Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kdy vyjde české rozšíření?

Podle Blackfire chtějí vydávat pravidelně a z jejich slov zaznělo, že ještě letos se dočkáme. Má někdo bližší informace?
2.11.2012 13:16:54

?
Odkiaľ máš informácie, že ich chcú vydávať pravidelne?

2.11.2012 14:52:03

to ancovicka
Dle meho nazoru rozsireni nikdy nevyjdou :)

2.11.2012 15:32:50

to ancovicka
Já mám info, že o vydání řozšíření se teprve bude jednat, na základě prodejů základní sady.
Můj osobní názor je, že malé rozšíření nevydají vůbec (adveture packy) a snad vydají alespoň jedno velké rozšíření.
Moc tomu také nepomáhá cena základu + hra má složitější pravidla, tak dle mého nebude hra tolik přístupná začínajícím hráčum, ač má velmi silné a lákavé téma.
Třeba nás BF naopak překvapí :-)

2.11.2012 15:50:21

ap
No ja bych to s tema ap taky nevidel ruzove, ale tak treba prekvapi:-D

2.11.2012 15:54:21

Problém distribuce
Člověk z Blackfiru v jedné diskuzi psal, že jde o dlouhodobý záměr. Pokud ovšem vezmu v potaz rok vydání a uplynutý čas, tak se ptám co tam tak dlouho dělají. Podle všeho by byl problém v tisku, jelikož jde o málé množství karet.
Je fakt, že cena základu je nastavená dosti vysoko. Optimálně podle mě to mělo být 600Kč a lidi si rádi dokoupí rozšíření (boostry) i za cenu 300Kč. Ale jak lidi mají kupovat takovou hru, když neví jestli se někdy dočkají rozšíření.
Další problém a to z mého osobního pohledu spatřuji samotnou distribuci blackfiru. V kamenných obchodech se vůbec tato hra nevyskytuje nebo aspoň jsem ji ještě nikde neviděl.
Pravidla nejsou složité, ale abych pravdu řekl, kdybych se dozvěděl dříve o českém video návodu samotného blackfiru (cca 17 min), tak by to bylo ještě snazší.

2.11.2012 20:41:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Blackfire
Rozšiřující balíčky v českém jazyce k Pánovi prstenů máme v plánu vydat v průběhu prvního pololetí tohoto roku – ještě ale stále řešíme, které konkrétní balíčky vydáme (moudřejší budeme po veletrhu v Norimberku).

Jakmile budeme vědět více podrobností a konkrétní jména balíčků, dáme oficiální info na náš web www.blackfire.cz

11.1.2013 10:45:53

had

andik 007
Mel bych dotaz, co rozhoduje, ktere balicky budou vydane. Muj nazor je, ze pokud se nebudou vydavat vsechny, ale bude se pouze vybirat, tak by mel mit Blackfire zajem na tom, aby se vybraly ty nejpovedenejsi z herniho hlediska, popr. ty ktere obsahuji dobre - hratelne karty. To by ale museli byt osloveni hraci angl. verze, takze takhle to asi nebude.

11.1.2013 13:08:13 | Upraveno autorem (porovnej)

ad andik007
No tak to som zvedavý, podľa čoho sa bude vyberať...
Herne nudný AP The Hills of Emyn Muil má napríklad spirit (modrý) song v hráčskych kartách. Čiže napr. kvôli tomu ako nebudú mať hráči v češtine k dispozícii modrý song?

Ja mám síce EN verziu, ale aj tak sa mi zdá divný takýto prístup k rozšíreniam. V podstate akoby vydavateľ vydal len niektoré karty z rozšírenia napr. k Agricole. A to je riadna konina. Akurát tu je to rozdelené do viacerých packov, ktoré ale tvoria z pohľadu hráčkych kariet jeden celok. FFG to takto lišiacky marketingovo vyriešili, ale hráči, ktorí idú do LCG musia počítať s tým, že to niečo bude stáť. Neviem, či si týmto krokom získate viac hráčov alebo sa úplne vykašlú na české AP a budú si robiť prelepky na anglické karty.

11.1.2013 13:26:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Acedrac
Ani možno nevieš ako a sám si napísal postup, ktorý by mohli aplikovať hráči českej lokalizácie. Čo bude preložené od blackfire kúpia a ostatné budú prelepky na anglické karty. Je to síce taký mačkopes, ale ak budú lokalizované apčka lacnejšie (lebo lokalizovaný základ tuším bol - opravte ma ak sa mýlim), tak je to celkom kompromis.

edit pre Crimson King: ok, ďakujem za info.

11.1.2013 13:39:12 | Upraveno autorem (porovnej)

miso
Nebyl.

11.1.2013 14:03:30

překlad rozšíření
Jasně a stručně - Buď vše nebo nic.

21.1.2013 17:56:11

Mormacar
I když já osobně si dokážu představit, že by přeložili všechno, tak buďme realisté. Nemyslím si, že by se našlo tolik hráčů, kteří by kupovali česká rozšíření, aby se BF vyplatilo vydávat úplně vše v češtině. Já osobně jsem si vybral podporu překladu a rozhodně budu kupovat česká rozšíření. Bohužel většině hráčů se nechtělo čekat na (Godota ;-) českou verzi neboť to nevypadalo, že vůbec někdy vyjde český core set natož rozšíření, o jejichž vydání mnozí, včetně mne, pochybují dodnes. A nevím jestli ten zbytek utáhne náklady na překlad, tisk apod.
Takže za mě: Cokoliv vyjde bude plus.

23.1.2013 15:28:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Machi
Přesně jak píšeš, ale oni BF udělali dost zásadní chybu, že vůbec neavizovali vydání české verze. Prostě najednou tu byla a je to. Stejně to už udělali několikrát v minulosti.
Právě kvůli tomu přišli např. i o mě, jako potencionální kupujícího. Kdybych věděl dopředu, že se chystá česká verze, tak bych vyčkával. Ale takhle jsem začal kupovat anglickou verzi i když angličtinou nevládnu a kupuji všechny balíčky, které kdy FFG vydá. Kdyby to bylo jinak, mohl jsem všechny ty peníze nechat BF.

23.1.2013 15:47:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Machi & Deth
Souhlasně přikyvuji, že BF udělali chybu, že neavizovali vydání české verze. Nepoučili se z toho a v podobném duchu přistupují i k vydání rozšíření. Takže základ v ČJ mám, ale s AP už jsem přešel na ENG verzi (+polepky). Přestaly mě bavit BF odpovědi typu "možná, někdy, nevíme co". Přeju všem hráčům, aby se to s těmi CZ AP konečně rozhýbalo, ale o mne, jako potenciálního kupce, již BF definitivně přišlo.

24.1.2013 08:31:25

Deskovec,Deth,Machi
Postoj BF se mi nelíbí...možná...někdy, chce to ráznější přístup, sousedé v polsku jsou pružnější. Myslím že překlad dalších vydání vyjde víceméně do ztracena.
Proto jsem pro podporu Thelvina, udělal kus dobré práce, osobně mu držím palce a at mu to vydrží :-).

27.1.2013 19:45:58

Překlady od Thelvina
Mormacar má pravdu, Thelvin odvedl pořádný kus práce a vlastně hlavně díky jeho překladu jsem se pustil do nákupu ENG AP. Takže velký díky Thelvinovi a držím palce, ať mu to vydrží ...

28.1.2013 08:35:22

Překlady of Thelvina
No jo, škoda že už delší dobu nic nepřeložil. Já sám vítám jeho překlady karet, polepy nepoužívám. Doufám, že bude v práci pokračovat.

28.1.2013 09:16:32

Norimberk
Norimberský veletrh hraček je od této středy do pondělí, tak snad už příští týden, nebo ten další budeme vědět na čem jsme ohledně překladu rozšíření.

28.1.2013 18:56:05

Překlady od Thelvina
Děkuju moc za poděkování a podporu :). Nejdřív se chci omluvit, bohužel nebyl čas na další překlady, ale už zase tvořím a Khazad-dûm bude za chvilku hotové.

28.1.2013 19:49:15

Thelvin
skvela praca. tesim sa na dalsie preklady lotr karticiek od teba.

8.2.2013 20:23:57

neoficiální překlad Khazad-dûm
Přelepky Khazad-dûm čekají na schválení, pokud najdete překlepy nebo chyby, napište mi SZ nebo na email, abych to hned opravil. Díky.

14.2.2013 20:47:56

Thelvin
Super, díky moc - už se těším :).

15.2.2013 08:40:41

překlad rozšíření
NA FB stránce české verze hry bylo oznámeno, že začala práce na překladu rozšíření, ale zatím nechtějí říct jakého(ých), tak jsem zvědav.

17.2.2013 14:13:46

Preklad rozsirenia
Bude to expanzia Shadows of Mirkwood, prave to BF oznamil na FB. Zacinaju od zaciatku, dalsie budu nasledovat :-)

20.2.2013 15:13:56

Na co se muzeme tesit za karty
http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/shadows-of-mirkwood/

21.2.2013 08:05:35

Vybíráme z Bazaru

East India Companies
East India Companies
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas