Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Dotaz zacatecnik

Mam par dotazu ohledne pravidel. Protozevcera jsem si hru poprve rozlozil, ale take brzo skoncil :)
1. Vybral jsem si prvni scenar (mirkwood) a pouze 2 hrdiny. Pote se mi stalo, ze nepritel mel vyssi hodnotu stretnuti, nez ja ohrozeni. V tu chvili by tedy k boji dojit nemelo... Je mozne, abyse v nejakem kole nebojovalo?
2. Cestovani moc nerozumim. Staci na misto cestovat jen jednim z hrdinu, ale bojovat pak mohou vsichni? A je mozne napriklad cestovat pouze s kartou spojence, nebo vzdy musi s nim jit alespon jeden hrdina...
3. Po uplnem ukonceni kola, kdy obnovim vsechny karty, tak se deje co? Jede to cele odznova predpokladam. Nicmene musim znovu s nekym cestovat?

Díky za odpovedi
5.3.2012 09:26:33

Pravidla
Asi by to na začátek chtělo pořádně si pročíst pravidla. Případně si stáhnout pravidla v češtině. Samotná pravidla hry nejsou až tak těžká, ale sem tam se vyskytne nejasná situace.
1. Hrdiny si vezmi tři. Bude si ti hrát lépe. Nepřítel s vyšším threatem skutečně nebude engagenut. Takže se v jednom kole skutečně nemusí bojovat, ale můžeš si vybrat maximálně jednoho nepřítele a toho engagenout (aby se ti snižovat threat ve staging area).
2. Cestování je volitelné a můžeš tam vyslat libovolný počet Hero a Ally, ale vybrané charaktery se exhaustnou a nebudou moci útočit nebo bránit (Heroes mohou stále dostávat damage za nebráněný útok).
3. Na konci pravidel je poměrně kvalitní přehled kola, tam zjistíš jak jdou fáze po sobě (kdy nastává konec kola a podobně; link na český překlad-
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/lord-of-the-rings-the-card-game-1503/k-stazeni/sekvence-pomucka-2352/).

Doporučuji najít nějakého hráče ve tvém okolí a ten ti jistě rád pomůže s pravidly výměnou za pomoc při zdolávání Witch kinga. Hodně štěstí do dalších bojů (s pravidly i s nepřátely).

5.3.2012 10:29:20

Dodatek
Diky za odpoved. Ja jsem si ty pravidla precetl poradne, nicmene sem mel techto par nejasnosti...
Ad 3. Slo mi spis o to, proc bych mel potrebu cestovat a tim si vycerpat nejakeho hero nebo ally....

5.3.2012 10:32:54

oprava Štěpána
ad 2)

Ve své odpovědi si zaměnil Cestování - Travel za Plnění úkolu - Quest.

Cestování - Travel je fáze, kdy se můžeš na jednu lokaci z vyložených ve staging area přesunout a přestat tak počítat její threat do celkového ohrožení ve staging area. Tato lokace je aktivní a zůstane aktivní dokud ji nevyřešíš (tj. položíš na ni tolik žetonů, kolik je na kartě zobrazeno).

ALE POZOR: Travel není akce, není potřeba na to vyčleňovat žádné hrdiny a ally, ani není potřeba žádnou postavu vyčerpat. Vždy cestuje celá družina (tj. všechny postavy všech hráčů) společně - místo kam se cestuje, vybírá první hráč.

5.3.2012 10:39:34

Hike
Díky za opravu. Prohodil jsem Travel a Quest.

5.3.2012 11:34:54

Quest
Takze pokud jsem to dobre pochopil, tak hrdiny, nebo ally na quest posilam proto, aby me threat vylozenych karet nepritele nepridaval celkovy threat.... Aby ty moje karty svou willpower bud threat predcily (zeton pokroku), nebo mely stejny a tim by se nic nedelo...

5.3.2012 14:52:07

usarny
Ad Quest:

Přesně!

5.3.2012 16:27:40

Vybíráme z Bazaru

Lancaster + rozšíření The New Laws
Lancaster + rozšíření The New Laws
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 8 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas