Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Cesta podél Anduiny

Ahoj, přijde mi tento scénář hrozně těžký tak nějak jsme se na něm zaseknuli. Hrajeme to buď v jednom s hrdiny 1 sféra taktiky, 1 sféra znalostí, 1 sféra duchovní. Nebo ve dvou já těmi již zmíněnými třemi a přítelkyně s 2 ze sféry velení a 1 ze sféry znalostí. Máme to tak abychom měli dobrý útok a obranu a podporu pro léčení a snižování míry ohrožení. Balíček máme namíchaný abychom tam měli více levnějších věcí. Ale už po několikáté se nám stalo, že nám na začátku vylezli hned dva horští obři a hra do pár kol skončila :/
Tak by mě zajímalo, zdali je tento scénář vážně tak těžký nebo bychom měli dát jiné hrdiny...
13.3.2015 10:17:31

pobrezi
Mas k dispozici jenom zakladni sada nebo i nejake rozsireni? Co se tyce obtiznosti tak je to jeden z nejtezsich scenaru.

13.3.2015 12:25:37

Rozšíření
Máme zatím 1. Hon na Gluma a 3.Putování do Rhosgobelu

13.3.2015 12:35:00

Střetnutí na Skalbalu
Dobře jsi udělal, že jsi přeskočil Střetnutí na Skalbalu! To je po cestě podél Anduiny zabiják číslo 2. :D

13.3.2015 13:09:10

S kartami zo základu
je Anduin ťažký. Aj s väčším počtom kariet z rozšírení je to ťažký scenár a patrí dlhodobo medzi tie ťažšie, lebo je pomerne náhodný (viď dvaja horskí obri). Pri tomto scenári je dôležité zachytiť začiatok a to napr. obra dolámať Gandalfom (najlepšie cez Zákerný útok) alebo kartou, ktorá zníži ohrozenie (napr. Pozdravení Galadhrim) a dá vám viac času sa na obra pripraviť.
--
@Kubrt: tak ja by som sa viac bál Rhosgobelu ako Skalbalu. Skalbal sa dá prejsť veľmi ľahko, stačí sa nedrať dopredu, vybudovať armádu spojencov a trolovia sa dajú zvládnuť. Zatiaľ čo Rhogobel potrebuje na zdolanie fakt špeciálny balík alebo neuveriteľné šťastie pri nešpeciálnom balíku:).
--
Odporúčam pbch-ove videá, kde hral dané scenáre len s kartami, ktoré boli v čase vydania scenára k dispozícii:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/pan-prstenu-karetni-hra-1503/diskuse/video-z-hrania-pre-zacinajucich-hracov-7652/

13.3.2015 13:20:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Cesta podél Anduiny
Ja ešte poradím Lesní léčku, ktorú v spojení so spojencom Syn Arnoru dokážeš zahrať tak, že obor vôbec nezaútočí.
Sféra taktiky ponúka Parádu, ktorou zrušíš obrov útok a brnenie s Gimlim.
Dôležité je začat s nízkym ohrozením, aby si mal čas sa na obra pripraviť.

13.3.2015 13:30:58

acedrac
Jo taky jsem to chtěl zrovna napsat, Skalbal je s opatrným postupem a časem na budování armády relativně lehký. Rhosgobel mi i přes úpravu balíčku a přidání léčení dával zabrat a musel jsem mít dost štěstí.

13.3.2015 13:42:51

"Tuning" Gimliho
Ja som v tomto scenári zvykol v prvom kole brániť obra Gimlim a vďaka zraneniam mu tak hneď zvýšiť útok + vhodné doplnky = zbraň hromadného ničenia. :-) Ale je to strašne riskantné, stačí nesprávny "tieň" a končíš.

13.3.2015 14:07:38

...
Díky za rady. A samozřejmě mám v plánu pořídit všechna rozšíření. Zatím to 1. a 3. hlavně kvůli hrdinům. A chtěl jsem projít scénáře postupně ale už sposta porážek hned ve druhém..Anduina mě štve, že ho snad přeskočím. Pravda, že začínám s ohrožením 32 a obři mají 30 :/ jen nevím koho vybrat abych to mohl zvládnout. Gimli mi přijde jako samozřejmost :-) léčitel a snižovatel ohrožení díky kartám, si myslím jsou také nezbytnou součástí a přitom udržet sílu a obranu a nízké ohrožení se snad nedá... nejhorší je když se s obrem vyrojí další 3-4 nepřátelé a to už to rovnou balím...

14.3.2015 04:09:23

Obri
Jak na tebe bafnou hned na zacatku, zavani to prusvihem. Zkus pocatecni ohrozeni stahnout pod 30, a co nejdyl si obra drzet od tela. A jak uz bylo zmineno - Lesni lecka a Parada hodne pomuzou. Taky nezapomen, ze kdyz se ti prvnich sest karet na zacatku nelibi, muzes se rozhodnout nalosovat si je znova, cimz se zvysi sance dostat na ruku aspon nejakou zajimavou kartu na obra.

15.3.2015 20:40:10

michal00j
Opravdu do chce shodit počáteční ohrožení pod 30 a pokud máš slibný rozjezd, můžeš si klidně obra vzít hned ze začátku dobrovolně (a třeba ho pokrýt Gimlim). Jak říkáš, tactics sféra mi přijde jasná, spirit taky, ale bez léčitele se podle mě v pohodě obejdeš. Radši bych přivzal ještě jednoho spirit, k Eowyn ještě Dunhera (který je v tomhle scénáři hvězda v druhé části) nebo přidat někoho z Leadership sféry, čímž dostaneš Správce Gondoru (a vyřešíš problém se zdroji) a také Zákeřný útok, který společně s Gandalfem funguje také jako jedno z řešení na obra...

15.3.2015 21:44:21

had

turnaj
V roce 2013 jsme zde delali turnaj v tomto questu s core setem. Na tomto linku najdes hodne dobrych tipu.
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/pan-prstenu-karetni-hra-1503/diskuse/turnaj-unor-2013-journey-along-the-anduin-solo-deck-1x-core-set-6684/

16.3.2015 13:39:00

Vybíráme z Bazaru

Fuji Koro (CZ) + neoprenový playmat
Fuji Koro (CZ) + neoprenový playmat
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas