Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Escape from Dol Guldur

Jak se hrají attachment k objectivům ve třetím scénáři?

Vyložili jsme objectives a vylosovali 3 encouter karty a všechny tři byly treachery. Buď jsem úplně blbej nebo jsem přehlédnul něco v pravidlech, ale není mi vůbec jasné jak se ty objectivy získávají, protože ty treachery, přestávají mít smysl v okamžiku, kdy znáte jejich efekt. V FAQ jsem to nenalezl, takže si říkám, že to asi všem bylo jasné.
24.6.2011 19:16:57

Escape from Dol Guldur
V pravidlech je popsáno, že se karty vyložené k objectives vyhodnotí ihned po vyložení. Pokud je tedy kartou treachery, tak se ihned vyhodnotí a odhodí a jeden objective je tak volný a může ho vzít jeden z hrdinů. Viz pravidla, kapitola keywords, článek guarded

24.6.2011 21:21:01

Ladik81
Dík, přehlídnul jsem to. Nedošlo mi, že to mám hledat u klíčových slov.

24.6.2011 21:26:52

Objectives
tak jsme taky zkusili tenhle scénář a nastala situace, kdy nám jeden objective střežil Dungeon Jailor a neuspěli jsme v Questu a zamíchal nám jeden Objective do Encounter balíku. Jen pro upřesnění Unclaimed objective je i ten co je ještě střežen, ne? Takže jsme zamíchali právě objective s tímhle humusákem. Jenomže co se nestalo, během druhé části Questu nám ztracená objective karta přišla jako shadows karta a šla do diskartu Encounter decku a druhou část neprojdeš pokud nemáš všechny tři objectivy. Hráli jsme něco špatně nebo to je prostě takhle dodrbané.

15.8.2011 06:47:16

Nazgul of Dol Guldur
Když nemám žádného ally tak mi Nazgul discardne hrdinu?

EDIT: Podle FAQ, když zruším shadow effect, tak se nespustí forced abilita Nazgula. Znamená to tedy, že se nespustí i v případě, kdy žádný shadow effect není?

5.5.2012 12:32:50 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Beholder
Bohužiaľ áno. Ale ten shadow efekt sa musí vyriešiť (resolve), tzn. ak ho zrušíš prostr. Hasty Stroke/ Burning Brand a podobne, tak sa tento forced efekt neuplatní :).

5.5.2012 12:40:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Lumirius
zajimavý bug. Řešil bych to asi stejným způsobem jako když máš přidat encounter kartu k objevené objective kartě a ta encounter karta je zrovna objective. Přidá se tedy do staging area a berou se další encounter karty k přidání k objectivům.

5.5.2012 12:41:12

objectives
Objectives asi nemůžu dobrovolně odhodit po překonání stage 2 že? :)

5.5.2012 13:31:49

ad Beholder - objectives
ee :)

5.5.2012 13:37:44

juchů
tak jsem to zdolal za 204, ale na skore mi nějak nezáleží, protože jak vidím některá skore ve zdejším logu, tak celkem nechápu (Escape from Dol Guldur ve dvou za 124? OMG, jak? :) ). Bylo to peklo, protože hrát jen jednoho ally za kolo téměř celou dobu, to byl neskutečný problém. Ale opět jsem se bavil parádně (a dlouho :) ). Lotr LCG je prostě game of the year 2011 a možná i game of the decade, ale na toto tvrzení určitě nemám tolik zkušeností :)

5.5.2012 13:54:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Put into play
Podle FAQ je "put into play" něco jiného než "play". Můžu tedy v tomto questu zahrát ally z ruky (play) a pak ještě jednoho oživit pomocí Stand and Fight (put into play) ? Podle mě jo.

2.6.2012 10:08:32

Put into play
Taky si myslím, že ano. Alespoň to takhle hraju.

2.6.2012 10:13:46

Beholder
jo "put into play" je jiný efekt, samozřejmě na něj pak nejde aplikovat efekty stylu "when play".

2.6.2012 10:16:21

dotaz
Měl bych dotaz na zkušenější hráče, protože mi vůbec není jasný, jak je možný tenhle quest dohrát. Přijde mi to nemožný už z principu (mluvím o hře jednoho hráče). Vždyť každý objective má jednoho ochránce + 4. karta vyskakuje během questu. Mám přitom jen 2 zdroje na první kolo, což není mnoho a 2 hrdiny, kteří by měli přequestovat threat ve staging area, bránit se útokům nebo nedejbože útočit. Jak, proboha? :) Většinou bylo v druhým kole jasný, že nemám šanci - threat už mi naskočil, proti sobě třeba dvě potvory a oba hrdinové posekaný, ally většinou položen na oltář, zdroje žádné... Popravdě z toho na mne deprese... :) Netuším ani teoreticky, jak tam ustát ten začátek.

Přitom Carrock, který má stejnou obtížnost, se mi povedlo dát snad 4.hru, když jsem si ho trochu osahal a zjistil, jaký karty na mě můžou vyskočit, a i ted ho hraju tak na 50%

Zkoušel jsem Escape from Dol Guldur tak, že hraju za dva balíčky, mám tím pádem všechny sféry a 5 hrdinů do začátku, a to je samozřejmě jiný kafe...

3.9.2012 20:25:49

had

to libor
Ja uz jsem to hral tak 50x se vsim moznym, ale rozhodne ti neporadim. Snad jen kdyz bude uzasna konstalace mych karet a karet v encouteru, tak to nekdy muze klapnout, coz se zatim nestalo. Vyzkousej si ted noveho Smaka, je to podobna beznadej.

4.9.2012 08:53:58

to libor
Hrali sme to len v dvojici, trebalo na to dost upravovat balik, ale slo to v pohode. a co sa tyka tych objective, preco by mal mat kazdy obranca +4? tahas 3 encounter karty, a v pravidlach sa pise ze ako encounter moze prist Enemy, Location alebo Trachery, takze ako pisal uplne dole Ladik81. takze sa moze stat ze niektore objectivy nebudu vobec strazene. a co sa tyka nazgula, tak na toho urcite Forest Snare:) ale v Singleplayer by som si na to asi tiez netrufol...

4.9.2012 13:11:01

to Lord Silenoz - FS na Nazgula
Errata: Nazgûl of Dol Guldur (CORE 102) Should have the text: “No attachments can be played on Nazgûl of Dol Guldur.”

Takže s Forest Snare attachmentom nazgula nechytíš :). A sedí to aj príbehovo. Vieš si predstaviť, že hrdina hádže na nazgula sieť? Na trolla to ešte ide, ale nazgul? :D

4.9.2012 13:25:41 | Upraveno autorem (porovnej)

libor
Pokud to zase hraješ jen s core setem, docela chápu tvoji frustraci. S plným cardpoolem je to už o něčem jiném. Klíčem je mít hned od začátku slušnou willpower, aby se nezvyšoval threat a člověk si relativně v klidu mohl vyložit nějakou podporu, nejlépe další willpower (Arwen, West Road Traveller), a mohl se více soustředit na obranu a útok. Ideální je tedy hrát Eowyn nebo Glorfindela nebo oba. Glorfindel je asi lepší volba kvůli Lightu a nízkému threatu na začátku. Nejlépe mi balík šlapal, když jsem Glorfindela doplnil Lore Aragornem kvůli snížení threatu v kritické fázi hry a Theodreda kvůli přístupu k silným Leadership kartám.

Living turnaje na ffg se teď zúčastnil nějaký frajer, co to dohrál dokonce během pěti kol, a to několikrát v řadě (noví Beorn a Gandalf z Hobita mohou být, zdá se, docela užiteční). Připadá mi docela vtipné, že nejlepší hráč solo turnajů se tam hned ozval s dost nevěřícnou reakcí. Je tam zveřejněný i kompletní deck list:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_foros_discusion.asp?efid=286&efcid=4&efidt=620123&efpag=1

4.9.2012 22:13:06

všeobecně ke questu
Lord Silenoz: Tak ve "dvojici" (=sám se dvěma balíky) jsem to dal taky relativně v pohodě, přičemž jsem ale hodil na Nazghula tu síť, což tedy zřejmě nejde, ale i tak mám pocit, že se to dalo zvládnout. Každopádně když hraješ solo hru, nic to nemění, že si musíš v prvním kole nějak poradit se 4-i kartami (z nichž některý prostě budou lokace nebo enemy), máš na to jen dva hrdiny, kteří by měli questovat a bránit... Ani nevím, kolik různých sfér bych měl hrát - 3? Tím pádem na začátku komplet přijdu o resource jednoho typu a nevynesu z ní jedinou kartu. 2? Vezmu tu Eowyn na quest a Theodreda kvůli Leadership a někoho k nim, ale vzdám se léčení, vzdám se tactics na zabití Nazghula... Prostě je to oříšek. Nehledě na to, že jeden z hrdinů odpadává. Kdyby se aspoň nenechal zajmout, ostatní se pak můžou strhat...

To masonoš: Hraju to jen s Core setem a Songy. Postupně jak si přidávám nový quest z AP, přihodím i karty, zatím jsem se dostal k Journey to Rhosgobel, ale ani mezi kartama sfér jsem zatím nenarazil na něco, o čem bych si řek - jo, to je přesně ono, co by mi v tomhle "starým" questu pomohlo...

Každopádně všem děkuju za rady a postřehy...

5.9.2012 10:52:26

treachery u objectives na začátku hry
Rozumím tomu, jak se řeší treachery když vytáhnu ojective kartu během hry. Ale jak to je při úvodním setupu? Někde jsem četl, že při setupu nejsou karty "revealed" tudíž se nespouští "when revealed" efekt. Ale vůbec si tím nejsem jistý a možná si to pletu.

Jinak tenhle quest je v solo hře fakt vtipný. Hned první karta při questování Caught in the Web a mohl jsem si tak akorát políbit... :)

22.9.2012 16:53:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Kafe s mlikem
Já právě viděl v pravidlech nebo FAQ, že when revealed se vyhodnocuje i setupu, ale zároveň můžeš použít schopnosti vyložených hrdinů (je to tam myslím ukázáno na příkladu Eleanor)...

Jinak já stále zápasím solo s Anduin a to HfG, který má stejnou obtížnost byl piece of cake s oběma mými balíky...

22.9.2012 17:02:24

had

Uspech solo
Po uspesne misi na Hobbitovi jsem se vrhl s novymi kartami na svou nocni muru. Tak jsem to konecne po roce a pul dal v solo hre. V cca 20 hrach dvakrat ( nejlepe za 103 bodu). Vyznamne tomu pomohl novy hrdina Beorn a ve druhe uspesne hre i novy Gandalf. Jak je videt na uspesnosti cca 10 procent je stale rozhodujici co prijde, kdy a v jake kombinaci z encounter baliku. Jinak v obou hrach byl zajatec modry Glorfindel a Beornovi na svobode sekundovala Eowyn.

19.10.2012 19:37:25 | Upraveno autorem (porovnej)

hrdinové
jak jsem si tak pročítal hraní, tak je tam u tohohle http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/pan-prstenu-karetni-hra-1503/hrani/9335/ že si každý hráč vylosoval 1ho hrdinu co je zajat. Jak jsem se díval do pravidel tak je tam jednoho. Bere se to celkově na partu nebo na každého hráře?

30.10.2012 22:10:16

had

to morpheus
Vybiras nahodne jednoho hrdinu ze vsech ve hre - relativne daleko jednodussi guest pro vice hracu nez pro solo hru.

31.10.2012 07:22:48 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Tak jsem to dohrál na poprvé (pravda, schyzo hra) a šlo to celkem hladce :) Ale uvědomuju si, že mi výborně chodily karty (hlavně encounter) a zajatá byla Eleanor (hrál jsem čistý decky z core setu - spirit a leadership). Eowyn to kropila willpowerem + Aragorn měl Celebrian's Stone, což byl základ úspěchu (staging area mě při questování ani jednou neporazila, naopak dostala většinou nálož - první a třetí quest stage šly v jednom kole). Nazgul si ani nezahrál, páč ho Gandalf složil ještě v staging area.

Nicméně narazil jsem během hraní na poměrně kuriózní situaci a zajímalo by mě, jak byste ji řešili. Při obraně mi přišel následující shadow efect (karta Pursued by Shadow 117CS): "Defending player chooses and returns 1 exhausted ally he controls to its owner's hand. If he controls no exhausted allies, raise his threat by 3." Přičemž jediný exhausted ally byl Gandalf :) Takže pokud to chápu správně, v této situaci mi shadow efect fest pomůže, protože mi vrátí Gandalfa do ruky a na konci kola ho nemůžu discardovat, jelikož není "in play"?

30.12.2012 00:59:10

vyradenie hráča
Hodí sa aj do vlákna s pravidlami, ale keď sa jedná o špecifickú situáciu čo nastane v tomto scenári, tak píšem dotaz sem:
Obľúbená treachery mi zabila oboch hrdinov (necromancer's reach), zatiaľ čo tretí je uväznený. Som vyradená z hry alebo nie? Podľa popisu na quest karte sa nikde nepíše, že by daný hrdina bol "out of play" iba že je prisoner a teda nemôžem za neho hrať, dostávať zdroje a pod. Hrali sme vo dvojici a myslíme si, že by sme mohli normálne pokračovať. Ťahám karty? Použiť ich síce nemôžem, ale zídu sa - buď na neskôr alebo aj keď je potrebné nejaké odhodiť. Používam alíkov ak nejakých mám a čakám na svojho hrdinu, ktorého sa snažíme oslobodiť (práve sme prešli prvý quest, takže nám stačí jedna stopa a je použiteľný)?
Čiste hypotetická otázka, lebo tým, že odišla Eowyn s Glóinom sme už toho moc nenaquestili a spoluhráča hneď tým pádom vyradila prehra na threat... ale zaujímavý prípad nie? :)

24.2.2013 15:05:47

Vybíráme z Bazaru

Unmatched: Souboj legend Nové ve fólii
Unmatched: Souboj legend Nové ve fólii
Akt. cena: 590 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas