Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 595x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Menej známe postavy Stredozeme

Iste asi málokto nevie nič o Aragornovi, Gandalfovi či Bilbovi. Ja som sa minule pustil pátrať po tom, kto je napríklad taký Imrahil, Gléowine či Gildor Inglorion? A ako je to s Beornom a Grimbeoldom The Old-om :) ? Ktorý z nich je originál Grizla zo slovenského prekladu Hobbita?

Tak som sa postupne podozvedal, že Brand je synom Baina, ktorý je synom Barda, ktorý zabil draka Smauga. Alebo to, že Grizlo (medvedí muž) je Beorn a Grimbeorn the Old je jeho synom :).
--
Pre tých, ktorý si chcú niečo prečítať pripájam linky na pár zaujímavých postáv Stredozeme:
http://en.wikipedia.org/wiki/Beorn
http://en.wikipedia.org/wiki/Brand_%28Middle-earth%29#Brand
http://en.wikipedia.org/wiki/Elfhelm
http://en.wikipedia.org/wiki/Gildor_Inglorion
http://en.wikipedia.org/wiki/Glorfindel
http://en.wikipedia.org/wiki/Imrahil
--
Stále sa mi ale nepodarilo zistiť, odkiaľ majú FFG postavy Beravor, Thálin, Eleanor či Gléowine, ale mám pocit, že tieto sú vymyslené :).
11.5.2012 23:12:01

To acedrac
Rád ti odpovím na tvou otázku tyto tři postavy (Beravor, Thálin, Eleanor) jsou ze hry middle earth quest a jsou fiktivní v knížkách se co já vím neobjevily.

Jinak většina použitých postav měla větší či menší působnost ve světě Tolkiena. Doporučuji přečíst knihy, na rozdíl od filmové trilogie dává příběh větší smysl..Případně doporučuji nahlédnout do Návratu krále je tam jmenný seznam a seznam míst z všech knih. Tam se dá najít hodně odpovědí.

Jinak pro čtenáře knih má většina těchto postav dost podstatnou vedlejší roli.

12.5.2012 10:26:33 | Upraveno autorem (porovnej)

ad RagnarBlack
Neboj já mám knihy (Hobbit, LotR, Húrinove deti, Nedokončené príbehy) prelúskané, čítal som ich viackrát a dokonca párkrát aj Sillmarilion :). Ale čítal som ich v SK/CZ, čiže niektoré mená si neviem spojiť s originálom (napr. Grizlo= Beorn).

Ale na wiki, oproti tomu registru mienv RotK, je to obsiahlejšie a viac poprepájané.
A o tom, že Thálin a spol. sú z MeQ tiež viem, túto hru som mal :).

Ale veľa sa mi už mieša kniha s filmami, ktoré mám tiež hodne napozerané. Konkrétne 1. diel Fellowship of the Ring som videl cez 20x a už som napr. zabudol, že Froda spod Vetrova do Imladrisu niesol Glorfindel a nie Arwen a že ku koncu ho niesol už len Asfaloth :).

12.5.2012 11:08:41 | Upraveno autorem (porovnej)

To Acedrac
Neboj, taky sem si to teď musel kvůli filmům znovu přečíst, protože tak nějak se mi to taky slilo v jeden podivný příběh..

Mno a taky sem si dával dohromady některé překlady..Už jsem aj pár věcí hledal v Anglickém originále..

Jo a ještě dodám ty postavy z MERQ sem se taky snažil dohledat..:D

Každopádně sem nechtěl poučovat, spíš nasměrovat. A kdyby si chtěl parádní encyklopedii, tak mrkni na dílo Davida Day. (Průvodce světem J.R.R. Tolkiena) je to tam vše pěkně sesumírované. A taky mohu doporučit Karen Wynn Fonstadové Atlas Středozemě, sice se již velmi špatně shání, ale pro každého Tolkienofila nutná věc..

12.5.2012 12:24:50 | Upraveno autorem (porovnej)

doufám
že se ve hře objeví i Halbarad (jestli už tam neni) :-)

12.5.2012 12:28:46

To Halbarad
Taky čekám až rozjedou Dúnadany trošku více..Mohl by z nich být zajímavý balíček..

12.5.2012 12:31:10

ad RagnarBlack
Díky za tipy na knihu :).

12.5.2012 12:48:24

postavy
No já jsem zvědavej , kdy přijdou s Bombadilem :)

12.5.2012 14:35:50

To Lapcis
Tak ten by byl hustý, akorát asi vázaný k prostředí starého lesa a mohylových vrchů, protože jinak to je mimo jeho rajón..:D

Teď sem akorát nepochopil, proč udělali dalšího Aragorna, ne že by mě to nepotěšilo, ale dal bych prostor i jiným..:D

Taktéž trochu off topic, se mooc těším na rozšíření Hobita, až budu hledat ty rare předměty.... Fakt paráda..

12.5.2012 16:34:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Glorfindel
Nejzajímavější postavou je stejně Glorfindel, který v Prvním věku jaksi nepřežil souboj s balrogem (i když mu můžeme dát za dobře, že balrog tu steč taky nepřežil), a přitom se ve Třetím věku v pohodě prochází po Roklince a zachraňuje Froda před Prstenovými přízraky. Kde soudruh Tolkien udělal chybu? :-)

12.5.2012 17:38:58

To Kadaver
Jde pouze o shodu jmen.. Je možné, že Glorfindel byl pojmenován podle Glorfindela který shodil Balroga..Tohle bych neřešil on i Aragorn byl vlastně Aragorn II.

A pokud si dobře pamatuji Silmarilion tak i elfové kteří umřou se za nějaký čas znovu vrátí do Valinoru. Takže i kdyby to byl stejný elf tak to chyba není..:P

12.5.2012 18:07:08

Glorfindel
ano je to ten stejný elfík, byl zpět poslán Valar s Istari (Gandalf a spol), aby bojoval proti Sauronovi. Dokonce nakopal dupku šefovi nazgulu a vyhnal ho z Fornostu s prapradědou Aragorna a od něj je hláška, že Witch kinga nemůže zabít žádný muž...

vypadá to tak, že pokud umřeš rukou balroga, tak máš jistotu, že tě pošlou zpět...tedy kromě většiny Gondolinských...

12.5.2012 19:59:10

To ocasek
Mno pochybuji, že by elfa poslali znovu umřít spíše jde o schodu jmen..Ale tak nikde to není konkrétně vyřčeno, takže obě možnosti mají jistou pravděpodobnost..

Dle mne elfové kteří se smrtí navrátili do Valinoru do Středozemě znovu nevkročili.

12.5.2012 20:24:35

to RagnarBlack
Je to tak, jak říká ocasek. Tolkien se při psaní Pána prstenů spletl a dosadil do příběhu elfího lorda z Prvního věku, který byl už bohužel mrtvý (nějakého tam potřeboval a zrovna padnul na mrtvého, aniž by si to uvědomil nebo dohledal). Po vydání Pána prstenů si uvědomil svou chybu, tak se ji snažil nějak vysvětlit a dopadlo to tak, jak psal ocasek. Každý elf měl unikátní jméno, které se nikdy neopakovalo, tak nechtěl udělat druhého Glorfindela. A tak to vysvětlil tím, že se Glorfindel jako jediný elf vrátil z Mandosových komnat zase zpátky na Středozem a ne jen zpět do Valinoru. Byl vyslán společně s Istari (dokonce údajně měl být jedním z nich, ale nakonec se Tolkien rozhodl, že to budou výhradně Maiar).

12.5.2012 22:16:56 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Glorfindel
Glorfindel nie je jediné meno, ktoré sa opakuje. Napr. aj Haldir a Boromir sa vyskytujú viackrát :).

12.5.2012 23:03:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Asi se budu hádat
Za prvé Silmarilion vydal až Christopher rok 1977, to znamená že byl vydán po Pánu Prstenů roky 1954-1955, a to jen jako sebrané spisy, které sám dal dohromady z otcových bohatých poznámek (Silmarilion nechtěl nikdy vydat - taky na něj nikdo díkybohu nemá práva).Později taktéž vyšli Húrinovy děti které taktéž vyšli se sebraných spisů daných dohromady jeho synem.

V samotných knihách není nikde řečeno co jsi zde právě popsal. Jediné místo kde jsem našel tuto zmínku je fanouškovský průvodce, kde jde o domněnku nikoliv fakt. Tato domněnka není v knihách nikde uvedena.

A jak tady napsal acedrac takových elfů je více.

12.5.2012 23:11:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Kadaver
Můžu se zeptat odkuď čerpáš? Jsem si takřka jistej, že se nejedná o jednu osobu. Jsou to dva elfové stejného jména. O neopakovatelnosti elfích jmen jsem nikdy neslyšel. Tuším, že v Pánu prstenů (nebo možná v nějakém dovětku) bylo zmíněno, že Glorfindel z Roklinky se jmenuje po Glorfindelovi z Gondolinu, ale rozhodně to neni jedna osoba.

12.5.2012 23:52:33

žádné hádky, pouze vědecké rozpravy
my vstoupenci znovuzrození Glorfindela máme možnost čerpat z knihy The Peoples of Middle-earth - kapitola Last Writings...
The Peoples of Middle-earth je 12 kniha z celku The History of Middle-Earth (bohužel česky vyšlo jen Kniha ztracených pověstí)...

zde přímo JRR píše, že se jedná o stejnou osobu, že jméno měnit nebude, bo elfíci jsou unikáty (ikdyž by to bylo snadnější, ale zas by jsme neměli o čem debatovat)

http://en.wikipedia.org/wiki/Glorfindel

http://lotr.wikia.com/wiki/Glorfindel

13.5.2012 02:03:24

To ocasek - k vědeckým rozpravám
Přečteno a souhlas i když tedy největší smysl dává, že byl povolán při postavení Barad - Dur a tím pádem prvnímu boji proti Sauronovi - aby odčinil své činy při odchodu Noldor z Valinoru a jejich vyhnanství. Protože kdyby přišel s Istari měl by větší úlohu v ději Pána Prstenů. I když pořád je nutno brát v potaz, že i tohle byl jenom koncept (ještě nedokončený).

Tyhle prameny jsem ještě bohužel nečetl..Aspoň mě tato diskuze posunula dál, což je fajn.

Nakonec to ale nepovažuji za chybu Tolkiena..

13.5.2012 08:04:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Tom Bombadil
Když je tu tolik tolkienologů. Co byla tahle postava zač? Nějak jsem nabyl dojmu, že to mohl být jeden z Istari nebo dokonce Radagast.

13.5.2012 08:43:49

Bombadil
Radagast určitě ne. Ani Istari to nebyl, se domnívám, ale příslušel asi k Maiar.

13.5.2012 09:35:21

Bombadil
JJ patřil k Maiar. (Pokud mi opět něco neuniklo..:D)

13.5.2012 09:48:00

Bombadil
Trošku opožděně, ale nedá mi to. Maiar myslím nebyl a v tom je ten vtip...

Jinak Istari (neboli čarodějové) byli Maiar, kteří byli posláni do Středozemě, aby pomohli v boji proti Sauronovi (ale spíše jakousi formou morální podpory a motivace). Při tomto získali "procesu" získali smrtelné tělo a zároveň pozbyli všechny své vědomosti a schopnosti a vše se museli učit znovu. A všichni kromě Gandalfa nakonec sešli z původního poslání ;-).

Jinak Maiar byli původně i Balrogové a Sauron...

Alespoň pokud si to dobře pamatuju...

29.8.2012 14:02:41

Kedrigern
Sauron byl Maiar, ale Balrogové ne, ty stvořil Melkor/Morgoth. Aspoň si to tak pamatuju:)

29.8.2012 15:19:48 | Upraveno autorem (porovnej)

zluda
Pamatujes si to spatne ;-)

Opravdu byli původně Maiar, ale zlem znetvoření. Jednalo se o Maiar (tito byli také zvaní Valaraukar), které Melkor (jeden z Valar) zlákal na svou stranu stejně jako Saurona (ale ten měl trošku jiný osud ;-))

29.8.2012 15:43:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Kedrigern
Hmm, asi to bude jak říkáš:)

29.8.2012 16:17:15

Vybíráme z Bazaru

Tindaya CZ + set miniatur
Tindaya CZ + set miniatur
Akt. cena: 1325 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas