Paladinové Západního království

xxxxxxxxxo hodnoceno 128x (Seznam vlastníků)

Paladinové Západního království - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Sam Macdonald
Shem Phillips
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ve dvou či ve třech? Zábava?

Máte zkušenost se hrou ve dvou či třech hráčích? Je při hře zábava nebo jen počítání a přemýšlení? Díky.
16.11.2019 23:03:34

stana
Ano, ve dvou je to velká paráda. Pořád si ve hře, tahy se rychle střídají a možností je tolik. Dokonce si myslím, že pro 2 (3) to bude lepší než pro 4, kdy už se tam může objevit nějaké AP a hru to zbytečně natáhne.

29.11.2019 10:32:07

dvaja hráči
Zatiaľ mám odohrané 4 hry v dvoch hráčoch a všetko funguje výborne. Ako je spomínané v príspevku nižšie, tiež si myslím, že hra bude práveže lepšie fungovať v dvoch až 3 hráčoch - ale všetko záleží na ich štýle hrania. Pri každej partii sa dá ísť na niečo iné, mnoho vecí je tam previazaných - a preto je hra náchylná na silné taktizovanie a rozmýšľanie - ale to neuberá na jej zábavnosti. Pre mňa lepšie ako Nájazdníci - tú hru mám tiež rád, ale je veľmi jednoduchá (skôr rodinná).

29.11.2019 11:58:03 | Upraveno autorem (porovnej)

dojmy
Máme za sebou 4 hry ve 2 hráčích a 1x sólo a spokojenost veliká! Hra je neskutečně kombinační a řekla bych, že zde platí "snadné hrát, těžké vyhrávat". Pravidla, přestože vypadají celkem obsáhlá, se ve skutečnosti u popisu jednotlivých akcí dost opakují a je v nich hodně příkladů, takže ve výsledku se z nich člověk dobře naučí porozumět ikonografii na herních deskách a poté už je nepotřebuje - až na přehled schopností měšťastnů a cizinců, které si na první dobrou ne všichni zapamatují. Jinak do sebe všechno krásně zapadá a je stále potřeba přemýšlet stylem "Když si zvolím tohohle paladina, budu moci výhodně provést tuhle akci, na což budu potřebovat tyhle poddané, což znamená, že si musím vybrat tuhle kartu krčmy" apod. S příliš přemýšlivými hráči bych tedy hrát nedoporučovala, ale na druhou stranu jsem čekala, že to bude ještě větší ždímačka mozku. Není - pořád je to hlavně hra a zábava, nikoliv mozek-ždímající práce. Hlavní negativum (pro mě), se kterým je potřeba počítat, je delší příprava hry. Naskládat všechny kartičky, domečky a džbánečky na místa, kam patří, docela trvá (odhadem cca 5-10 min v závislosti na tom, kolik lidí připravuje hru pro kolik lidí :)).

Sólo je husté - prohrála jsem i na nejnižší obtížnost a byla jsem úplně vycucnutá. Automa zde potřebuje obsluhu, u které mi asi chvíli potrvá, než mi přejde do krve, a docela mě ždímalo vymýšlet, jakou akci udělá Automa, abych následně začala přemýšlet, co a jak budu vlastně dělat já. Rozhodně tedy doporučuji sólohraním nezačínat, ale zkusit nejdříve s reálným soupeřem ;)

27.1.2020 13:57:24

uaaa
Tak máme za sebou několik her ve dvou a ta hra je naprosto úžasná! Pro někoho, kdo má rád hodně komlexní eura, je tohle naprostý must have. Všechno je se vším krásně propojené a skvěle funguje. No prostě paráda :)

6.11.2020 11:34:08

No, jak vidět, všem to klape jako nám. Hra je bez herní výtky. Skvělá věc.

23.10.2021 22:35:37

Vybíráme z Bazaru

Star Wars Destiny: 3D žetony; včetně dopravy
Star Wars Destiny: 3D žetony; včetně dopravy
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas