Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 595x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Má cenu začínat se základní hrou?

Ahoj všem,

pročetl jsem si pár vláken a chtěl bych poprosit o radu. Přemýšlím o zakoupení základní hry, ale zjišťuji, že některá rozšíření se již nedají sehnat nebo velmi těžko po bazarech, dotisky těchto rozšíření už asi patrně nikdy nebudou a tak se ptám, má vůbec cenu tu základní hru kupovat? Díky za radu.

25.7.2021 23:41:25

Já bych počkal co se bude dít po Gen Conu,jestli bude nějaký revidovaný core set po vzoru Marvel Champions a nějaká další oznámení, má to být někdy v půlce září,to už není zas až tak daleko.

26.7.2021 00:07:52

Ještě doplňuji, že se mi jedná výhradně o vydání v češtině.

26.7.2021 00:14:06

Vydrž. FFG jinak funguje stylem, že vydá LCG a po určité době ho zařízne. Tady avizovali, že si dají pauzu a že nová edice nebude. Když si vezmeš kolik to má expanzí a že tu hru ještě nepohřbili, tak by bylo fajn oprášit myšlenku, kterou FFg mělo než byli odkoupeni - udělat reedici, kde by vyházeli málo hrané karty a ty používané by dali vícekrát. Z mého pohledu by se vyloženě nabízelo se vrátit k prvním cyklům a udělat je v jiném formátu než 1 velká expanze + 6 boosterů.

26.7.2021 06:44:43

A pokud jde o češtinu, tak BF avizoval, že něco “nového” v tomto směru bude také vydávat.

26.7.2021 08:14:58

@czechImenhotep Ano o tom vydávání rozšíření v nějakém formátu jedné krabice už byl před delší dobou nějaký leak, i když zatím je prý takhle zvažován jen první cyklus, ale uvidíme, co z toho nakonec bude.

26.7.2021 09:37:53

Ber co je.

Je to super. Cela hra ma kolik? 70 pribehu nebo kolik? Do duchodu mas co delat.

26.7.2021 09:51:39

Tak vyloženě se to nabízí namísto vymýšlení 101. expanze a tištění 100 předchozích zeštíhlit počty krabic. Ten FFG formát každý měsíc jeden balíček a dvakrát do roka krabice dává smysl pokud v tom jedete od začátku, ne když už je toho tuna a není to turnajová hra s rotacemi cyklů. 

Pak by dávalo smysl tu krabici dát za příznivou cenu, aby byli nalákali nové hráče, ale to by šlo proti samotné podstatě FFG :D

Nicméně ta hra je držák, rok vydání 2010.

26.7.2021 11:07:20 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jedi To ale mluvíš o EN, v CZ bylo vydáno co… tři cykly?
V EN se pořád, s troškou trpělivosti, dá sehnat celá hra. Základ jsem koupil před rokem a zítra dorazí krabice A Shadow in the East, čímž budu mít hru komplet (nepočítám Nightmare Decky a šest samostatných scénářů, které si myslím, že nakonec taky ještě seženu - asi jen s výjimkou The Battle of Lake-town).
Do důchodu mi to sice nevystačí, ale při současném tempu hraní to ještě tak na dva roky bude:)

26.7.2021 15:11:09

@vitac jj, CZ vyšly 3 cykly… a spousta dalších věcí je přeložených a asi ještě bude.

 Já hraju pomaleji, tak já to na důchod mít budu. ;-)

27.7.2021 10:48:31

@Jedi Ahoj co vsetko je prosim prelozeneho okrem prvych troch cyklov? Mne sa nic viac okrem tych troch cyklov nepodarilo zohnat v CZ.

27.7.2021 14:10:12

@jakub182 Tak CZ překlady by měly být u hry v sekci Ke stažení a nebo u jednotlivých rozšíření. Hledej Pán prstenů a nebo Lord of the Rings na Zatrolenkách…

 

28.7.2021 10:39:11

Trochu jiný dotaz, ale je to také k začátku hry. 

Koupil jsem hraný Core, poslední 3 balíčky 1. cyklu a Khazad.

Jak to rozdělit a začít? Kampaně jsou jasné. Nepřátele apod. hádám podle jejich “frakce”. A co karty hráče a hrdiny? Sprsknout všechno do sebe podle barev, nebo udržovat balíčky odděleně? A hrát začít jen základ a postupně přidávat nebo rovnou přidat i něco z nich?

Co jsem četl tak mi přišlo, že základ je dost chudý a nerad bych si něčím zkazil vstup do hry a tím si ji znechutil.

29.7.2021 07:44:15

@deiv_lupen My jsme se ke hře po pár letech zase vrátili a chceme zase začít pekně od začátku. Vyřešil jsem to tak, že mám v plánu hrát questy ze základu s kartami z celého prvního cyklu.

Až se dostaneme do druhého cyklu tak mám v plánu přidávat karty postupně tak jak vycházely jednotlivé questy.

29.7.2021 07:55:33

@deiv_lupen Já mám encounter karty rozdělené podle cyklu, vždy nejprve scénáře z krabice (tam dle frakce) a pak odděleně jednotlivé AP.

Karty hráče třídím nejdřív dle barvy a dál dle typu (hero, ally, event, attachment), řazené postupně od nejstarších. Takto je mám v albech, druhé a třetí kopie v jednotlivých krabičkách. Díky albu se mi líp skládají balíky, protože je mám pěkně na očích, v krabičkách pak karty velmi rychle najdu.

Jak hrát záleží na vkusu… Buď s tím, co ve chvíli vydání scénáře bylo k dispozici (to jsem zvolil), nebo třeba jak píše o jeho přístupu k hraní prvního cyklu @Yaksha , tzn. s kartami vydanými během daného celého cyklu, nebo prostě se vším co máš doma:)

Já jdu postupně, protože si chci karty pořádně osahat a taky některé už by pak člověk později tak neohrál, protože k nim třeba existuje lepší alternativa.

Pro začátek bych doporučil matriály od Laca - https://temnyhvozd.wordpress.com/ , https://www.youtube.com/channel/UChNrhiLuNpOen8iuDsZ5u6w, kde např. ukazuje základní tipy ke stavbě herních balíčku nebo jak jde i Core Set porazit pouze kartami z něj:)
 

29.7.2021 14:19:23

Abys to měl kompletní, tak já jsem pro změnu zastáncem hraní se vším, co máš k dispozici. Když jsem vždycky něco dokoupil, zařadil jsem to k ostatním kartám dané barvy a poté už nikdy nerozlišuji, jestli je karta z prvního nebo třetího cyklu.

29.7.2021 15:26:45

Já také hraju s kartami z celého cyklu nebo si moc ráda skládám přísně tematické balíčky. Nebo pak zkouším různé výzvy jako jednobarevný balík a pod. Znovuhratelnost u téhle hry mi přijde nekoneččná. A to mám jen české cykly plus Ságy.   

29.7.2021 22:06:44

@Gelsomina A když použiješ Contracts z posledního cyklu tak to ještě ty možnosti stavby balíčků dost nakopne.

29.7.2021 23:03:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky vám za tipy. Dal jsem dohromady základ a 1. cyklus a az dojde na Khazad přidám ten. Začal jsem podle návodu tu jednu barvu a už mám pár adeptů na výměnu. 

31.7.2021 17:27:04

@deiv_lupen tak jednobarevné balíky jsou fakt spíš pro začátek pro vyzkoušení,jinak je lepší stavět spíš dvou až tříbarevné.

31.7.2021 19:10:43

@Froggery to jsem nějak pochytil ale chci projet všechny barvy postupně ať zjistím co kde je hratelně za karty, ať si můžu dělat ty vlastní.

31.7.2021 22:43:11

Zrovna tohle může být odpověď na tvou původní otázku: pokud ti něco může znechutit pocit z prvních her, pak je to hraní s jednobarevným balíkem, pokud nemáš dost karet z rozšíření. Opravdu je v základu nutnost kombinovat alespoň 2 barvy. Klidně na první hry vezmi dva balíky a nic nevyřazuj. S 60 kartami není problém hrát.

31.7.2021 23:35:56

Ano, dvoubarevné balíky od druhého scénáře a ve dvou lidech, pokud máš základní krabici. Pak jdou scénáře ze základní krabice a následující vyhrát. :-)

Chvíli mi trvalo než jsem přišel na to, jak to poskládat, ale pak jsem se bavil výtečně. Hraji ve dvou lidech scénáře s kartami, jak to šlo postupně.

Super zábava, stejně jako Arkham Horror LCG a třeba Netrunner.

2.8.2021 11:48:28

Vybíráme z Bazaru

Hrdinové hlubokého hvozdu
Hrdinové hlubokého hvozdu
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas