Pád nebes: Galské povstání proti Caesarovi

xxxxxxxxxo hodnoceno 71x (Seznam vlastníků)

Pád nebes: Galské povstání proti Caesarovi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
GMT Games
Autoři: Volko Ruhnke
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrou řízené frakce

Nevíte někdo o podrobnějším vysvětlením AI diagramů? Docela tomu rozumím, ale plavu u pochodu Římanů. Pokud nevyvolávají bitvu na území s legiemi nebo Caesarem tak jdou pryč, ale proč, jak a kde hýbou s ostatními a s kolikati družinami a legiemi a kde, hlavně když se Caesar může hýbat až o 3 a ostatní o 2 pole a k tomu můžou některé jednotky nechat nechat zasebou a pochodovat dále... není mi to vůbec jasné ani z těch pravidel. :-/
14.4.2020 22:09:05

Ahoj
Jo, je to komplikované :) V podstatě jde o tohle:

1) Římané utíkají z území, kde by při cizí Bitvě museli házet na ztrátu Caesara (nebo legie), pokud sami nemohou vyvolat Bitvu, kde by soupeře dostatečně zrasovali a to ještě tak, aby si pak Caesar nemusel při případném protiútoku házet.

2) Utíkají případně i z druhého takového území (čili z takového, kde by přišli o legii - Caesar je jen jeden a případně by se řešil přednostně v bodě 1). Ale pouze tehdy, pokud takové území není cílem úprku jednotek z bodu 1.

3) Mohou odejít ještě i ze třetího území, kde nejsou pozice kmenů obsazeny cizími disky/citadelami (tzn. odcházejí z území, na kterém momentálně mají maximum bodů a už z něj nic lepšího nezískají).

Ve všech případech odcházejí z území všechny legie a Caesar a jeden pomocný sbor. Kromě toho ještě i tolik sborů, aby nepřišel Řím o kontrolu, nebo ji nezískal nikdo jiný, pokud se to už nestalo v rámci odchodu povinných jednotek (legie+Caesar+1 sbor).

Přesunou se na 1-2 území s cizími disky kmenů/citadelami (aby je mohli ničit a zvedat si tak skóre). Na jedno pouze tehdy, pokud se na něm potkají všechny legie, co jsou právě na mapě (a musí jich být max. 6).

Jdou nejprve k těm, co vyhrávají (vítězný rozdíl 0+); v rámci remízy přednostně cílí na hráče, až pak na hrou řízené frakce. Pokud tohle pravidlo nejde použít, pak házejí kostkou a jdou ke Germánům / hráči ovládaným frakcím / frakcím s nejvyšším počtem obsazených kmenů na mapě.

Pokud je i v rámci toho na výběr, jdou nejprve tam, kde by v Bitvě dostali nejmenší klepec. Dalším kritériem, pokud je remíza v tomhle, je aby šli tam, kde je cizích disků víc (aby jich naráz rozbili co nejvíc). A pokud je pořád remíza, přednostně zaberou zásobovací trasu, aby si pojistili všechno možné.

To, jestli se hýbou o 1, 2 nebo 3 (s Caesarem) území, pravidla neřeší (spoléhají na výše zmíněná pravidla o kmenech), ale ještě se musí hlídat, aby nedostali Napadáním větší nakládačku než udává odstavec o Napadání. Pokud ano, mění se jim priority (území, kam se dostanou jen se ztrátou, kterou pravidla zakazují, prostě nepovažuješ za vhodné cíle).

Je to pořád slohovka (víceméně jiný přepis toho, co je v pravidlech), tak se kdyžtak ještě ptej.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

14.4.2020 23:42:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Lepší...
Hned je mi to jasnější... Jsem v situaci kdy jsem stáhl 2 legie s 2 pomocnými sbory, protože jsem tam vpadl s velkou bandou arvernů to je ta první podmínka a druhá taková kde by dostal Caesar nebo legie není. Pak mám ostatní legie na 1 území jako u prvního scénáře na začátku hry, ale je tam jenom jeden spojenec haeduů, takže mě osobně to přijde jako celkem divné je tam nechávat kvůli jednomu kmeni a pak mám Caesara s 8 pomocnými sbory v provincii. Tak kdybys mohl nějak obecně poradit kde je přesunout. pak už mám jen 6 pomocných sborů na 2 územích belgiky (3 a 3). Těm by na jednom území vznikly 2 ztráty při bitvě, ale jestli to chápu to je Římanům jedno.

15.4.2020 02:22:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Shambler
Asi bych musel vidět celou mapu, ale určitě se nepřesouvají od toho spojence Haeduů - budou ho chtít sundat (obecně je výhodné provést vždy rozkaz na co nejvíce územích, takže proč nezůstat tam, kde se případná Bitva navíc využije). Tipnul bych, že se pohne Caesar a ty pomocné sbory (ale je možné, že vhodných skupin bude víc - pak určil náhodně, která se pohne). Cíl určiš podle toho, co jsem posílal: Nejdřív, pokud někdo vyhrává (přednostně hráčská frakce) a pokud není nikdo, kdo by zrovna byl aspoň na 0 se skóre, tak si hodíš kostkou a podle toho vybereš vhodné území, kde se nachází kmeny cíle. Pokud je takových území víc, vybíráš podle těch dalších kritérií. A nezapomeň, že hrou ovládaná frakce vždycky přidá k rozkazu i zvláštní schopnost - tady může pomoct Průzkum, kterým se zbavíš Napadání.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

15.4.2020 09:23:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Mapa
Legie ani Caesar nejsou v ohrožení, takže jdu k bodu 3 u Černého bodu 1, kdy se budu hýbat z provincie kde není nepřátelský spojenec ani citadela a budu se hýbat na místo podle toho jak hodím kostkou, jestliže nikdo nemá splněnou vítěznou podmínku, se zohledněním podmínek b-e. A průzkumem si snažím pomoct ke splnění podmínky, za předpokladu že by mi přepadení tuhle podmínku neumožnilo splnit. Je tak? A budu se hýbat dvěmi skupinkami z provincie na 2 území, abych maximalizovat rozšíření svých jednotek na území s nepřátelskými spojenci, s tím že 1. Skupina musí být větší než ta druhá.
Snad to jde pochopit jak to myslím :D

15.4.2020 14:26:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Shambler
Mělo by to takhle být :) Někdy, když ty diagramy fakt neumím rozluštit, tak udělám, co si myslím, že by pro tu frakci bylo nejlepší ;) Ale to tvoje řešení zní jako správné.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

15.4.2020 15:25:14

Taky

Mě to napadlo... Ale nechci si zavařit mozeček tím že budu hrát proti sobě :D jsem na sebe moc OP soupeř :D

15.4.2020 16:02:53

.
:)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

15.4.2020 16:05:02

Vybíráme z Bazaru

Euthia Torment of Resurrection, 1. vlna
Euthia Torment of Resurrection, 1. vlna
Akt. cena: 5900 Kč
Končí za: 13 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas