Pád nebes: Galské povstání proti Caesarovi

xxxxxxxxxo hodnoceno 71x (Seznam vlastníků)

Pád nebes: Galské povstání proti Caesarovi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
GMT Games
Autoři: Volko Ruhnke
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Herní doba

Jaká je zhruba herní doba u jednotlivých scénářů ve čtyřech hráčích?
21.11.2019 14:31:44

Záleží hodně na tom,
jak se procesuje a jak moc hráči znají hru a (ne)musí koukat do nápověd.

Ten nejkratší scénář je možné s trochu tréninku nacpat cca do tří hodin (ale první partie jsme měli třeba i k šesti), ke střednímu ani delšímu jsem se zatím nedostal :)

21.11.2019 16:07:27

Herní kola
Jak dlouhá jsou herní kola? Může to nějak výražně zabrzdit hodně přemýšlivý hráč?

Tahla hra mě hrozně fascinuje, ale bojím se, že se kvůli své herní délce nedostane moc na stůl :(

23.11.2019 09:48:10

...
Dnes jsme zahráli první opravdovou hru. Byl to nejkratší scénář na 3 zimy, hra skončila při druhé zimě po třech hodinách :) pro všechny to byla první hra - jinak jsme někteří zkoušeli hru solo. Já třeba úplně to samé doma odehrál za 6 hodin :D s narůstajícími zkušenostmi, si myslím, se dá tento scénář odehrát za ty tři hodiny celý.
___
redaktor Deskofobie

27.2.2020 00:06:13

Yedle
Ty tři hodiny zní fajn. A jaké jsou dojmy? A jak dlouho jste se učili pravidla? ????

27.2.2020 00:17:08

Re

ja na prvni zkusenost spokojenost...

27.2.2020 00:29:34

Sólo je super

Ja som to hral zatiaľ vždy len sólo, keďže v mojom okolí nieje dosť odhodlanych hráčov na niečo takéto... A predstava ze budem niekomu co to nehral vysvetľovať pravidlá pred hrou ma kus desí... Ale musím odporučiť solo... "AI" tu ozaj funguje a klaniam sa pred tvorcami tejto hry a systému sólo hrania... Hral som sólo asi 3x zatiaľ, a koľko hodín to trvalo neviem, len viem ze sme s frajerkou pár dní jedli v obývačke keďže kuchynský stôl bol obsadený... Častokrát sa mi pri hraní zdalo ze "AI" mohla urobiť lepší ťah, ale o pár kôl neskôr sa ukázalo ze to až taká hlúposť nebola... Síce som všetky tri hry zatiaľ vyhral, ale musím povedať že to bola fuška... Naozaj mi to dalo zabrať dosiahnuť dobrý výsledok v hre... Z mojej strany zatiaľ úplne nadšenie... A odporúčam to všetkým desko fajnsmekrom, aj keby sa báli ze nezozenu protihracov, naozaj sa to dá hrať....
A yedle, som váš veľký fanúšik, teším sa na nejake nové video

27.2.2020 00:50:58

...
Sice tři hodiny, ale hlava mě z toho bolí ještě teď. Kam se na to hrabe kdejaké euro.
Můj první COIN a vlastně i takto komplexní hra. Naučit se pravidla mi přijde celkem v pohodě. Pár věcí se muselo dohledat, ale když k tomu všichni přistoupí zodpovědně, tak je to úplně, dá se říct, jednoduchá hra... na rozchození. Hrát to s nějakým smyslem je úplně jiný level. Partie se mi vůbec nelíbila, ale zahrát si to musím zas...

Ps.: Haeduové jsou svině! ;)

27.2.2020 06:29:11

...

...taky nad tim premyslim(a to je pro mne znamka dobre hry :-)) Nemel jsem hrat udalosti a totalne mne pojelo ze jsem nemel vudce,kdyby byl vudce tak na severu nebyli rozehnane kmeny a zapojili by se germani-tim by mel mene bodu cesar a heduove-pac by se mi podarilo tam umistit spojence... co si tak pamatuji z knihy Kolarika - tak sever byl silny belgama a germana(proto maj drazsi pochod mimo),Vercingetorix shromazdil vojsko,zapalili vesnice a vydali se na pochod.rim silny a rychly a heduove takovy skryti pochlebovaci rima,aby si jich nevsimal.....Takze pro mne pekna simulace.. Jako ze u prvniho coinu nevim co presne robit-je uplne v pohode,po par hrach se zjsti co komu vadi.... To mi pripomina prvni hru rootu,tam je rozlisnost frakci mnohem vetsi-podle mne...

27.2.2020 08:09:00

Janotik - Uceni pravidel
Jestli myslis pred hrou samotnou, tak nic. Dal jsem jasne instrukce, ze si to kazdy projde doma sam :) a vsichni byli zodpovedni. Obcas jsme resili nejakou vyjimku - prepadeni cezara - trosku dyl. Ale jinak to slapalo dobre. Bohuzel jsme u setupu moji debilitou dali ambiorixe jako naslednika, takze belgove meli velkou nevýhodu. Jeste jednou sorry chlapi! ;( jinak system coin je naprosto genialni. Ta provázanost akci, kdy udelate z vaseho pohledu vcelku prkotinu, ovlivni vsechny ostatni frakce. Clovek hodne bojuje s rozhodováním zahrat udalost a tim dat soupeři plny tah a naopak. Ta hra nejde moc popsat, to se musi zazit. Chapu, ze defith byl ze hry trosku (hodne) frustrovany :D teorericky clovek vi, co ma delat, ceho ma dosahnout, ale všichni mu to porad kazi. To se da odbourat asi jenom zkusenostma. Jinak kdybychom nebyli limitovani casem, tak dam klidne znova ihned odvetu :)
___
redaktor Deskofobie

27.2.2020 08:35:52 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Herná doba sa určite začne skracovať so skúsenosťami. Taktiež sa ukázalo, že sólo hra je výrazne dlhšia a únavnejšia.

Po prvej hre sa mi ako kľúč k úspechu javí spolupráca Rimanov a Haeduanov, a Arvernov s Belgami. A ako druhá vec - ísť nekompromisne po svojich cieľoch a využívať svoje špeciálne schopnosti a vlastnosti čo to dá.

Bavilo ma to veľmi, dal bych znova :)

27.2.2020 08:56:36

Re

souhlas s yedlem,že jsem měl chuť zahrát znovu (což mám klasicky u paxu/rootu),páč jsem viděl svoje chyby a hlavně sílu a hru ostatních frakcí...

27.2.2020 10:07:29

...
Druhá hra ve třech, první scénář, 2 zimy - přišla jako poslední karta, bez vítězství.. Řím splnil,ale haeduove - 1(hráli spolu) cca 6h30m..

28.2.2020 23:09:20 | Upraveno autorem (porovnej)

6,5h???!!!

Nedokážu si představit jak jste mohli hrát dvě zimy 6,5h. To vychází 13 min na kartu! To jste každej tah museli řešit, jak já toho Caesara, a to už mi bylo trapně...

29.2.2020 09:02:47

...

Tak nějak něco hledali, já kouril, nepripadalo nám, že jsme brzdy????, jen ten čas nějak rychle utíkal...

1.3.2020 09:28:42

.
Záleží na tom, jak moc hráči diskutují a promýšlejí tahy (a dohledávají podmínky akcí v pravidlech). Ale u partií s nováčky mám podobnou zkušenost - cca 2 Zimy za 5-6 hodin.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

1.3.2020 10:51:42

...
Pokud člověk vidí hru poprvé, tak chvíli trvá než se mu dostane do krve. Já u první solo / učící hry taky seděl 6 hodin (2 zimy).
___
redaktor Deskofobie

1.3.2020 12:47:57

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny: Karetní hra - Bojovníci víry + 2
Hra o trůny: Karetní hra - Bojovníci víry + 2
Akt. cena: 180 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas