nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Pán prstenů: Karetní hra

Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nova seria Saga expansions

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4137

Tato seria sa bude tykat knih Lord of the Rings a prve rozsirenie bude o Frodovej ceste do Roklinky. Cielom scenarov by malo byt vyhnut sa alebo porazit Cierneho jazdca.

Pribudnu styria hobiti hrdinovia a nove karty, Frodo bude ako stvrty hrdina s vlastnymi zdrojmi (resources), rovnako ako bol Bilbo v Hobitovi.
Este sa spomina rezim kampane - hrania scenarov v naslednosti, pricom pribudnu dva typy kariet: boons a burdens, ktore hrac dostane podla toho ako sa pocas hry rozhodoval a bud hru ulahcia (boons), alebo stazia (burdens).

15.5.2013 05:36:31

Phantom - pravidla

PHANTOM dle ofic. pravidel - vysvětlení uvedu na příkladu - útočí nepřítel s útokem 4 na mého charaktera s obranou 2. Můj charakter by měl dostat dvě zranění, ta jsou však anulována a místo toho přidám 2 na threatu.

3.3.2017 09:49:38

Gildor

V questu 7 Urukhai máš: Remove Gildor Inglorion and Mr. Underhill from the Campaign Pool - tzn. natrvalo.
Remove each burder with the following burden set icons from the encounter deck:

A Shadow of the Past, Flight to the Ford, The Ring Goes South - tzn. ty se můžou vracet.

A takhle je to vždy stanoveno ve všech následujících questech.
např. v 13. Remove each burden with these burden set icons from the encounter deck: A Shadow of the Past, Flight to the Ford, The Ring Goes South, The Passage of the Marshes, Shelob’s Lair

Vidíš, že se ti tam první tři znovu opakují.

9.1.2017 10:32:34

had

Takže ty burden karty nejsou vyřazeny trvale, ale jen na ten dotyčný scénář? Tohle mne nenapadlo. Myslel jsem, že ty starší se prostě odkrajují, aby nakonec nebylo s trochou přehánění víc boon a burden karet než je ostatních karet v balíku. Já právě ještě nevím, jak je to ve Flame of the West, že se tam Voice of Saruman vrací. Tím pádem bych v Lands of Shadows měl vrátit do balíku Gildora a staré burden karty? Počítám, že na to přijdu, až se doma na karty podívám a přečtu to ještě jednou. Myslel jsem, že remove from campaign pool znamená trvale, ale možná je to tam formulováno jinak. Každopádně díky.

S Flame of the West na oplátku neporadím, tam ještě nejsem.

9.1.2017 10:16:11

Flame of the West - Phantom

Nemám k dispozici originál pravidla, ale na netu jsem našel tento výklad ke klíčovému slovu PHANTOM - During the 'determine combat damage' step of an attack made by an enemy with Phantom, if any damage would be dealt by the attack it is canceled and the defending player raises his threat by an equal amount instead.

Jsou tím myšlen damage, které jsou dány navíc /jako např. u Hill trolla z CS/? Není mi to úplně jasné, popř. kdo má originál pravidla, může to vysvětlit?

9.1.2017 09:54:22

burden karty

Je to logické. Hraješ za Froda. Až Lands of Shadows dohraješ, a přejdeš do Flame of the West, zase vyřadíš burden z Lands a dáš tam ty původní /třeba Voice of Saruman/. To už právě nebudeš hrát za Froda, ale za Aragorna. A navíc při přechodech mezi těmito ságami můžeš měnit i hrdiny bez penalizace na threatu.

9.1.2017 09:48:48

odstraněné burden karty

Měl bych dotaz k burden kartám a tomu, jak odcházejí z probíhající kampaně, protože si nejsem jistý, jestli nemám na kartách nějakou chybu. Ve třetí expanzi (Treason of Saruman) byly z kampaně odstraněny Boon a Burden karty z první ságy, v pořádku, dává smysl. Jenže ve čtvrté sága expanzi (The Land of Shadows) mi kampaň karty říkají, že mám z kampaně odstranit burden s ikonami z Battle of Helm Deep a dobývání Orthanku (nepamatuji si přesný název), což je hodně podezřelé. Burden z druhé ságy stále zůstávají a ze třetí ságy jdou pryč? Navíc Voice of Saruman jsem mohl získat v posledním scénáři třetí ságy a v prvním scénáři 4. sady ji mám vyřadit? Víte někdo o tom, že by se na kartách vyskytovala tahle chyba nebo mi něco uniká?

8.1.2017 20:56:43

úspěch

Už taky úspěch. Neměl jsem být tak líný a psát hned pod dojmem prvotní frustrace :) Nahradil jsem Dunhera zpátky Pippinem, abych se dostal k léčení, Miner from the Iron Hills a hlavně Fast Hitch a šel jsem cestou nad-Hobbita Froda s plno vylepšeními obrany a zvýšeným počtem životů, navíc jsem si v prvních hrách nevšim, že po zahození hrdiny dávám ještě Balrogovi zranění, čímž jsem si to trochu ztížil. Hned tři výhry v řadě, ale scénář je to parádní. Bohužel ale přicházím o Pippina na zbytek kampaně, což mi přijde jako hodně drsná protiváha vyhraného dobrodružství, byť z hlediska příběhu to je naprosto perfektní. Kdybychom na výpravu mohli poslat 9 hrdinů a ne jen 3, bylo by to snesitelnější... :)

Jen pravidlová otázky: Burden Overcome by Grief a Grievous wound začínají jako objective ve staging area a pokud splním podmínku (ztracená postava, zranění hrdiny) nastupují jako Condition attachment. Co se stane, když je následně zahodím? Podle mého v tom není žádná chyba, zkrátka jsou to již attachmenty se vším všudy. Otázka je, když pak přijdou do hry podruhé. Zůstávají ve Staging Area a znovu hrozí navázáním na hrdinu?

22.7.2015 08:03:56

to libor

1. 6 questů mám hotové s triem Sam, Merry a Theoden a jako alíci orli se score 830.
Teď hraji od začátku elfi Elrond, Galadriel a Celeborn vč. questů The Old Forest a Fog on the Barrow-Downs. Hrál jsem i celé Black Riders nightmare. Vše zatím uhráno - v současné chvíli jsem v kampani tedy u 7. questu s Balrogem - zatím neúspěšně.

21.7.2015 19:54:54

kampaň

Trošku matoucí název starého vlákna, ale dám to sem, ať jsou věci k tématu pohromadě...

Jaké máte zkušenosti s kampaní? Vzhledem k druhému scénáři jezdců jsem udělal hned ve druhém příběhu změnu z Pippina (lore ven) na Dunhera (spirit in) a od té doby sestavu nezměnil. Nízký threat, dostatek cancelů, útoky do stagingu s kopím, případně Dagger of Westernesse (není omezeno na Hobbity) a druhý scénář v pohodě, třetí jakbysmet. Šel jsem naslepo do Road Darkens, zvlášť když jsem měl možnost si zvolit na Dunhera Valiant courage (?) - +1 útok a trait Warrior (tím pádem může nést Glamdring) a při scénáři The Ring goes south jsem se v podstatě styděl - nic jsem s balíkem neprováděl a všechny nepřátele s výjimkou Watchera odstřelím hned jak se objeví. Obchází to i většinu triků umísťující zranění na lokace, protože nikoho si nenavazuju, nikdo neútočí a tak. V balíku mám Feint, Dunadain Warning, Dagger a to všechno byly v tomto scénáři mrtvé karty ležící na ruce, protože jsem se jedinkrát nebránil a vše odútočil Dunhere.

Scénář číslo 5 - Balrog a tady to prostě nejde a je jasné, že to nejspíš budu muset celé výrazně překopat. Máte něco, co vám funguje na tenhle scénář? Problém je samozřejmě Balrog a jeho dva útoky za kolo, které takto slabí hrdinové nemohou ustát, a spojenci prostě dojdou. Tři hry - tři prohry, přičemž dvakrát jsem byl poměrně blízko, ale bylo vidět, že líp se mi karty už asi sejít nemohly... Samozřejmě bych to rád zahrál na zabití Balroga, abych si nemusel přenášet hned 4 burden karty dál...

Máte tedy nějakou sestavu, která prochází kampaň z prvních dvou ság nějak stabilně.

21.7.2015 09:13:35

Sifonides

No FFG ohlásili Road Darkens, před vydáním je Voice of Isengard a avizovali i první dva adventure packy ze 4.série, teď jen aby to už začalo jít postupně do distribuce, už na to čekám :))
Jinak koukal jsem, že ústřední postavou Road Darkens bude opět Frodo, takže bude možné obě rozšíření (Black Riders a Road Darkens) dobře zahrát s hobití sestavou :-)
Jen jsem zvědavý, zda v dalším saga rozšíření bude jiný objection hrdina, nebo zda ve všech bude hlavní postavou Frodo.

7.2.2014 11:27:13

The Road Darkens

Ohlásená nová Saga expansion:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4636

7.2.2014 11:03:48

witchking a spol.;

Aha, tak to som nevedel...

3.11.2013 13:31:26

witchking

Kdyz v prubehu hry nepridas zadneho ringwratha do encounter baliku, tak jsou tam jeste dva nazgulove, ktere pak musis dat s witchkingem do staging.

2.11.2013 16:38:06

...

Dá sa to spraviť tak, že príde iba Witch King ak sa nemýlim...

2.11.2013 14:13:34

2. quest

Nejlepsi je vylozit 2x Gandalfa a tim co nejdriv odstrelit B. Fernyho nebo jak se jmenuje ze stagingu, aby nepridaval treat za hrdiny v questu. Pak se pokusit mit co nejnizsi treat nez ti prijde Witchking z Nazgulama, aby na tebe nenaskakali vsichni najednou.

2.11.2013 14:11:48

První dojmy

První quest jsem dal s hobity bez problémů, ale bylo to fajn. Druhý quest je trošku jiné kafe. To jak na konci vyskáčou přízraky, to je maso! Udělal jsem dost a chyb a snad i malinko podváděl a dostal jsem je. V tom questu je dost věcí na které musíte myslet a dobré načasování je hrozně důležité. Třetí quest jsem ještě nestihl, ale asi půjdu rovnou od kampaně od začátku. Když jsem v tom psaní Encounter at Amon Din je krásný quest, včera jsem ho zdolal po prohře a remíze. Použil jsem zase po dlouhé době big blue a docela se osvědčila.

2.11.2013 12:43:46

had

Gratuluju, já jsem zkoušel několikrát druhou část a nezvládl ji, tak jsem si přeložil a hraju na střídačku hobití ságu, kde jsem prošel celý Over hill and under hill a v On the Doorstep se chystám na druhou část se Šmakem :-) až to dojedu, zkusím na podruhé projít celé Black Riders a snad se napodruhé zadaří :-)

30.10.2013 22:44:56

black riders

normalne ti zavidim. ja som sa este nedostal ani k hobbit sagam. myslim zakupenim. :)

30.10.2013 21:46:44

už i po třetím

Třetí quest bych ohodnotil jako nejjednodušší z této expanze.
Kampaň mód jsem odehrál s Hobitím deckem sestaveným téměř totožně s deckem uvedeným v pravidlech expanze - takže karty z CS a B. Riders, v průběhu questů jsem neměnil žádné karty v decku a mé aktuální skore je 326.
Teď se pokusím uhrát tyto tři questy v řadě za sebou bez prohry a také se budu již chystat na AP Krev Gondoru.

Upraveno autorem (porovnej)

30.10.2013 18:54:05

po druhém questu

Odehrál jsem již celkem dost her - 1. a 2. quest v Black Riders. Druhý quest včera poprvé úspěšně. Musím konstatovat, tak jak jsem zde již několikrát psal, že questy v de luxe setech výrazně převyšují svou kvalitou, zábavností a mechanismy, které znázorňují vlastní příběh, questy z AP.
pozn. Už se těším, co mi připraví quest č. 3.

29.10.2013 10:32:50

kedrigern

No fakt je, že mě při hraní prvního questu přálo dost štěstí, v obou případech jsem dostal do ruky ze začátku A very good tale a vyložil další spojence, jednou jsem dostal už na začátku do ruky Steward of Gondor a byl jsem za vodou se zdroji, navíc se mi vždy podařilo nacpat Merrymu tu novou "kudličku", jednou dokonce dvě a Samovi zase vyložit poníka Vilíka a Hobit cloak, aby mohl dělat silného obránce. No a jezdce jsem díky těmhle dvěma dokázal většinou slušně kosit, navíc při hře s Pippinem jsem využil i vybavení Fast Hitch, takže mi Smíšek questoval i bojoval v každém kole. Ale jinak to co píšeš, znám taky, občas si nad hrou vyloženě zoufám z toho, co mi chodí do ruky :-)

10.10.2013 17:49:21

Hmmm

tak asi jsem nějaký divný :-D. Anebo mi divně chodí karty... Každopádně když se zbavím jednoho Black ridera, tak nejpozději v další fázi vyskočí další a v té další zase... Poučení budiž, že se musím zbavit všech lokací před přechodem do třetí fáze questu...

10.10.2013 16:14:59

had

První quest mi nepřijde až tak hrozný, dal jsem ho už s dvěma variantami hobitů (sam,merry+pippin i sam,merry+fatty), ale druhý quest jsem na první tři pokusy nedal, jeho poslední část je hodně tuhá, naskáče tam halda nepřátel najednou, navíc s vysokým threatem, no maso, a já jen zíral, jak mi likvidují hobity i spojence :-/ musím vymyslet silnější balík a vyrazit znovu :-)

10.10.2013 15:44:17

Had

Taky hraju s mírně upraveným (Fast-hitch) "pre-constructed"deckem, ale zatím stále nic... Docela mě zahlcují Black riders. Naposledy jsem přišel o Pipina (Shadow ->undefended), ale stále jsem se držel... Nicméně v poslední fázi jsem to už nedotáhnul - naskákaly lokace a k jednomu jezdci přišel další...

Hobiti jsou supr, ale ono ty questy jsou docela zákeřné...

9.10.2013 22:13:19

Black riders 1. quest

S drobet upravenym balikem z pravidel dnes napoprve celkem v pohode prvni quest. Zejmena Merry s dvema "kudlickama" a utokem 8 poopravil muj nahled na bezzube Hobitky.

9.10.2013 21:47:58