Kacíř: Zkáza Roanoke

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Kacíř: Zkáza Roanoke - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, karetní hra, intriky
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: REXhry
Lucky Duck Games
Maldito Games
Super Meeple
Wyrmgold GmbH
Autoři: Kåre Storgaard
Kasper Kjær Christiansen
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Ahoj, nějaké bližší postřehy ze hry by byly? Lze s něčím srovnávat? Docela se mi líbí ta manipulace s postavami (těch 9 vyložených) a jejich akcemi. Není nějaká šuškanda o CZ lokalizaci? Nerad bych kupovala něco, co zase vyjde v plné lokalizaci. Ta hra mě fakt zaujala, popravdě na první dobrou jsem vystartoval na design a až pak řešil nějakou mechaniku hry.

Co jsem koukal na FAQ, tak mají nasekaných dost chyb přímo na kartách a na ikonografii. Což mě tedy docela děsí a žádá si to o naskenování a případnou vlastní lokalizaci.

5.11.2022 17:29:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj,

Můžu jednoznačně doporučit, je to rychlé a pravidlově snadné. Je to tématické, opravdu tam cítíš to napětí, ať jako čarodějnice nebo witch hunter, kdo z vás to stihne dřív. Můžete krásně jako čarodějnice navést huntera na špatnou stopu, aby si vystřílel důkazy nebo naopak zkusit rushnout vykouzlení rituálu. Hra má velkou variabilitu, obzvlášť s KS rozšířením, kde je spoustu nových karet podezřelých. Všechny získané karty jsou poměrně silné, takže dají hře velký twist. Za nás opravdu skvělé

5.11.2022 22:51:27

Mám objednáno, s překladem pravidel jsem tak v 50%. Byl by pak někdo ochotný to projít? Abych tam neměl nějaké pravidlové neshody.

29.11.2022 21:55:38

fb. RexHry 31.12.: “…Česky vydáme dvojkovku Pagan: Fate of Roanoke … se všemi doposud vyšlými rozšířeními!…”

Stasny novy rok :-)

31.12.2022 17:40:33

Taky jsem to zahlédl. Jakože dobrá zpráva, pro mě štěstí, že jsem se nedostal k vkládání textu do grafiky. Dnes už se moc nevyplatí něco překládat. Prvně hozené vidle do Wonderlands War, teď Pagan. Ale tak hlavně, že se to dostane na stůl v profi kvalitě, jen to bude chtít počkat o něco déle, což je na celé věci asi to nejhorší. 

1.1.2023 07:46:56 | Upraveno autorem (porovnej)

@ManlyGuy Já jsem vlastně docela zvědavý, jaké bude srovnání se hrou Harrow County - kde je téma na první dobrou totožné… herně ale nemám tucha :)

21.2.2023 11:10:31

Myslím, že to bude jako srovnávat jabka a hrušky. Zatím to vypadá, že pořídím obojí. 

21.2.2023 12:07:21

Ještě že jsem se před koupí podíval sem, zda nehrozí CZ verze ;-) 

30.3.2023 10:22:17

Vybíráme z Bazaru

Břink!: Velká podzemní loupež
Břink!: Velká podzemní loupež
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas