Paladinové Západního království

xxxxxxxxxo hodnoceno 127x (Seznam vlastníků)

Paladinové Západního království - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Sam Macdonald
Shem Phillips
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Solo hra - Ako poraziť najťažšie AI s 5 dielňami?

Paladinov Solo som si vyskúšal prv proti jednoduchému AI. Mechaniky som pochopil raz-dva a hra bola veľmi ľahká. Odvtedy som hral len proti najťažšiemu AI. Aktuálne skore je 9:0 pre AI.
Príde mi to až nemožné poraziť ho.

Mne za osvedčilo brať kriminálnikov čo to ide a nenechávať AI dlhy, keďže tie splatí ako nič a sú to len body navyše. Odsledoval som si, že zabrániť skorým akciám pre AI je asi kľúčové - hlavne tie so silou ako útok a posádka. Snažiť sa odoprieť mešťanov a efekty poskytujúcich pracovníkov. V neskorších kolach dokáže AI s 3 pracovnikmi zahrať aj 3 akcie. Najťažšie AI takmer na pravidelnosťou skóruje 60 bodov za parametre a máva skóre od 100-120.
Tieto moje pozorovania sú viac teoretické ako praktické, keďže sa mi ešte nepodarilo vyhrať.

Je tu niekto komu sa to podarilo?
Aké taktiky ste zvolili?

Vlado "Kasi" z KE

podporujem
* HRAD HIER *
2.9.2020 07:09:47 | Upraveno autorem (porovnej)

hard lvl
ja som hraval prave len medium lvl, lebo to bol dostatocny chalenge pre mna. Ked som uz mal pocit, ze mi to nic nedava a zacal som AI permanentne porazat, tak som si dnes prvy krat skusil hard lvl a porazil som ho 99:92.

Mozno si nemal skocit rovno na najtazsie AI. Neda sa nikdy dopredu naplanovat aku strategiu ides hrat. Ale je kopec fint, ktore sa proti AI naucis a su nepouzitelne s realnymi hracmi. Vies napriklad dopredu, ktore karty nie su priamo ohrozene a mozu pockat atd....
Dnes napriklad som hral na otacanie dlhov a na posadky (aj ked neboli v rozkaze), lebo mi kumulovali workerov. Samozrejme som pri tom tlacil na to aby som vychytal ako prvy vsetky policka so splatenim dlhu na boarde. Samozrejme som popri tom robil obvious veci aby boli vsetky rozkazy splnene a aby som mal atributy co najvyssie. V principe to hram rovnako ako som to hral proti medium lvl.
Teraz uz budem hravat Hard. Ale AI je dost random, taktiez karty kralovskej priazne su dost random (to silne ovplyvni tvoje moznosti kumulovat body) takze si myslim, ze za urcitych okolnosti sa mozes aj rozkrajat a proti hard AI nic nezmozes. Neexistuje IMHO nejaka univerzalna jedna vitazna strategia.

10.11.2020 02:07:47

skóre
A kolik míváš bodů? Designer psal, že zkušení hráči by měli skórovat 80-110b. Jelikož Paladinové nejsou úplně interaktivní hra, tak než přijít na to, jak AI porazit, bych se zkusil naučit skórovat ke 100b. Pokud už tam jsi, tak asi co píše Gaspar.

10.11.2020 10:18:30

Gašpar a UmmA
Zahral som si raz strednú obtiažnosť a bola to nuda, vyhral som s prehľadom. Priemerné skóre mám 93,54 bodov z 12 hier.
Na posledný 12ty pokus sa mi najťažšie AI podarilo poraziť. Fakt išlo asi o ideálnu hru čo som doteraz nahral.
Vyhral som 130:73.
Suhlasim s tým čo písal gašpar. Veľa robí ako prídu kráľovské rozkazy a kráľovské priazne - hlavne tie udávajú tempo hry.
Za tých par hier som sa zameral na stratégiu ktorá čo najviac obmedzuje ťahy pre AI, nedávať mu zadarmo, modlitbu a obmedziť ho v skorých kolách kde ešte nemá dostatok atribútov aby splnil nejaké akcie. Najmä Misia, Posádka a Útok.
Veľmi som bol rad z tej výhry no tej veľký bodový rozdiel sa mi nepáči. Mal som asi 2 hry kde som prehral o bod. Celkovo sa mi oplatila stratégia na kriminálnikov. Benefit peňazí je obrovský a každý dlh pre AI = bod. Tomu som sa vyvaroval. Ešte podotknem že sa mi to podarilo s V3 Promo paladinov kde ťaham 4 karty. Nepoužil som ani jedného promo paladina, no už len to že si pretočíte celý balík je +.

A ako som spomnial fakt išlo o špecificku hru, priam idealnu pre mňa. Možno aj to bol taký pripastný dôsledok medzi mojom s AI skóre.
Nahral som 60 bodov za atributy. (AI mal 53)
Mal som najatých 8 pomocníkov:
pracovník za modlidbu/posádku/opevnenie/inkviziciu
peniaze za opevnenie/inkviziciu
A lovca a kupca za splatenie dlhu.
17 bodov z konvertovaných nájazdníkov.
Na plno postavené Development, Opevnenie, Posádka
a fakt prišli dobre kráľovské priazne:
2 kriminalnici, modlidba, splať dlh, zahod korupciu a ziskaj 2 mince z banku a zisk atributov.

Vlado "Kasi" z KE

10.11.2020 15:06:36

dlh
hrat na vela dlhov vie byt osidne. Na boarde mas v podstate len 5 moznosti dlh otocit. Dalsie ti musia prist z opevnenia alebo z kral.priazne (co nemas vobec v rukach).

ja som inak povodne hral par krat s promom. Tam mi prisiel docela silny ten paladin, ktory pouzival bielych workrov ako zolikov, hlavne ked som ho vedel pouzit v spravnom momente. Ale ked som zacal hravat na Tabletopii, tam promo karty nie su. Ale nevidim tam velky rozdiel. Pre mna je hlavne sikovne, ze sa nemusim trapit so setupom a naslednym upratovanim. Uz som si tam dal aj zo dve particky so zivymi protihracmi.

btw Kdesi na bgg chlapik pisal ako dosiahnut az 180 bodov, ale mal tam uplne presne rozpisane ake karty musia byt v hre a v akom poradi musia chodit paladini.

10.11.2020 17:58:49

Vybíráme z Bazaru

Hra o trúny - cyklus Let Vran
Hra o trúny - cyklus Let Vran
Akt. cena: 15 €
Končí za: 3 dny

Offcanvas