Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

databáze karet

http://lotrlcg.com/
28.2.2011 11:27:16

obrázky
Obrázky jsou krásné, ale nemůžu si pomoct, trochu přeslazené. Schází ta správná Tolkienovská osudovost se špetkou existenciálního mrazení v zádech. Škoda, zřejmě jde o úlitbu americkému trhu. Raději měli zadat kresby výlučně britským výtvarníkům, pak by asi výsledek vypadal trochu jinak.

28.2.2011 13:44:08

Olney
Mně se ilustrace líbí pro ten nádech romantismu. Pokud bys chtěl obrázky, které by korespondovaly s obsahem Pána prstenů, tak bych to viděl na něco hodně deperesivního. Třeba The Hellgame...

28.2.2011 16:24:59 | Upraveno autorem (porovnej)

obrázky
Mě se právě ilustrace taky moc líbí. Cením si hlavně originality. Rozhodně lepší než kdyby tam zkopčili jen ilustrace Leeho a Howea nebo nebo nedej bože típance z filmů

28.2.2011 17:55:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder, Havelock
Souhlasím - ilustrace, které už známe, nebo dokonce fotky z filmu by mě taky neuspokojily, ale přece jen trochu té deprese bych uvítal.
Za Hellgame zase asi není žádný pořádný příběh, ale třeba se pletu. Každopádně mi nejde o depresi pro depresi, jen bych chtěl, aby to tak víc odpovídalo knize.
Ale taky si na tom tu romantiku najdu a budu celkem spokojený...

28.2.2011 18:46:38

Beholder
Tak to neosouhlasim, Lee by se mi urcite libil vic, nez toto. Tohle je takove jakesi naivni umeni o nicem, na pul cesty mezi klasickym pojetim LOTRa a Warhammerem, ale nedosahuje to zdaleka ani jednoho...

28.2.2011 19:22:21

souhlas
s Olneyem (i Anekenem). Chybí tomu atmosféra nejistoty, menšící se naděje při pohledou na narůstající temnotu... (třeba karta Dol Guldur Orcs vypadá jak z béčkovýho upírskýho.. kdovíčeho:-)

28.2.2011 19:55:24

rbx

Beholder
a libi se ti i Bilbo zvany Kudrnac? :-)

28.2.2011 20:02:46

rbx
sekne mu to ne...:)

28.2.2011 20:06:59

Obrázky
Taky bych se rád vyjádřil k obrázkům. Souhlasím s názorem, že je to napůl cesty mezi něčím seriózním (Howe) a přebujelou obludností (W:I). Osobně v tom Tolkiena moc necítím. Škoda. Tímto ta hra vypadává z mého seznamu.
PS: Bilbo mi připomíná Malcolma McDowella v Mechanickém pomeranči, pravda trošku už sešel

28.2.2011 21:21:47

taky názor
Já se přikloním na stranu těch, kterým se obrázky této hry líbí. Mě se líbí jak obrázky, tak i celkové grafické ztvárnění karet.
Kdybych již nekupoval jinou LCG hru (Warhammer Invasion), tak by nebylo co řešit a do LOTRa LCG bych určitě šel.

28.2.2011 21:25:04

rbx

...
no me se az na vyjimky ty obrazky libi a minimalne do toho Core setu pujdu, abych videl, jak se takovato kooperativni lcg karetka hraje.

28.2.2011 21:35:16

Deprese v Pánu prstenů
Třeba ještě překvapí. Zveřejněných je zatím jenom pár karet a většina se stejnak týká hlavních hrdinů (takže je to takové hrdinské, veselé nebo prostě jenom zářivé). Až uvdíme nějaké temné události a místa, tak teprv bude objektivní říci, jestli je hra taková nebo maková (resp. co se obrázků týče).

28.2.2011 21:37:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Ilustrace
Mi se ilustrace taky dost líbí, i když ta kvalita poněkud kolísá. Některé karty považuju za nádherné, některé za slabé. Každopádně na hru jsem velmi zvědavý.
Hellgame za sebou má mnohem rozsáhlejší příběh, než Tolkienova Středozem. Je totiž utvářen už několik tisíciletí, ať už náboženstvím, mytologií nebo okultismem, ale korunu tomu samozřejmě nasadil Dante. I když nejen Alighierim živ je démon :-)

28.2.2011 21:54:17

atmosféra
nezapomínejte, že hra je časově zařazena do období – počínaje koncem hobita a končíc začátkem společenstva - takže žádná velká depka se zatím nekoná, jediná opravdu vyděšená persóna je gandalf, hobiti bezstarostně popíjejí v kraji, trpaslíci zpívají svoji oblíbenou písničku „zlato, zlato, zlato“ v Morii, Železný pas se zelená, Enti v klidu pasou stromy a Elfové znuděně zírají na západ... ta pravá depka, ta má teprve přijít

1.3.2011 08:55:57

martannen
To je pravda, že je ještě relativně klidné období, ale my se na to díváme z pohledu lidí, kteří ví víc, než si právě v tu dobu jsou schopni uvědomit Hobiti z Kraje, díváme se na to právě z pohledu Gandalfa, kterému se určitě - i v oněch „přípravných“ časech - skutečnost už nemohla zdát zas tolik růžová. - Těžko se na to můžeme dívat jinak, protože jsme četli trilogii nebo alespoň viděli filmy - kdyby ne, asi bychom ani neměli zájem kupovat tuhle hru.

1.3.2011 12:32:23

martannen
Technická: Khazad Dum (Moria) je v té době už dávno v moci skřetů a Balroga, trpajzlíci akorát po smrti Šmaka znovu získávají Království pod horou. Pokus o znovudobytí Morie vede až Balin (teda myslím, že to byl on) a jeho ostatky nachází Společenstvo při průchodu Morií.

1.3.2011 12:49:59

...
já stejně nějak moc nechápu co vlastně chcete :). Tu temnou atmosféru a kdesi cosi. To mají být všechny obrázky s postavama na černém, témném pozadí, všichni mají být špinaví, od krve nebo jak si to představujete? :)

1.3.2011 12:50:53

to Beholder
Silmarillion a Hurinovy deti na ne

1.3.2011 13:19:38

to Beholder
Hrál jsi někdy Dragon Age? Tak přesně tak, když jdeš po pořádném boji s někým pokecat a jsi řádně zacákaný od krve. Nutno v optionech nastavit Persistent Gore :-)
Ale ten zacákaný styl by se mi mnohem více hodil spíše do Warhammeru než do Tolkiena. Současné ilustrace mi k Tolkienovi sedí.

1.3.2011 13:37:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Kadaver
přesně tak...

Mialee to hrála, tak jsem na ni občas koukal :). O té krvi vím, ale nejsem si jistý, jak to měla nastavené :)

1.3.2011 13:40:32

Offtopic Dragon Age
Je to strašná hovadina (třeba není, ale já si to myslím) už jenom kvůli tomu příběhovému klišé. Zas se někde otevřel multidimenzionální portál a z něj vyskakují démoni (zplozenci). Celá hra je teda jenom o zabíjení pořád toho samého dokola. Minimální rozmanitost. Kdo říká, že je to pokračování BG, to má nějaké pomotané...

1.3.2011 17:23:46 | Upraveno autorem (porovnej)

OT DA
No jo časy Planescape tormentu,Albionu, BGček a Falloutu a ostatních starých dobrých RPG jsou nenávratně pryč. Teď frčí jen to co je jednoduché a akčni :(

Ještě doteď si pamatuju ve Stonekeepu klikáním po celé obrazovce na každém políčku, abych našel klič v zatopených stokách:))

1.3.2011 17:40:13

to Havelock offtopic
A hrál jsi to vůbec? Žádný multidimenzionální portál se nekoná a v půlce hry jsem si říkal, jestli vůbec ještě někde potkám nějakého Darkspawna, protože jsem zabíjel převážně nemrtváky a abominationy. Jo, pak jsem došel do Orzamaru a nějaké Darkspawny jsem zase potkal, ale netuším, co na tom vidíš málo rozmanitého?
Hlavní quest je klišéovitý, prostě jdeš jako vždycky zachránit svět, ale malé sidequesty a části hlavního questu jsou zajímavé. A ten svět má hodně dobře vymyšlenou mytologii, rozhodně originálnější než stále tisíckrát dokola omílaný Forgotten Realms v Baldur's Gate.
EDIT: Baldur's Gate 2 byla vynikající hra (jedna z mých nejoblíbenějších), ale podle mě je Dragon Age jejím rovnocenným moderním nástupcem. A to jsem ho hrál jenom na PS3, kde bylo pár (hodně) věcí nepřiliš dobře udělaných. Na PC to musí být ještě mnohem lepší.

1.3.2011 20:22:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Kadaver
Hrál jsem to, ale asi úplně za jinou rasu a povolání a tudíž jsme měli oba jiný průběh hry. Já kosil jen splozence a brzo mě to omrzelo. Ale vystihnul jsi to dobře. Není to následovník, ale moderní nástupce. Jenže Forgotten Realms má už svojí dlouhou tradici a proto mi bude vždycky tisíckrát milejší, než nějaký výkřik do tmy, co se nemá o co opřít. A navíc to, že literární tvorba vychází z počítačové hry a ne naopak, mi přijde jako typický rys dnešní doby.

EDIT: nicméně přesuňme se raději do ostatních témat 8)

1.3.2011 20:55:48 | Upraveno autorem (porovnej)

ještě k ilustracím
Středozem není jenom o boji proti Sauronovi, ale celý rozsáhlý fantasy svět plný fantastických lokací, hrdých národů, mystických stvoření a hlavně spousta historie a já doufám, že karty z balíčků společenstev budou podle toho vypadat a zatím tak i vypadají. Ale po středozemi se toulají přízraky, pokřivené bytosti a v krajině najdeme spoustu jizev po dávných bitvách, stín se začíná šířit a tomu budou odpovídat karty Encounter balíčků, čímž se dostane celkové vyznění do rovnováhy a bude záležet na hráčích a jejich umu, která strana zvítězí, jestli na konci bude na stolní desce happyend v podobě karet hrdinů nebo zvítězí temná strana... Takže problém je pouze v tom, že se nedá hrát za temnou stranu, takže ti co si libují ve stínu budou muset hrát tak, aby prohráli :)

2.3.2011 16:25:34

Vybíráme z Bazaru

Architects of West Kingdom EN + Rozkvět řemesel CZ
Architects of West Kingdom EN + Rozkvět řemesel CZ
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas