to pujde odehrat, popr. jestli to bude hratelne v normalnich questech o trech hrdinech.

23.9.2013 07:39:05

had
Uvidíme, pro dané rozšíření to asi bude v pohodě, obzvlášť když Frodo bude prstenem rušit efekty encounter karet, jinak máš možná pravdu, že budou slabší. I tak se na to těším, až vyzkouším zase jinou kombinaci :-)

23.9.2013 10:31:15

Black Riders
Tak jsem včera zahrál první díl nového rozšíření a hobití hrdinové šlapali dobře. Je fakt, že Frodo je vytvořen speciálně pro toto rozšíření a Smíšek funguje, jen když má člověk všechny hrdiny hobití (má +1 k útoku za každého), takže v jiném questu budou určitě slabší, ale je to zase změna, zahrát místo trpaslíků, rohanů či třeba orlů hobity. Navíc super využití mělo vybavení Fast Hitch, které vyšlo, tuším, už v první řadě AP, s hraním tedy spokojenost :-)

2.10.2013 09:11:23 | Upraveno autorem (porovnej)

had

bleda zavist
Zavidim a slintam. Kdes to poshanel? Ja nemam jeste ani objednano.

2.10.2013 10:27:13

had
Svet-deskovych-her.cz, mají kamennou prodejnu asi 5 stanic MHD od místa, kde pracuju a včera to naskladnili, takže jsem pro to po práci hned letěl a večer už likvidoval černé jezdce :-)

2.10.2013 11:03:59

Už mám taky :-)
Tak se pochlubím - mám ze Světa Deskových Her a dnes jsem rozbalil. Ještěě nemám zahrané, ale hobití karty vypadají super a už se těším!!!

2.10.2013 11:05:56

had

snad o víkendu
Mám to tam asi "jen" 165,5 km. Ale o víkendu bych se měl dostat do matičky, tak snad. Dík.

2.10.2013 12:33:22

had

Black riders 1. quest
S drobet upravenym balikem z pravidel dnes napoprve celkem v pohode prvni quest. Zejmena Merry s dvema "kudlickama" a utokem 8 poopravil muj nahled na bezzube Hobitky.

9.10.2013 21:47:58

Had
Taky hraju s mírně upraveným (Fast-hitch) "pre-constructed"deckem, ale zatím stále nic... Docela mě zahlcují Black riders. Naposledy jsem přišel o Pipina (Shadow ->undefended), ale stále jsem se držel... Nicméně v poslední fázi jsem to už nedotáhnul - naskákaly lokace a k jednomu jezdci přišel další...

Hobiti jsou supr, ale ono ty questy jsou docela zákeřné...

9.10.2013 22:13:19

had
První quest mi nepřijde až tak hrozný, dal jsem ho už s dvěma variantami hobitů (sam,merry+pippin i sam,merry+fatty), ale druhý quest jsem na první tři pokusy nedal, jeho poslední část je hodně tuhá, naskáče tam halda nepřátel najednou, navíc s vysokým threatem, no maso, a já jen zíral, jak mi likvidují hobity i spojence :-/ musím vymyslet silnější balík a vyrazit znovu :-)

10.10.2013 15:44:17

Hmmm
tak asi jsem nějaký divný :-D. Anebo mi divně chodí karty... Každopádně když se zbavím jednoho Black ridera, tak nejpozději v další fázi vyskočí další a v té další zase... Poučení budiž, že se musím zbavit všech lokací před přechodem do třetí fáze questu...

10.10.2013 16:14:59

kedrigern
No fakt je, že mě při hraní prvního questu přálo dost štěstí, v obou případech jsem dostal do ruky ze začátku A very good tale a vyložil další spojence, jednou jsem dostal už na začátku do ruky Steward of Gondor a byl jsem za vodou se zdroji, navíc se mi vždy podařilo nacpat Merrymu tu novou "kudličku", jednou dokonce dvě a Samovi zase vyložit poníka Vilíka a Hobit cloak, aby mohl dělat silného obránce. No a jezdce jsem díky těmhle dvěma dokázal většinou slušně kosit, navíc při hře s Pippinem jsem využil i vybavení Fast Hitch, takže mi Smíšek questoval i bojoval v každém kole. Ale jinak to co píšeš, znám taky, občas si nad hrou vyloženě zoufám z toho, co mi chodí do ruky :-)

10.10.2013 17:49:21

had

po druhém questu
Odehrál jsem již celkem dost her - 1. a 2. quest v Black Riders. Druhý quest včera poprvé úspěšně. Musím konstatovat, tak jak jsem zde již několikrát psal, že questy v de luxe setech výrazně převyšují svou kvalitou, zábavností a mechanismy, které znázorňují vlastní příběh, questy z AP.
pozn. Už se těším, co mi připraví quest č. 3.

29.10.2013 10:32:50

had

už i po třetím
Třetí quest bych ohodnotil jako nejjednodušší z této expanze.
Kampaň mód jsem odehrál s Hobitím deckem sestaveným téměř totožně s deckem uvedeným v pravidlech expanze - takže karty z CS a B. Riders, v průběhu questů jsem neměnil žádné karty v decku a mé aktuální skore je 326.
Teď se pokusím uhrát tyto tři questy v řadě za sebou bez prohry a také se budu již chystat na AP Krev Gondoru.

30.10.2013 18:54:05 | Upraveno autorem (porovnej)

black riders
normalne ti zavidim. ja som sa este nedostal ani k hobbit sagam. myslim zakupenim. :)

30.10.2013 21:46:44

had
Gratuluju, já jsem zkoušel několikrát druhou část a nezvládl ji, tak jsem si přeložil a hraju na střídačku hobití ságu, kde jsem prošel celý Over hill and under hill a v On the Doorstep se chystám na druhou část se Šmakem :-) až to dojedu, zkusím na podruhé projít celé Black Riders a snad se napodruhé zadaří :-)

30.10.2013 22:44:56

Vybíráme z Bazaru

Kronika zločinu + rozšíření Noir
Kronika zločinu + rozšíření Noir
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas