Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Core set - decky

Zajímalo by mne, jaký máte názor na "předkonstruované" decky v core setu. Zatím jsem zahrál Lore a ten se mi moc samostatně nepozdával.

Ostatní jsem listoval a jsou tam zajímavé karty (některé bohužel jen v jedné či dvou kopiích). Zajímalo by mě, jaké jsou možnosti sestavení decků v rámci core setu.

Zdá se mi, že by šel kombinovat Spirit/Lore z hlediska prolízání a zamíchání discardu zpět (Will of the West). Dají se vůbec sestavit dva jakž takž decky, než koupím nějaký ten adventure pack?

Díky!
12.8.2012 11:27:30

Předkonstruované decky
jsou podle mě hlavně na vyzkoušení herních mechanismů, neboť deck by měl mít 50 karet. Nejlepší z nich mi připadá Leadership.

Dva "jakž takž" decky se sestavit určitě dají (Spirit/Lore je O.K., ale podle nového FAQ už nelze tak dobře prolízávat skrze Beravor), ačkoliv třeba ten třetí quest (Dol Guldur) je jen s kartami z Core setu hodně těžké dokončit. I když při sestavě Beravor (či Denethor), Theodred, Eowyn by to, myslím, mohlo jít.

12.8.2012 18:44:25

masonoš
Díky za názor - budu to muset samostatně zkusit. Teď jsem dal poprvé Leadership (preconstructed) a oproti Lore je to nebe a dudy - Mirkwood sem dal v 5 kolech. I když mi docela přišly karty, tak se zdá dost silný, hlavně kombo Aragorn + Theodred...

12.8.2012 23:04:22

preconstructed
Nikdy mě nenapadlo jednotlivé sféry v core setu nazvat preconstructed. Je to opravdu jen ukázka co která sféra umí a na co je zaměřená. Předpokládá se, že pokud vlastníš jen core set, určitě budeš hrací deck sestavovat kombinací sfér, které si vybereš. Ono i daleko později s mnoha rozšířeními se monodecky nehrajou. Můžou se hrát, ale proč .....

12.8.2012 23:50:25

Sinuhet
"Preconstructed" ber hodně v úvozovkách. Samozřejmě nemám v úmyslu hrát monodeck a proč taky ;-)

13.8.2012 09:12:25

Kedrigern
Zkoušel jsem taky tříbarevný deck pouze z core setu na druhý quest a fungoval dobře. Bohužel ti neřeknu hrdiny ani sféry, páč si to nepamatuju :)

13.8.2012 09:29:19

Kafe s mlikem
Tři barvy z core setu už mi přijde docela hardcore. Hlavně chci zahrát i se ženou, takže potřebuju poskládat dva a tedy dvojbarvu...

13.8.2012 09:40:56

ad Kedrigern
My sme core set hrávali spirit+lore(draft+quest+heal) a tactics+leadership(combat).

13.8.2012 09:44:50

Kedrigern
Já zkoušel snad všechny možné kombinace pouze z core. Víceméně fungovaly a byly hratelné všechny kombinace. Některé samozřejmě více než jiné. Ono stačí i zdánlivá drobnost jako vyměnit hrdinu za jiného a deck nechat stejný a už to je o něčem jiném. Nejlepší je, že co moc nefungovalo u jednoho questu může překvapivě dobře fungovat u jiného.
Prostě zkoušejte, ujišťuji, že i pouze s core setem se dá celkem vyblbnout

13.8.2012 09:50:24 | Upraveno autorem (porovnej)

ještě dodatek
I když jsem našel ideální kombinaci, s kterou byl quest procházka, tak mě bavilo kombinovat dál a snažit se projít quest i s horšími kombinacemi. Je to výzva :)

13.8.2012 09:57:04

Kafe s mlikem
Musím vyzkoušet, ale každopádně mě hra nadchla a už se nemůžu dočkat deck buildingu :-).

Chci ještě zkusit čistý Combat a Spirit, abych zkusil, jak fungují karty ve hře a poté se pustím do buildingu :-)

13.8.2012 10:32:24

Kedrigern
První quest jsem projížděl taky tak a taktika byl jediný deck, s kterým jsem to i na poněkolikáté nezvládl

13.8.2012 10:35:21

Lore
Mě se moc nepozdával Lore, se kterým jsem se u úplně první hry moc nehnul... Je supr na prolízání, ale něco mi tam chybělo ;-). Uvidíme, co zbytek. Určitě Lore vidím jako adepta se Spiritem na prolízání decku...

13.8.2012 10:37:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Kedrigen
Jediný co je trochu škoda je, že základ neobsahuje "přemalování" hrdinů na jiné sféry. Pak by to byla úplná pohodka a mohl by sis kombinovat jak chtěl. Ale i když si už moc nepatuju, co bylo v základu za karty, užít se s tím dá zábavy mraky.

Jo a doporučuju packy dokupovat nejlépe po 3, to už pak se množství karet pěkně rozrůstá a i deckbulding je super. Navíc máš pak další 3 dobrodružství, ale to záleží na tvých finančních možnostech ....

13.8.2012 19:34:38

Lore-Spirit (CORE + HFG)
Tak jsem dnes zkusil Lore-Spirit deck s obsazením Glorfindel-Eowyn-Eleanor (50 karet) a nebylo to úplně špatné.

Questuje to dobře, ale chyběly zelené resources, které předpokládám pořeším zeleným songem, až pořídím další adventure pack. Problém nastal, když mně navštívil ten Ungolin spratek a navrch jsem dostal jako poslední quest právě to, že ho musím zabít (správně tušíte, že se jednalo o Passage through Mirkwood). Každopádně mě dorazily vosy, které mi jako shadow zabily poslední přeživší hrdiny (Glorfindel a Eowyn)...

Problém nastal, že jsem se neprolízával balíkem, jak jsem předpokládál, což kladu za vinu mimo jiné nedostatku Lore zdrojů. Uvidíme, jak se pořeší dál ;-)

14.8.2012 22:24:08 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Kedrigern
Lore Song (zelený) je až v 2. adv. packu Conflict at teh Carrock :). V prvom je leadership song.

15.8.2012 12:49:48

acedrac
Já vím, Gluma mám a na příští týden plánuju právě Conflict at teh Carrock, o kterém vím, že ho tam má :-)

15.8.2012 13:08:49

core set
Spoluhrac na cestach si poridil core set, tak jsme par her dali. Hned po prvni nedohrany hre jsme si rozebrali sfery (on na praci s questama a kartama Leadership+Spirit, s Eleanor, Aragornem a nejakou dobre questici slecnou, ja na niceni vseho co se pohne a leceni Lore+Tactics s Gimlim, Legolasem a Glorfindelem) a vyklepli jsme vsechny questy na prvni pokus i s drobnou rezervou pro manevrovani.

Ne ze by obcas neumrel hrdina nebo bychom nemuseli premyslet, treba jsme meli i stesti, ale az neprirozene brzo teda potrebuju nejaky rozsireni:)

24.8.2012 09:47:24

Adventures
Mám momentálně Core + první 3APs, takže jsem mohl již něco nakombinovat. Nicméně pořád mi chybí nějaké songy. Hraju Lore + Spirit a Tactics + Leadership.

Lore + Spirit docela jeden a Passage through Mirkwood nedělá problémy (včera jsem v posledním questu narazil na Ungoliant's Spawn a taky se dalo (skore 104).

Poté jsem ale přešel na Journey Along the Anduin a tam můj Lore + Spirit absolutně rozsekal Trol (nepřišel Forest Snare) a prostě se nakonec nepodařil ubránit - bránila Beravor s protector of Lorien a Unexpected courage. Bohužel mi postupně docházely karty na discard, takže ji trol zabil a nakonec jsem dojel na threat...

Btw. Solo hra je jine kafe ;-)

24.8.2012 11:07:00

Journey Along the Anduin - 2 hráči - core set ?
Mohl by mi zde někdo nahodit uspořádání svých balíčku pro 2 hráče pro tento Quest ?
Nebo mě případně odkázat na nějakou databazi decků, kde to rozumě vyhledám ?
Mám pouze CZ Core set, bez Adv. packů.
Díky

7.1.2013 09:44:31

2 BladeBrown
Zkus
http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-decks/_/lord-of-the-rings-decks/

7.1.2013 09:48:55

BladeBrown
http://www.youtube.com/watch?v=rb0q-CwxAq4

hraju len s kartami ktore boli k dispozicii v case vyjdenia questu

7.1.2013 16:07:03

Vybíráme z Bazaru

Divočina
Divočina
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas