Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Morpheus - dotazy

zde bych rád uvěřejnil své dotazy ohledně Lotra
5.8.2012 15:32:44 | Upraveno autorem (porovnej)

to morpheus
Tie dve karty odhadzuješ, aby ste ako družina mohli do lokácie cestovať. Nie je podstatné kedy ju preskúmate, lebo sa odhadzujú iba pri cestovaní do nej :).

5.8.2012 15:56:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Thicket of Spears
Jak si vykládáte podmínku vyložení u karty Thicket of Spears ( http://lotrlcg.com/pages/cardFocus.php?Card_Key=1036 ) "You must use the resources from 3 different heroes' pools to pay for this card. " ?
Může se jednat o tři pooly různých sfér, nebo to musí být pool Taktiky (tedy karta je hratelná pouze se třemi hrdiny s tímto poolem / songy)?

8.10.2012 22:41:57

ad Thicket of Spears
No z tých troch hrdinov musí byť aspoň 1 tactics resp. mať červený song :).
--
ad Kedrigern:
Hľadal som aj v neofic. FAQ, ale nenašiel som nič. Ja som vychádzal z toho, že na karte nie je uvedené, že to majú byť červené zdroje. Ak by mali byť všetci hrdinovia Tactics resp. so songami, tak by to bola viac menej nehrateľná karta, či? Preto si myslím, že aspoň jeden musí byť Tactics (ako pri vykladaní karty s cenou 0) a ostatné môžu byť aj inej farby. Ale nie som si úplne istý, túto kartu som nemal ešte ani raz v balíčku.

8.10.2012 22:50:58 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Musí být tři hrdinové, kteří maji Tactics sféru, takže všichni musí být buť tactics, nebo být doplněni songem...

9.10.2012 09:33:10

obaly
Chtěl jsem se zeptat jaké obaly a kolik, díky moc za odpověď :-)

3.1.2013 13:04:10

dakeyros - obaly
Používám rozměr 6,35 x 8,88 cm. Počet záleží na počtu AP a expanzí, které máš/plánuješ si pořídit. V CORE setu jich je tuším cca. 230.

3.1.2013 14:12:59

massing at osgiliath - print on demand
chci se zeptat na kartu quest 2B - lze hrát pouze jednu kartu nebo umístit z ruky do hry.
lze použít karty co něco tahají z hrobu nebo balíčku? Třeba Fili a Kili a pod.

quest 3B - hráči jako skupina odhodí hrdinu přípsdně střelce nebo každý hráč musí odhodit hrdinu/střelce?

23.11.2013 22:47:12 | Upraveno autorem (porovnej)

had

odpovedi dle mne
2b-jen jednu kartu-vylozis Filiho, ale Kiliho uz dat nemuzes
3b-kazdy hrac, ktery chce dat nejakeho charaktera do questu, musi discartnout hrdinu nebo Rangera z Ithilienu /objective alik/

24.11.2013 12:32:35

khazad dum
nějak se nemůžu poprat s překladem tohoto odstavce, nevím co tím chce autor říct.

REVEALING ENEMIES
enemies that are dealt as shadow cards are not considered to be revealed from the encounter deck, and do not trigger the forced response on side 2B of the quest card The fate of balin

4.12.2013 12:12:27

reveal
Popravdě, teď když jsem si přečet kartu Fate of Balin a taky nevím, co je tím přesně míněno. Odkud jsi ten text bral? Máš ho přesně citovaný? Protože to jsou podle mě nesouvisející věci.
Forced efekt ti říká vezmi X karet a dej z nich všechny nepřátele do hry. V rámci toho kroku a té činnosti přece žádné shadow karty neodhaluješ. Navíc forced efekt je prostě forced efekt, takže ho nemůžeš nějak spustit (trigger). Popravdě jsem zmatený. Quest jsem už nějakou dobu nehrál, tak nemám takhle v hlavě, čeho jiného by se etxt moh týkat. Takže ti vlastně nepomůžu...

4.12.2013 13:34:19

doplnění
Chápal bych to tak, že nepřátelé s shadow efektem (takový jako třeba Goblin spearman), kteří vstoupí do hry skrze svůj shadow efekt, nespustí různé forced efekty (například na kartě Goblin tunnels), které vyžadují "when revealed Goblin enemy". Taky to tak hraju. Ale jak říkám, v tom tvém textu je zvláštní ten odkaz na danou Quest kartu...

4.12.2013 13:38:12

morpheus, libor
ten odstavec hovori o tom, ze ak si v 2.faze questu a shadow efekt ti prikaze dat nepriatela /toho co je na shadow karte - goblin spearman, goblin swordman/ do oblasti odhalenia, tak nemozes spustit efekt na karte questu 2B.
forced efekt na karte questu 2B hovori, ze mas diskartnut vsetkych nepriatelov odhalenych z kariet balicka stretnuti.
edit: este by som dodal, ze shadow karta nie je povazovana za kartu odhalenu z balicka stretnuti. to k tomu prekladu :)

4.12.2013 13:56:31 | Upraveno autorem (porovnej)

pbch
Díky, máš pravdu. Já na to koukal narychlo v práci se snahou pomoct a nadělal jsem ještě větší paseku. Příště se radši nebudu angažovat, když to stejně nevím :) Omlouvám se za zavádějící rady...

4.12.2013 17:25:14

pbch
pořád nechápu jak by to mělo zakázat efekt questu.
na questu je napsané - na konci fáze vynášení (chápu to jako krok výpravy kdy odhaluješ karty) odhal X karet a všechny nepřátele dej do vynášecí oblasti. atd

Stín dostanou až ve fázi boje.

Tak nechápu jak může ovlivnit efekt questu, když ten už proběhl na konci fáze vynášení.

Text je z příručky khazad dum

4.12.2013 17:51:12

Podľa mňa...
...to tam dali pre blbých Amíkov. Ale je pravda, že je to skôr zavádzajúce :).

4.12.2013 20:07:16

morpheus
teraz pozaram na pravidla ku Khazad-dumu a myslim si, ze je to tlacova chyba. ten odstavec patri este k casti ktora hovori o scenari Into the Pit. logicky mi pride, ze tam ma byt spomenuta quest karta 2B Goblin patrol /KD 65/, preto ze jej forced efektu sa to priamo tyka.

4.12.2013 23:56:32

Hobit - Přes Kopec a pod Kopec
měl bych dotaz k pravidlům:
bilbo může zdrojama platit i karty které budu hrát z jiné sféry nebo jen neutrální karty?

22.12.2013 18:48:06

had

bilbo
Svoje a neutralni.

23.12.2013 10:25:53

Thicket of Spears
akurat nedavno sme kupili tuto hru a zhodou okolnosti sme tiez rozmyslali ako "zaplatit" za tuto kartu. Zo zaciatku to bolo jednoduche - mali sme len jednofarebne baliky tak to slo, no ako sme zacali miesat sfery tak ...
nasim riesenim bolo to, ze ak je pritomny len jeden taktik hrdina tak ten zaplati 3 zdroje a ostatni dvaja po jednom lubovolnom
PS: asi to je blbost ale tak to zatial hravame my

21.1.2014 13:31:12

spears
je potřeba mít všechny hrdiny červené a pak to můžeš zahrát. Od kazdeho jeden zdroj.

Jinak nechci prudit, ale tohle vlákno by mělo sloužit výhradně pro mé dotazy a odpovědi k nim. Chci, aby se zde dali odpovědi na otázky rychle najít.

21.1.2014 13:43:16

Vybíráme z Bazaru

Soudruhu, nezlob se!
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 13 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas