Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kampaň

Existujií nějaká "oficiální/skorooficiální" pravidla, jak hrát nějakou kampaň?
Myslím tím to, že se stejným balíkem zkusím projít více dobrodružství. Jak pak řešit to, co si přinesu z minulého dobrodružství (zranění, doplňky, ohrožení, mrtvý hrdina...)
1.11.2014 12:01:20

Re: kampaň
Tak u mě (mám to v angličtině) je na konci pravidel core setu odstavec Expert game.
V podstatě říká, že bys měl dát všechy 3 scénáře v řadě se stejným deckem včetně hrdinů a pokud si věříš nerestartovat hrozbu, hit pointy a discard pile. Jen to cos měl na stole zamíchat zpátky do token bank a decku.
Myslím že nechávat vyložený i ally nebo attachment z minulý hry hned do začátku by rozbilo velkou část scénářů.
Ale mnohým houserules se jistě meze nekladou ;). Obzvlášť když je to hra kooperativní.

Jinak pokud chceš opravdu mít pocit z návaznosti a kampaně, pořiď nově vycházející rozšíření, zpracovávající děj Pána prstenů. Zatím vyšli 2. Obě mám a je to parádní zážitek a mezi scénéři nesmíš bez postihu měnit hrdiny a přenášíš si mezi nimi různé boons (výhody jako třeba artefakty, pomoc od Gildora Ingloriona a tak), ale i burdens (nevýhody, jako touho po prstenu, která zakáže připravit jednoho hrdinu a další). Pokud člověk sestaví tématické decky a hraje podle pravidel, je pocit ze hry fantastický.
Jinak obdobně, ikdyž ne tak proprcovaně funguje Hobbit, tam si přenášíš jen poklady.

3.11.2014 10:16:14

Shadows of Mirkwood - kampaň
Niečo od fanúšika v angličtine.

http://teamcovenant.com/davflamerock/2014/09/15/lord-of-the-rings-shadows-of-mirkwood-campaign/

3.11.2014 13:30:28

kampan
Ako odohrať par scenárov alebo aj prvy cyklus s jednym konkretnym balikom si viem predstaviť, dokonca aj tak že by som nechaval zranenia, ale ohrozenie a discard baliček, či ponechanie zdrojov alebo spojencov to si neviem prestaviť...prvy scenar je lahký to by som sa nasetupoval a potom už by to bola v podstate len prechadzka (ani uvaznený hrdina v dol guldur by mi nevadil, keby mam so sebou 10 spojencov), jedine čo by ma mohlo ohroziť je 50 ohrozenie ktoré by som časom nemal ako znižiť, kedže kariet v core a prvom cykle, ktoré nejakým spôsobom pracujú s discard balikom je velmi malo... ešte si neviem predstaviť ako by som sa vysporadúal so zradami, 3x zkouška vule by mi určite na 9 questov nestačila (možno zaradenie eleanor, ale to tiež nie je moc dobré)...

no idem si prečitať to čo poslal pbch, lebo nad touto myšlienkou ako si tie questy pospájať do jednej kampane som už aj ja rozmyšlal...

3.11.2014 15:13:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Liška podšitá
Liška podšitá
Akt. cena: 270 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas