Pád nebes: Galské povstání proti Caesarovi

xxxxxxxxxo hodnoceno 70x (Seznam vlastníků)

Pád nebes: Galské povstání proti Caesarovi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
GMT Games
Autoři: Volko Ruhnke
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra ve dvou?

Stojí za to tuhle hru pořídit pro hráče, kteří hrají primárně ve dvou? Je hra o dost slabší, než v plném počtu, nebo je i v páru plnohodnotná?
12.7.2019 20:48:52

2
Hral som niekoľko hier v dvoch hráčoch a užili sme si to vždy parádne. Buď sme ovládali každý dva národy alebo sme skúsili pridať i “umelú inteligenciu” (nie je to zlé ale ani žiadna sláva). Môžem doporučiť. Vo viac hráčoch som nehral.

15.10.2019 20:01:35

Ahoj , chtěl bych obnovit toto téma.

Jaké máte zkušenosti při hře ve dvou popř. ve třech hráčích?? Jak hru hrajete v těchto variantách, s umělou inteligencí či nikoliv ?? Jde mi o to zdali se mi vyplatí hru pořizovat když se k ní ve 4 hráčích určitě nedostanu.

23.7.2021 07:37:39

@Angri COIN bude vždycky nejlepší v plném počtu. Na to, abys plynule ovládal bota, to chce mít odehráno víc her (a taky odehrát dost tahů za bota, aby ti to přešlo do krve - navíc každý z těch čtyř se chová trochu jinak). Hrát za dvě frakce je sice řešení (a někomu třeba vyhovuje, že má hru víc pod kontrolou, protože mu škodí jen 2 cizí frakce a ne 3), ale za mě ne úplně šťastné. Osobně bych volil spíš COIN designovaný pro menší počet hráčů (#Colonial Twilight: The French-Algerian War, 1954-62 pro dva, resp. #All Bridges Burning: Red Revolt and White Guard in Finland, 1917-1918  pro tři). 

Pokud tě to téma natolik bere (nebo třeba je pro tebe rozhodující, že je to česky), můžeš to i tak zkusit - kdybys byl z okolí Olomouce, dalo by se domluvit třeba nějaké půjčení, případně se poptej ve svém okolí, jestli to nějaký klub nemá.

A myslím, že je to pořád menší tragédie, než hrát v menším počtu hráčů třeba Churchilla - tam jsem to ani nezkoušel a vlastně ani nechci, protože jakmile koukneš botovi do karet, půlka napětí hry je pryč :)

EDIT: Ještě doplním, že to už pak možná COINy obstojí víc jako full sólo, pokud jsi ochotný věnovat čas obsluze botů. Jen teda vlastní rozhodování bude zabírat dost málo času v porovnání s obsluhou těch zbylých tří frakcí. A pak jsou i případy, kdy hráč hraje za 4 boty a jen pozoruje, jak se hra vyvíjí - i to může někoho bavit :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

23.7.2021 11:16:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Sushi Go!
Sushi Go!
Akt. cena: 91 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas