Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 595x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Je táto hra vhodná pre 10 ročného chlapca?

Je mi jasné, že na túto otázkju nemôže byť jednoznačná odpoveď, ale myslíte si, že by táto hra mohla byť pre 10 ročného chlapca príliš náročná a teda by ho nebavila? Doma máme len Shoguna a Vládcov podzemia, obe hry ho bavia a pravidlá zvláda, je však príliš hádavý a tak som chcel skúsiť nejakú kooperatívnu hru. Alternatívne som rozmýšľal o hrách Andor, alebo Arkham horror. Vďaka za vaše rady a názory.
24.11.2012 11:18:46

10 let
Jestli zvlada treba ty Vladce tak tohle da v pohode... ostatni zminovane alternativy jsem nehral.

24.11.2012 11:57:24

jazyk
Vaznym problemom by mohol byt anglicky text na kartach, a to ze (aspon pri nasich hrach) si skoro kazdy scenar vyzaduje prerabanie decku, ale to by si prenho mohol robit ty. A hra je to obcas dost narocna a nepredvidatelna a vyzaduje "restart servra", tak aby z toho nebol frustrovany. Moj nazor

24.11.2012 22:29:53

had

odpověď
Pokud mu to někdo, kdo má s hrami zkušenost vysvětlí, není absolutně žádný problém. Se mnou to hrála desetiletá dcera úplně v poho.

25.11.2012 08:58:21

Lotr
Já to hraju s mojím synem co ta hra vyšla a je tím nadšený. Máme to anglicky, občas trochu hru řídím, aby sme jeli podle pravidel, ale jeho nadšení když trpaslíkům dává plate nebo pěkný sekyry, nebo když mi zachrání mojí postavu před smrtí - to je nepopsatelný. Takže určitě ano. Zvlášť pokud viděl trilogii v kině nebo v televizi a líbí se mu.

25.11.2012 17:24:24

ad anglictina a deckbuilding
Ja zacal hrat treba hodne podobnej Magic ve dvanacti a pamatuju, ze anglictina problem nebyla (pokud by ses nechtel omezit jen na zaklad a brat ceskou verzi) a staveni baliku me naopak bavilo az prilis :) ostatne desetiletejch magicaru je taky mrak...

25.11.2012 20:47:24

Vďaka
Ďakujem za názory. Nakoniec som sa rozhodol pre Andor, uvidím po vianociach či som spravil dobre.

6.12.2012 19:04:08

věk:)
Trochu s nadsázkou, ale klidně i od 5-i let:)
Malej mě nedávno vychytal při hraní a že chce hrát se mnou a tak jsme hráli - jeden balíček společně - trpaslíky, vždycky jsme se domluvili, koho vyneseme, sám si platil žetonky podle barev. Úžasný je, jak je tahle hra příběhová, takže měl radost z každýho odhalenýho skřetíka nebo sítě, co nás polapila, a tak. Vždycky jsme se domluvili, koho pošleme na průzkum, kdo nás bude hlídat a kdo to skřetům oplatí a čísla jsem řešil samo já (povedlo se, nepovedlo, ještě jsme ho nezahnali...) Četli jsme všechno včetně flavour textů a máme za sebou 2krát Temný hvozd (náhodná tahání 3.questu, jestli tam na nás čeká nebo nečeká obří pavouk bylo taky napínavý) a jednou Road to Rivendell. Jen to chce trochu poopravit terminologii, takže hrdiny ani skřety nezabíjíme, ale prostě byli zahnáni do lesa a ztratili si a je to v pohodě.

2.10.2013 11:36:12

věk
Hraju s osmiletým a úplně v pohodě. Pokud by ho deprimovaly časté porážky, doporučuji easy-mód - viz jiné vlákno.

Rozhodně doporučuju.

2.10.2013 13:12:06

věk repete
Budu se opakovat, ale s naším malým jsme se už dostali do fáze, že hrajeme každý za sebe se svým balíčkem a fakt takřka v šesti letech zvládá platit karty, používat cancely, karty typu Sneak attack+Gandalf, Legacy of Durin, Dwarven tomb, vybavení na ty správné charaktery... Nebá bych se teda ani pravidel ani angličtiny, protože ty karty se naučí během chvilky.

U hrdinů je předem dáno, kdo je průzkumník, kdo obránce. Samozřejmě počítání quest vs. threat, zničení nepřítele a podobně - s tím se musí pomáhat. Ale dá se to řešit pomocným systémem žetonků, že vedle questu leží počet žetonů, který je ještě třeba umístit, u nepřátel má u sebe každý hromádku, kolik mu zbývá životů...
Projeli jsme už Shadows of Mirkwood, Dwarrowdwell i Hobbita, jen do Heirs of... se mi zatím moc nechce, protože je je tam plno bitev, drsnější ilustrace (pasti) a i ty keywordy Siege a Battle by mu asi do zážitku moc nepřidali, protože by se jen jeden druh čísel nahradil jiným.

Nicméně jsem určitě nečekal, že zrovna tohle bude jedna s prvních her, co si s malým zahraju. Zásadní je tady téma, protože ho ten svět děsně baví (zatím jen vyprávění a úryvky z knížek).
Takže po nějaké době znova - pokud o týhle hře uvažujete a bojíte se náročnosti / věku / angličtiny, myslím, že není důvod, pokud na to to děcko nebude samo a vy budete hrát s ním, tak se dá nastavit v podstatě jakákoliv míra samostatnosti, aby to prostě zvládal...

29.4.2014 16:21:21

Vybíráme z Bazaru

Warhammer 40k, Space Marine Tactical Squad
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 18 hodin

Offcanvas