Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak pokračovat z české verze do anglické?

Mám všechno, co vyšlo v CZ. Teď je jasný, že nic dalšího z toho, co už vyšlo anglicky, nebude.

Tak a teď mám dilema, jak pokračovat dál a jak smíchat CZ + ENG?

Napadlo mě třeba zkusit pro začátek ENG sága expanze.

Nějaké rady/tipy?
3.11.2020 16:24:51

cartas
ahoj,

som na tom podobne. Mám všetko v CZ jazyku čo vyšlo. Aby som však mohol pokračovať tak som kúpil jednu verziu ANJ a prvý cyklus, ktorý vyšiel iba v ANJ, teraz je celý dostupný na svete deskových hier. No a potom som zohnal prvú ságu Hobbita a teraz ságu pána prsteňov prvú knihu. ANJ mi nevadí a tu jednu anglcikú verziu kľudne možem doplňovať českými kartami, ak bude treba.

3.11.2020 17:19:49

loix1
takze jsi koupil The Voice of Isengard a k tomu cyklus Ringmaker a hrajes ted vyhradne s ENG kartami?

3.11.2020 20:36:07 | Upraveno autorem (porovnej)

cartas
Já mám česky první dva cykly a část třetího pak už mi bylo jasné, že pokud to chci mít komplet tak nemá smysl v češtině pokračovat, takže jsem pak vše kupoval anglicky, nebral jsem jen nightmare packy a pár těch rozšíření co jsou primárně pro větší skupinu hráčů nebo na vytváření vlastních dobrodružství, hraju bez problémů v kombinaci, těch pár českých pojmů si člověk zapamatuje jaké mají ekvivalenty v angličtině a nepřijde mi že by to nějak vadilo

4.11.2020 00:21:58

Mám to stejně
Já jsem na tom teď úplně stejně, mám všechno cz a přemýšlím co dál. Míchání eng a cz verzí bych se moc nebál, mě spíš odrazuje ta cena. Kdybych chtěl teď jít do Voice of Isengard, tak ten jsem našel nejlevněji za 750, a adventure packy k tomu za 450. To se mi zdá docela hodně po standartech na který jsem zvyklej z českých verzí...

4.11.2020 14:36:30

4. cyklus nebo ságy?
u mě bylo dilema, zda jít do 4. cyklu nebo uhnout k "nezávislým" ságám.

5.11.2020 08:45:04

cartas
Tak ságy je fajn mít komplet, to je ideál pro nějaký ucelený zážitek a tam nevím jestli se ti to povede sehnat a třeba ty POD věci do nich jako Old Forest a Fog on the Barrow-Downs budou pravděpodobně už taky problém, i když to je samozřejmě už spíš bonus.
U cyklů je výhoda, že tam není zas taková nutnost mít všechny balíčky. Osobně mám nejradši z klasických cyklů Dream-Chaser, díky lodím je to zas trochu jiné. Teď ten poslední je zas zajímavý díky contracts, který umožní zajímavé věci při stavbě balíků, ale to asi víc využiješ až budeš mít větší sbírku.

5.11.2020 09:22:22

4 cyklus vs saga
Ja mam krome veci v cestine prvni 4 saga expanze. Druhy a treti cyklus sice nemam prilis nahrany, ale prijde mi, ze saga expanze maji vyssi obtiznost. Takze bych zvazil, jestli to nevadi. Na druhou stranu vubec netusim, jak to ma s obtiznosti Ringmaker. Sam jsem si vybiral hlavne podle tematu.

5.11.2020 09:28:05

froggery
o cem jsou ty zminovane POD? nejaka odbocka k sagam?

5.11.2020 10:01:23

Ring Maker
ahoj,

já mám anj verziu cyklu Ring Maker, pretože sa tam objavujú Enti. Preto som sa rozhodol skompletovať tento cyklus.

5.11.2020 10:03:33

cartas
Jsou to dva scenare, ktere muzes hrat v kampani mezi prvnim a druhym scenarem Black Riders.

5.11.2020 10:08:42

POD
Já čekal a jel taktéž jenom to, co vyšlo česky. Cca 2 měsíce zpět jsem se rozhodl, že postupně dokoupím, co vyšlo anglicky. POD scénaře jsem sehnal za tu dobu všechny (stejně jako Froggery jsem nepořizoval Custom scenario kits). A víceméně mě 1 POD vyšel na 400 Kč. Se ságou to bude horší, ale dříve nebo později FF ten re-print udělá i u posledních dvou dílů.

8.11.2020 01:33:22

Hrutwang
a ty POD jsi sehnal kde?

9.11.2020 16:12:15

Miniaturemarket.com
Problém je, že to je US obchod, takže pokud to MM označí opravdovou cenou na balíku, tak se pak musí platit dotatečné DPH či clo v závislosti na celkové ceně objednávky. První objednávku na zkoušku jsem měl bez poštovného za 51.96$ a oni to označili za 1.96$. Neplatil jsem navíc nic za DPH ani clo a proto to vyšlo i s poštovným na cca 400 za POD. Další dvě mám na cestě a dám echo, jak to s nimi dopadlo.

12.11.2020 01:35:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Které samostatné scénáře pasují do Saga expansions?
Muzete sem pls nekdo nahodit, ktere POD jsou tematicky vhodne na doplneni Saga rozsireni?

Nejaky seznam vidim zde
https://www.svet-deskovych-her.cz/spolecenske-hry/249/samostatne-scenare
ale nevim presne, co je co. Navic treba nize zmineny Old forest tam neni vubec.

12.11.2020 09:12:23

cartas
Old Forest, Fog on the Barrow Downs

12.11.2020 09:39:25

Expanze
U sága expanzí je skvělé, že jsou maximálně tematické. Objevují se tam takřka výlučně unikátní postavy, ale i předměty či události známé z knih (a filmů). Hráčské karty také bývají silnější, resp. je tam menší množství slabších či hůře využitelných karet. Na druhou stranu, pokud hráč chce dávat dohromady tematické balíky (enti, trpaslíci, lesní elfové apod.), potřebuje nejen silné unikátní spojence ze saga balíčků, ale i řadové spojence a hlavně různé užitečné karty, které propojují synergii v rámci balíku. Např. níže zmíněný cyklus Ringmaker obsahuje hodně karet pro tvorbu Silvan (lesní elfové) balíků a pár entích karet, navazující cyklus Angmar Awakened obsahuje dalších várku entích karet a navíc spoustu podpory pro Dúnadanské balíky atd. Suma sumárum, vyber si jaké balíky chceš skládat a podle toho nakupuj dál. A pokud nemáš preferenci, ale omezený rozpočet, tak saga expanze jsou dobré a rozhodně nejvíc tematické řešení.

12.11.2020 22:53:25

Vybíráme z Bazaru

Sagrada
Sagrada
Akt. cena: 530 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas