Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Journey Along the Anduin -solo

Jaké máte zkušenosti s Anduin solo? Zjistil jsem, že Spirit - Lore, který fungoval v Mirkwoodu, tady nezabere. Tak jsem dal dohromady Leadership-Lore. Každopádně tohle funguje líp (dostal jsem se na druhý quest, který mě rozsekal na threat)... Nějaké rady ohledně strategie/složení balíku?

Btw. mám Core+HFG+CATC+AJTR
27.8.2012 22:11:57

Anduin
Někde tady na fóru je vlákno, kde se ten quest docela podrobně řeší, nicméně pokud bych měl stavět balík přímo na něj, zkusil bych tam dát Thalina kvůli přístupu k Feintu a zabíjení vran, Theodreda kvůli přístupu k Sneak Attacku a Stewardovi a pochopitelně i kvůli jeho skvělé schopnosti (nahrazuje songy) a nízkému threatu, a doplnil bych to podle libosti buď Eowyn kvůli přístupu k redukci threatu a bezproblémovému questování, nebo nějakým Lore hrdinou, třeba Beravor, aby ty Sneaky rychle přišly. - Je to jen nápad, nezkoušel jsem to, ale i osvědčené balíky ztroskotají, pokud do ruky karty nejdou a z encounteru jdou až moc.

27.8.2012 23:33:58

Anduin
Já osobně hraju tenhle quest s kombinací Tactic (Gimli) a Spirit (Eowyn a Dunhere). Gimli má za úkol dostat nějakou ránu a s pomocí nějakého Ally nebo karet Feint, Quick strike nebo Gandalf Trolla sejmout během dvou kol. POmáhá taky Citadel plate, protože občas mám o Gimliho strach, aby to se sebemrzačením nepřehnal. Eowyn je výborná na quest a Dunhere ve druhej fázi útočí do Staging area. Když se navíc povede dát na něj Unexpected courage a Blade of Gondolin, tak ji většinou zvládne vcelku solidně vyčistit a zbavit vran, některých goblinů nebo Goblin snipera.
Používám jen karty z core setu (říkám si - je to core set quest, tak na něj jdu jen s nima), jen si každou z nich "doproxuju" do počtu tří - Northern tracker pro druhou fázi, rušičky Test of will, Feint a pod., a pak ještě přehodím Song of battle, aby bylo dost zdrojů na tactic karty)
Neříkám, že jinak to nejde, ale s jinou kombinací se mi nepovedlo hru dohrát. Skore neřeším - hraju jen na výhra / prohra...

28.8.2012 15:10:59

libor
To já taky. Ono zase Leadership má výhodu Sneak Attack. A každdopádně já zase odmítám proxovat (což by se někdy hodilo ;-))...

Ale kombinace s Tactics asii nemusí být úplně k zahození...

28.8.2012 15:13:50

Kedrigern
Ono je to těžký - pravidla ti umožňujou použít nějakou kartu třikrát a v základu máš některou jednou, některou dvakrát a jinou třikrát... Proč kupovat druhej coreset kvůli několika kartám, když i těch několik karet budeš za chvíli nahrazovat jinejma z adventure packů? To už je ale jiná diskuze.

Jo, a samozřejme je v decku karta na snížení threatu o 6 a Dwarven tomb, aby tuhle kartu vracelo. Když se to sejde, tak se s threatem nemusí člověk moc zabejvat - nejen kvůli "50", ale i hranici "35", od který funguje celkem dost hnusných treachery...

28.8.2012 15:32:11

libor
No jo, ale mě to proxování moc neba :-) (užil jsem si to v Magicu při testování balíků) a moc se mi u tohodle nechce... Jinak Galadhrims greeting je dost dobré pro redukci threatu. Zase chybí Forest snare na trola ;-)...

28.8.2012 16:14:00

troll
Trolla právě nechávám na Gimlim a Tactics tricích - Citadel plate, feint, quick strike... je toho dost na to, aby něco z toho přišlo. Já to s tím Forest snare taky zkoušel, ale jsou to jen tři karty z padesáti... Hrál jsem to v kombinaci s Leadership a přišlo mi, že i tak maj tamní Allies a Heros co dělat, aby se ho zbavili i v té Forest snare. A když nepřijde...

28.8.2012 18:04:11

ad libor
Ako môžeš používať songy, keď hráš iba s kartami s core setu? :)

28.8.2012 19:45:02

acedrac
:) Tohle je jediná výjimka - pořád nemám probádaný všechny možnosti, ale bez Songů moc nejdou hrát vícebarevný balíčky. 50 karet minimum, cardpool v coresetu je přece jen omezený a musí se používat i daržší karty a bez songů na ně nebude dost resourců. Se songem jsem si tedy odpustil tohle "pravidlo: a přidal je tam.
Jinak jsem tenhle balík zkusil rovnou i na Hunt for Gollum, jen jsem Dunhera vyměnil za Eleanor a obě dvě hry se mi povedlo vyhrát. Hrál jsem naslepo, tak byla docela sranda sbírat stopy, aniž bych tušil, na co je budu potřebovat, a jen jsem trnul, co bude znamenat, když mi jedna odpadla do discardu jako shadow karta). Tenhle quest mi přišel výrazně lehčí než JdtAnduin, pokud jsem teda něco nehrál blbě...

28.8.2012 20:39:36

libor
Já se ho zbavil, ale problém je spíš ve druhé fázi, která mě už rozjela.

Každopádně já hraju decky i z Adventure packů, ale zase neproxuju ;-). Teď jsem musel dokoupit Emyn Muil a Dead Marches, abych měl všechny songy :-D

29.8.2012 12:37:07

2. fáze
Já taky nevím, jak tu druhou fázi hrát bez Spirit. Leadership-Lore jsem zkoušel taky, abych nemusel rozbourávat ten první balík, a většinou jsem shořel už na Trollovi, jen pár krát se mi povedlo dostat do druhý fáze. A jednou to tam vypadalo i nadějně, měl jsem hodně Ally karet a Faramira, kterej jim všem zvyšoval will power, ale i tak se to po chvilce zvrtlo a ten threat mě dostal.

Zkus ten spirit. Díky Northern tracker by se ti neměly hromadit lokace a Dunhere zase odstraňuje většinu enemy. Velký bestie dá třeba ve dvou kolech a Ufthaka a dalšího trolla si holt musíš pustit k tělu. (Ale zase je tam ten Gimli...) Ale to už se opakuju...

29.8.2012 13:31:11

libor
Zkouším zkonstruovat ten Tactics-Spirit. Naštěstí díky tomu nemusím rozbourat Leadership Spirit (akorát vytáhnout Gandalfa), ale zase jsem předtím zrušil Lore-Spirit...

Mrknu na to a zkusím... Uvidím i jak s Orly (z Mirkwoodu mi chybí už jen poslední pack, i když jsou tam zajímaví Orli)...

29.8.2012 13:56:29

...
Zaujal mě nápad zahrát si to jen s kartami z core setu, což jsem zkoušel naposledy když jsem jiné neměl a ten quest jsem pouze s nimi nikdy nedokončil. Teď jsem to zkusil znovu s trikolorovou sestavou (Thalin, Theodred, Eowyn) a z pěti her jsem to dal dvakrát (za 123 a 90). U her jen s core setem je problém, že když se hrají jen dvě sféry, je třeba zaplnit deck kartami nevalné užitečnosti; se třemi sférami už to není tak markantní, ale stejně jsem musel hrát asi šest karet, které většinou šly do discardu bez efektu.

29.8.2012 19:38:20

masonoš
Tak hrát 3 barvy mě ani nenapadlo :) Asi do tý hry ještě pořád tolik nevidím, ale jak může fungovat trojbarevnej balík? Zvlášť jestli jsi narozdíl ode mě nepoužil ani ty Songy. A máš v tejhle sestavě nějakej tip na trolla? Podle mě na něj fungoje jen Gimli (kterýho nemáš) a Forest snare (lore nehraješ). Existuje ještě nějaká možnost, jak se ho spolehlivěji zbavovat? Ještě mě napadá opakovaně Gandalf se Sneak attack, ale při těch pár hrách, co jsem Leadership zkoušel, mi snad nikdy nepřišli pohromadě :)
A jinak máš pravdu s těma kartama - některý tam člověk má opravdu jen proto, aby naplnil tu padesátku (alespoň se dvěma barvama)

29.8.2012 21:01:59

libor
To mě zase Sneak a Gandalf přišel a s Lorem se podařil Trol docela dobře rozsekat, ale pak mě vydrtil druhý quest na threat.

Jinak Tactics + Spirit není špatný, ale nějak mi na Anduidu nefunguje - zaprvé neproxuju a za druhé jsem zjistil, že mám 2x Spirit Hero, ale poměr karet Tactics + Spirit je naopak 2:1, takže mi nesedí počty. Problém je, že se Dunhere i Eowyn hodi. Zkusim asi vyhodit Dunhera a risknu druhy quest a nahodim Legolase na lokace (problém, že zvýším o 1 threat a to mi dá na Trola jen jedno kolo)...

29.8.2012 22:44:45

libor
Trojbarevný balík může fungovat dobře bez songů díky Theodredově schopnosti, převaze karet za 1 či 2 zdroje, Stewardovi a častému vykládání Gandalfa, kterému je jedno, kdo za něj platí. Na trolla nic spolehlivějšího než Gandalf podle mě dosud nevyšlo a i když je se Sneakem nejlepší, je skvělý i bez něj, dobrý je i v kombu s Ever Vigilant a Valiant Sacrifice. A něco z toho už přijít musí. :) A pokud nepřijde Gandalf, Beorn je více než skvělá alternativa. :) I když praxe je taková, že z dnešních pěti her mi Beorn nepřišel ani jednou a při druhé úspěšné hře jsem trolla udolával společnou silou čtyř charakterů (plus před tím ho už nakousnul Gandalf). Gimliho nemám rád kvůli vysokému startovnímu threatu a tendenci často umírat a Forest Snare je sice jistota, ale drahá a zdlouhavá.

29.8.2012 23:57:15

stále nic :-S
Tak jsem zkoušel Tactics + Spirit orly Gimli+Legolas+Eowyn a ono nic...

Teď zkouším Leadership + Spirit v sestavě Aragorn, Dunhere a Eowyn a ono stále nic...

Je možné, že mě prostě ten encounter set nemá rád? To když už to vypadá nadějně, tak přijde druhý trol, který mě docela dosekne, nebo se nahromadí Brown lands atd ve staging... Zkouším ladit balík více pro lokace, tak uvidím, ale tenhle quest je pro mě asi prokletý... :-S

Btw. Hunt for Gollum byl procházka růžovým sadem a to má stejnou "obtížnost"...

1.10.2012 22:26:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Kedrigen
Možná to bude znít zmateně, protože si nepamatuju přesné jména karet.

Osvědčil se mi tří barevný balík Lore-Leadrship-Spirit (karty pouze základ!)
Hrdinové: Bereavor, Theodred a Eowyn.

Ze začátku posílat Theodreda a Eowyn na quest, tím budeš získávat libovolný zdroj navíc. Bereavor si držet jako obranářku a hlavně jako zdroj karet navíc. To je důležité, protože potřebuješ co nejrychleji dostat na ruku karty snižující ti threat, přidávající willpower pro Eowyn a přidávající zdroje. Určitě víš, které karty mám na mysli :).
Výborná kombinace na Trolla je spojenec, kterým při zahrání můžeš Trolla engageovat už ve fázi hraní spojenců a attachmentů a hned na něj hodit síť a Troll si ani neškrtne :). Pokud budeš dostatčně využívat Sneak Attack + Gandalf a další karty na snižování Threat, tak můžeš pohodlně počkat na vhodnou situaci, až budeš mít potřebné karty v ruce a dostatek zdrojů na jejich zaplacení.
Pokud budeš dostatečně využívat Bereavor a další karty z Lore balíčku přidávající ti karty, neměl bys mít problém poměrně rychle dostat se k potřebným kartám.
V dalších fázích questu bys už měl mít dostatek spojenců a attachmentů ve hře a neměl bys mít s ničím moc velký problém.
Snad to bylo pochopitelné :)

2.10.2012 10:53:29

Kafe
Stále myslím, že ten můj balík není vůbec špatný. Ale ten encounter set je na mě zasedlý... Třeba dneska jsem se konečně dostal do 3A fáze a měl jsem kupu allies, ale kdo na mě nečekal ve stagingu? Trol, Chieftan Uthank a pár další malých luder... No to se prostě nedá!!!

Ale jinak si to užívám, asi budu trochu masochysta :-D

2.10.2012 22:14:48

Kedrigern
Možná by jen pomohlo si pořádně zamíchat encounter deck. :-) Myšleno vážně: mně se dost často stává, že po větším množství her se stejným e. deckem, přičemž na každou novou ho jen lehce promíchám, se mi nakupí v polovině balíku nepřátele a v druhé to ostatní a to pak není úplně zábava.

Jinak pokud nemáš k dispozici plný cardpool, přece jenom bych, být tebou, zkusil trojbarevný balík. Kombinace hrdinů, kterou popisuje Kafe, je asi to nejlepší, co lze s možnostmi core setu postavit. Značná výhoda Beravor oproti Aragornovi je v rámci tohoto questu i to, že troll zaútočí až o dvě kola později.

2.10.2012 22:32:12

Masonoš
No to jsme se nepochopili, touhle dobou mam cely Mirkwood cycle, coz si myslim uz z hlediska karet neni malo... Navic planuju ted porizovat Hobita a Khazad-dûm...

3.10.2012 08:04:15

A je to tady!
Po strastiplné pouti se podařilo ve společnosti Aragorna (Core), Theodreda a Eowyn splavit řeku Anduinu s pěkným skore 144. K závěrečnému útoku se k výše zmíněnými přidali ještě Faramir, Elfhelm, Gandalf a West Road Traveller, aby zdolali 4 skřety (2x Misty Mountain Goblins, 2x Dol Guldur Orcs) plus a Chieftan Ufthak, kterého zdolali Theodred a Gandalf, aniž by stihl zaútočit :-).

7.10.2012 15:29:09 | Upraveno autorem (porovnej)

2 fáze
Jen se chci ujistit:

ve druhé fázi není engagement check. Tzn. že se enemy nepřiřazují i když mají threat nižší než můj aktuální a jdou do mě jen pokud si je pomocí engage přitáhnu (tedy 1 ks v solo hře za kolo?).

Díky.

13.1.2013 21:05:56

Sinuhet
ano

14.1.2013 00:49:14

Vybíráme z Bazaru

Vampire The Masquerade Vendeta - nová
Vampire The Masquerade Vendeta - nová
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas