Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Foundations of Stone

Dneska mi došel z fantasy shopu a po zahrání si troufám konstatovat, že to je asi nejzábavnější quest dosud. Snad mě někdo neoznačí za spoilera, když prozradím, že se v tomto questu v určité fázi hráči rozdělí a každý má svou staging area, kterou musí sám projít (popřípadě s pomocí ostatních, kteří si už svojí prošli). Quest má 5 částí, takže trvá dost kol (mě se to podařilo na 7 bodovacích, v 8 jsem to dohrál) a člověk tak má šanci se dostatečně vyřádit. Fakt podařený quest (hlavně teda v multiplayeru, v solu logicky rozdělení nenastane).
19.7.2012 17:08:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Foundations encounter set
Zahrál jsem si to solo a je to vskutku jeden z nejpovedenějších questů, i co se týče "příběhu". Zároveň bych ho však prozatím zařadil mezi top 3 nejtěžší, ačkoliv jsem zatím hrál jen s jedním deckem. První hru jsem sice vyhrál, ale následovaly čtyři prohry, kdy mě vždy umlátily nameless potvory.

Co mi na tom questu připadá nejbrutálnější, je opravdu hodně nepříjemný encounter set, který přichází do hry jen lehce obohacený o karty z jiných setů. Nejsou zde totiž téměř žádné "odpočinkové" encountery: samé tuhé nameless bestie a velmi nemilé treachery.

Na základě prvních zkušeností s tímto questem mi z toho plyne: 1) zbytečně se nehnat do třetí části questu a vyložit si hned několik allies, neboť téměř jen s hrdiny je čtvrtá a pátá část dost hardcore. 2) trochu si na začátku zabojovat, aby se dostalo víc karet do discardu, jenž se následně promíchá s Foundations setem. 3) hrát levné karty kvůli nameless, anebo nízký threat + kvalitní questování (což si tvůrci asi domysleli a do 5. části questu přidali další nepříjemné omezení).

25.7.2012 16:03:35

had

Chyba
Encounter balik si nesestavujte podle questove karty c. 5, ale dle ostatnich. Je na ni chyba - retez misto pochodne.
Vsiml jem si toho vcera po prvni prohrane hre ze spatne namichanym balikem.

31.7.2012 09:40:58

ad chyba
FFG túto chybu ohlasovali v previews:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3364

31.7.2012 09:47:53

had

Velice hezký
Jeden z nejlepších questů z celé hry. Ve dvou jsme to dvakrát nedali. V solo hře jsem již vyzkoušel asi 5 decků a po cca 25 hrách stále neúspěšně. Super quest!

14.8.2012 10:46:20

had

No konecne
Dalsim svym deckem jsem vsadil na co nejrychlejsi proletnuti questu, tzn. hrdinove a alici s vysokym willpowerem. To se osvedcilo a hrdinove Eowyn, fial. Aragorn a modr. Glorfindel tento quest dali napoprve za 77 bodu. Urcite mi v casti 4 pomohlo, ze jsem mel tu za 17, ale s tim, ze se zadna karta nepridavala do staging. Hura.

14.8.2012 21:47:40

Watchful Eyes
http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/khazad-dum/watchful-eyes-kd
Tak a teď když se rozdělím na dva v questu 4A, tak kdo je první hráč? Je první hráč ten, který má žeton, nebo protože jsme rozděleni, tak ta karta bude platit pro hráče v jehož vykládací oblasti přišla do hry?
Dík za odpověď.

Sám mám za to, že to stále bude bráno podle toho, kdo má žeton prvního hráče.

10.3.2013 18:36:12

had

Deth
Co jsem vycetl z prilozeneho navodu, tak efekty encounter karet se vztahuji pouze na privatni staging areu. Takze bych to urcite navazal na sveho hrdinu, ikdyz nejsem prvnim hracem.
I z logiky momentalni situace, ktera znazornuje to, ze hraci jsou kazdy na jinem miste Stredozeme, to vyplyva.

11.3.2013 09:12:37 | Upraveno autorem (porovnej)

had
Hm, tak to jsem si včera pěkně hraní ztížil. Ono by se my bývalo mnohem více hodilo, kdybych to udělal tak, jak píšeš ty.
I tak, se špatně použitým pravidlem, jsem hru úspěšně dokončil :-). Už bylo na čase. Na čtvrtý pokus a "pěkných" 182 bodů. Ovšem musím konstatovat, že strašně moc závisí na náhodičce, jaké karty člověku přijdou při hraní v 5B fázi.

Jinak jsem prostě asi blbej, já jsem prohledával FAQ a různá fórum na i-netu, ale abych si pročetl pravidla ke scénáři, to ne :-(.

11.3.2013 09:36:56 | Upraveno autorem (porovnej)

had

Deth
Ty zes prohledaval Faq? Co se to deje? ;)

11.3.2013 10:16:01

had
FAQ pročítám vždy po jeho vydání a pak se k němu i vracím. Ovšem, jak víš, tak se již nezabývám úpravami textů karet jako takových (a to ani v jiné LCG hře, kterou hraji).
Takže se vlastně nic nového neděje ;-).

Tak trochu podobný názor jako já má např. Beorn na jeho blogu viz.
http://hallofbeorn.wordpress.com/2013/03/01/metagame-part-2-errata/

11.3.2013 14:01:45

4B
Ahoj, můžete mi prosím potvrdit, že se chystám to hrát správně?

Text: Forced: After the 7th progress token is placed on The Shivering Bank, join another player at the beginning of the travel phase. If you cannot join another player, all players continue on to stage 5 together.
Chápu to tak, že každý hráč si jede svojí výpravu, a jakmile 1 z hráčů tu svojí dokončí, na začátku fáze výpravy se připojí k výpravě toho druhého? A pochopitelně od této chvíle se již hraje standardně jako většina questů tzn. můžeme k sobě vykládat doplňky, zrady se týkají obou hráčů atd. ...

Díky.

27.5.2013 12:35:58

Deskovec
Ano :-)

27.5.2013 16:55:18

Vybíráme z Bazaru

desková hra Kartografové
desková hra Kartografové
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 23 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas