Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Easy mode

Dalsia dnesna novinka - easy mode pre tych, ktorym sa hra zda pritazka:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4138

Spociva to v tom, ze hrdinovia zacnu s extra zdrojom (teda celkovo 2 zdroje kazdy hrdina) a odstrania sa niektore karty z encounter decku.

Priamy link na subor s pravidlami (zrejme musite na to byt registrovany na stranke FFG aby ste sa k nemu dostali):

http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/lotr-lcg/support/easy-mode/LOTR_Easy_Mode.pdf
15.5.2013 07:44:50

easy mode
netreba byt registrovany. subor som si stiahol v pohode.
od rozsirenia LotR Black Riders uz budu karty ktore je mozne vybrat z decku pre easy mode priamo oznacene.

15.5.2013 23:17:53

easy mode
Vítám, asi nejsem moc dobrý hráč a tak s některými questy mám hodně velké problémy (nedokáži úspěšně dokončit), tak určitě easy mode občas zahraji.

16.5.2013 10:02:28

easy mode
ide to stiahnúť v pohodičke, priamo z linku, diky, určite vyskúšam hru mam len chvíľu, na naučenie je to myslím dobré, uvidíme

4.6.2013 08:28:21

zjednodusenie
tato hra nie je vobec jednoducha, treba mat veci nastudovane, a aj tak vacsinou nahoda zabija ... ja som z kategorie rodinnych hracov - manzelka a par pozitivnych priaznivcov, co si radi zahraju. Mam teraz velmi dobru skusenost s hranim easi modu - v principe mate dvojnasobok startovych zetonov a odstrania sa niektore karty. Vymyslene je to chytro, pribehove karty enemy vam ostanu, len su zredukovane. V principe vas teda nenapadne trol skorej, ako nastupi podla qustovych kariet.Sam sa trapim z kompletnym balikom, ale pokial tuto hru chcem hrat v kategorii rodinna hra, tak easy mod je nutnost. Opakujem, ze to nie je vobec na ukor pribehu, nie je nutne trnut, kedy pridu trolova, dolezite je, ze ked to pribeh pozaduje, ten jeden urcite pride.

25.8.2013 22:13:34

easy mode
pre novych hracov a prilezitostne hranie mozem doporucit vyskusany model : v oficialnom easy mode startovne 2 zetony na hrdinu, po uprave, podla pouzitych hrdinov ,jeden ciry- universalny zeton / v principe nahradi songy /. Dvaja hrdinovia jednej sfery maju teda 3+1,druha farba 1+1.Pouzivam na to zetoniky ako z dornu- bezne par kuskov v galanterkach. Nakolko som potrestany tym, ze na mne visi cela hracka skupinka, mam dostatok skusenosti ako hracom zjednodusit prvy vstup do hry.Tato hra je bajecna, prave na zaciatku vsak treba dat pozor, aby ste prilezitostneho hraca nevylakali ...Som uz stary hracsky kmet, ale tato hra splna moj sen o tom , ze vtiahne starych ataristov aj mladych tabletistov- hra to babka aj vnucka . Trosku som vahal , ci to napisem, ale mam tak velmi dobru skusenost s touto hrou, ze asi nebude chyba, ak subjektivne poviem, ze najlepsia hra / ano, kartovka, ale ja uz mam dosku pre hru, stojany na karty, zetony, figurky,pocitadla.../ Na rychlu otazku odpovedam - na zaciatku jeden ciry zeton v kazdej sfere a koniec, ziadne univerzalne zetony sa mimo zaciatku uz nepridavaju.

8.9.2013 05:45:08 | Upraveno autorem (porovnej)

dedo
Já jsem taky velkým příznivcem této hry. Hraju ji od vydání a od začátku mi vadily jen dvě věci, z nichž jednu vyřešil easy mod - dva zdroje na začátku. Vždycky sem si říkal, že není normální, aby tři hrdinové šli na výpravu takto nepřipravení a čekali co na ně vybafne v lese (nemají žádný equip, žádný společníky, karty v ruce se většinou v prvním kole nedají seslat), takže 2 zdroje na začátku je podle mě v pořádku.
Druhá věc mi vadí nevyužitelnost postav s ranged útokem v solo hře. Takže to hraju tak, že postavy s range můžou zaútočit na enemy ve staging area s tím, že po vyhodnocení ranged útoku je enemy přiřazen ke mě (ale útočí až další kolo).
A takhle hraju na solo i normální obtížnost a jsem plně spokojen. Dá se to, i když něco je těžší, něco lehčí. Jasný že čím máš víc rozšíření a tím širší cardpool, je to hratelnější a balíček ti funguje líp a líp.

17.9.2013 21:01:02

sinuhet
tak toto som si v solo hre testoval aj ja , zatial nepouzitelne veci pre solo skusam takto :
- STRELEC , ako hras aj ty, zautoci vo faze stretnuti na nepriatela a priradi / prilaka /ho k sebe. V tomto kole uz neutoci, ale hrac ho napadnut este moze.
-STRAZ , moze branit nepriatela priamo vo vynasacej oblasti . Musi sa samozrejme vycerpat, utok nanho prebehne normalne. Ak je prisera vo vynasacej oblasti sama - za zaplatenie 1 zdroja sa vo faze protiutoku moze straz pripravit a normalne zautocit. Cize v solo hre Straz umozni predsunuty samostatny suboj. Ak prisera prezije, ostava vo vynasacej oblasti, ak prezije straz, vrati sa ku hracovi / ostava vycerpana/.
- TULAK BRAL , vycerpaj tulaka Brala, aby si si znizil uroven ohrozenia o 3. Ak sa Bral zotavi, zvysi uroven ohrozenia o 3.
toto su zatial veci ktore skusam v sole, myslim ze logicke a tematicky celkom v poriadku. Anglicky neviem, takze neake napady z netu nemam, ak mate nieco zaujimave na preskusanie dajte vediet . Zatial hram iba karty z core, snaha o jednoduchsie rodinne hranie.

1.10.2013 06:37:34

ranged
S tymto vyuzitim slova ranged bude Brand, son of Bain (hrdina z prveho cyklu) stale bezcenny. Sice tieto zmeny v cardpoole "core set + co sa Blackfiru uraci vydat" mozno maju zmysel, ale taky Bard the Bowman, alebo Rivendell Blade (-2 obrana pre nepriatela do konca fazy) by v uprave ako napisal dedodusi (ranged utoci do stagingu, nepriatel pride, neutoci a moze sa nanho vykonat druhy utok - cize feint zadarmo) sposobil ze sa z hry stane skor fraska na obtiaznosti "braindead". Navyse to rozhodi pravidla ohladom engagementu a ak ma hrac moznosti obnovenia postav, tak aj pravidlo ze jedna postava moze na jedneho nepriatela zautocit len raz.

Preto radsej nez taketo upravy by bolo hrat s dvoma balickami naraz.

1.10.2013 09:02:44

Klaymen
Souhlas. Já osobně hraju trvale solo, ale takové změny, co popisují ostatní dole, bych neřešil. Krom výjimek jsem dokázal dát solo i těžké scénáře (včetně Carrocku, Hobití ságy či Massing at Osgiliath), občas sice na x-tý pokus, ale aspoň jsem pak hrdý na to, že jsem to zvládl. U zvláště těžkých scénářů hraju na ulehčení dvě věci - můj Easy mód spočívá v tom, že u těžkých scénářů dám na začátku každému hrdinovi místo jednoho zdroje 2 a když mám na začátku hodně špatné karty, tak je zamíchám zpět do balíčku a nalížu si podruhé. Jiné změny neřeším a dal jsem krom Dol Gulduru a Nightmare verze Anduiny vše i v solu. Včera se mi podařilo dojet do konce Massing at Osgiliath, sice jsem ve finále měl jediného hrdinu, ale zvládl jsem to :-)

1.10.2013 11:37:56

@ Greyhound
"...když mám na začátku hodně špatné karty, tak je zamíchám zpět do balíčku a nalížu si podruhé."
To to nie je house rule, ale oficiálne pravidlo – mulligan :).

1.10.2013 12:09:53

klaymen
Diky za reakcie, je mi jasne,ze nad ramec core su to somarinky.

1.10.2013 13:17:16

acedrac
To ani nevím, já jsem např.oficiální pravidla pro easy hraní na FFG studoval, nicméně mě je prostě líto vyházet ze scénáře některé z nejtěžších karet, připadne mi to takové šizení sebe sama, pro mě je výzva hrát scénář kompletní, jediné co si dávám v solo hraní navíc jsou ty dvě věci co uvádím, protože se mi ze začátku u těžkých scénářů nejednou stalo, že jsem měl v ruce 6 karet k ničemu nebo příliš drahých na 3 zdroje. Se 6 zdroji a možnou 1 výměnou karet se už dá hrát i solitér :-)

1.10.2013 14:16:44 | Upraveno autorem (porovnej)

@ mulligan
To je oficiálne pravidlo normal módu, nie easy. Úplne bežné pravidlo v základných pravidlách.

1.10.2013 15:04:21

mulligan
ako pise acedrac, 1 mulligan mas povoleny aj pri normalnej hre. nepozdava sa ti prvych 6 kariet, vratis ich spat, zamiesas a rozdas si znova 6 kariet

1.10.2013 17:58:16

Greyhound
Mne ide v hre tiez o vyzvu. V Calebovom rozdeleni hracov (Boromir, Bilbo, Pippin) som Boromir s trochou Pippina. :)

1.10.2013 18:15:51

House rules

Chci se zeptat zkušenějších hráčů, jestli využívají easy mode s přidáním zdrojů na začátku hry běžně.

A názor na úpravu začátku hry. Při braní šesti karet na začátku hry, nevyměnit celou ruku, ale pouze nehodící se karty. Takže dvě se mi hodí, zbylé čtyři vyměním.

Zdá se mi to vcelku nenásilné a slabší efekt, než dvojnásobný počet zdrojů na začátku. Zároveň příjemnější vstup do hry a alespoň malé eliminování náhody.

2.3.2021 09:15:25

Nearis

Na prvni dotaz - nemam nazor, nikdy jsem nezkusil easy mod :-)

A ta druha vec, to je zajimavejsi. Protoze tento typ vymeny karet jak popisujes umoznuje jedna karta hrdiny (Galdor of the Havens). Takze z meho pohledu, pokud pro designera hry byla takovato mechanika natolik vyznamna, ze ji podminil vyuzitim konkretni karty, tak bych ji asi nepouzival bezne.

Ale celkove - je to solo hra, pokud si vymyslis pravidla, ktera ti umoznuji si hru vic uzit, tak o nic nejde.

2.3.2021 12:03:28

Lipča
No, Nearis má představu mulliganu spíš jako v karetním Arkhamu,Galdor už funguje jinak musíš mít něco co ti dá možnost odhazovat karty,abys ho mohl spouštět.
Jinak easy mode jsem nehrál a to s tím upraveným mulliganem jsem taky neměl potřebu řešit,pokud se člověk potřebuje dostat k nějaké klíčové kartě,tak za dobu co LOTR vychází se v něm objevilo dost různých karet co hodně zvyšují šance dostat se k něčemu z balíčku,tak mi to přijde zbytečné,ale jak už bylo řečeno můžeš si s tím dělat co chceš.

2.3.2021 12:24:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery

Galdor Ally karta ti dava tu moznost tahat nove karty za karty discartovane. Galdor Hero karta ti dava jednorazovou moznost na zacatku hry udelat ten "cileny" mulligan. Mozna jsem to nezminil.

2.3.2021 12:27:57

Lipča
No jo zaměnil jsem to s tím ally, toho hrdinu jsrm nikdy nezkoušel, tak to pak ano,to pak je přesně to co Nearis myslí,to mu to opravdu vyřeší.

2.3.2021 12:34:01

Easy mode
Easy mode používám docela často. V podstatě díky easy modu mě začala tahle hra bavit. Nebavilo mě to věčný začínání, protože mě jedna karta zničila. A v tom je velký přínos easy modu, že tyto karty vyřadí. Zdroj na začátku je fajn, ale významný je jen u některých scénářů, někdy toto pravidlo i vynechám. Přiznám se, že karty neměním žádným způsobem, prostě hraju s tím, co rozdám.

2.3.2021 12:35:02

Vybíráme z Bazaru

Rarita - nový Space Hulk (2014)
Rarita - nový Space Hulk (2014)
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas