Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Eastern crowns

Včera jsme hráli druhý scénář a natala nám následující situace.

Měl jsem trpaslíka, který pokud je commitnutý ke questu, tak automaticky dává jedno zranění všem nepřátelůn, kteří vstupují do staging area.

Postupně nám v balíčku zůstalo 5 karet z toho 3 x eastern crowns s vlastností surge.
V druhé etapě jsme měli vyložit tři karty. 1 z nich byly ty zatracené vrány, které mají jeden život a tak je tuším Gimi poslal hned na onen svět. Nicméně vzhledem k vlastnosti surge jsme místo nich tahali novou kartu a vrány zamíchali zpět do dobíracího balíky.

A tady anstal problém, protože jsme se zacyklili. Vždycky přišla vrána, Gimli jí autmaticky zabil. Vránu jsme vrátili do balíku, vytáhli další a tak pořád dokola.

Víte někdo jak správně postupovat v této situaci. Mě totiž přišlo, že jsme něco hráli blbě.
17.6.2011 07:50:58

re
Já to tuším hrávám tak, že nejdřví se vyhodnotí surge a až potom přidělím zranění vráně...

17.6.2011 08:50:02

Thalin
Thalinova schopnost se vyhodnocuje vždycky jako první. Takže před When Revealed, Doomed a Surge efektem. Pokud Thalin potvoru takhle zabije žádný z těchto efektů se už neaplikuje.

Thalin FAQ: The ability resolves before any When Revealed, Doomed and Surge keywords which are never triggered if the ability destroys the enemy. (official FAQ)

17.6.2011 09:04:17

Odulin
Dík. To už dává smysl. A ještě jedna věc. Co se stane, když dobíráš balík a ty potvory se ti do něj pořád vrací. Nemůže se pak stát, že ti zbyde balíček se třema vránama, který se točí pořád dokola.

17.6.2011 10:03:27

vrány
pokud hrajete shadow karty, tak by se ti vrány měly vyházet z encounter balíčku jako shadow karta ....

Pravda je, že se díky svojí vlastnosti občas trochu namnoží, ale že by se jich nebylo jak zbavit, se nám ještě nestalo.

17.6.2011 10:43:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Sinuhet
To je právě problém. Nám ve staging area zbyly pouze lokace a pak ty zatracený vrány v balíku. A potom nastal ten kolotoč věčného braní, zabíjení atd.

Díky tomu, se žádné shadow karty nehrály.

17.6.2011 10:47:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Snipeři
Nám se zase při prvním pokusu zdolat 2. quest sešli ve staging area 2 Goblin Snipeři a to je taky slušná lahůdka, protože podle neoficiálního FAQ není možné dobrovolně engagenout ani jednoho (a nebezpečnost maj 48)..čili jediný řešení sme měli Gandalfa, kterej naštěstí přišel.

17.6.2011 11:51:31

vrány
jr to uplne proste, toho hrdinu neposílat do výpravy a vrány se vyloží a nic se jim nestane. Dalsí postup je jasný :-)

3.8.2012 22:23:34

Vybíráme z Bazaru

Necronomicon 1st Edition - limitovaná deluxe verze
Akt. cena: 4500 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas