Pád nebes: Galské povstání proti Caesarovi

xxxxxxxxxo hodnoceno 71x (Seznam vlastníků)

Pád nebes: Galské povstání proti Caesarovi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
GMT Games
Autoři: Volko Ruhnke
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Haeduové - strategie hraní


Zdravím, jak prosím hrajete za Haedui (modří), jak sem vám s nimi daří vyhrát? Díky za tipy.
18.2.2021 13:03:07

anathreius
Moc nenaštvat Řím a vydržet - přišlo mi, že Haeduové jsou silnější spíše v druhé polovině hry, pokud Řím aspoň trochu zvládá potírat Arverny a Belgy. Nebát se Řím podpořit zdroji a pokud by situace vypadala bledě, honem rychle před zimou nasázet na volná území spojenecké kmeny - většinou Řím nestíhá likvidovat všechny a z mých zkušeností spíš ponechá nehlídané Haeduje než ostatní, protože z Haeduů má prospěch (a zároveň po nich jdou i Arvernové, takže si tím trochu odlehčuje).

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

18.2.2021 13:20:54

děkuji

Díky za tip. Ale přijde mi, že H ani nikde moc nic neovládají, takže moc nemají šanci spojence položit. Ale zase to můžou dělat přes tu svoji zvláštní schopnost.

21.2.2021 20:36:24

naše hry
Ahoj,
hru jsem hrál párkrát a připadá mi, že Haeduové jsou ta z těžších frakcích a pokud máš ve skupině nováčka, tak doporučuji mu přidělit frakci jinou (Arvernové nebo Belgové). V prvních hrách se nám stalo několikrát, že Haeduové vyhráli ve stylu; dva se perou, třetí se směje. Nejsilnější pozici mají jednoznačně ve chvíli, kdy mají všechny frakce málo zdrojů.
Celá jejich hra je hodně odvislá od přístupu ostatních hráčů, zejména od hráče Říma; pokud hraje za Římany někdo, kdo chce jenom válčit a nechce se o ničem bavit a nebude obchodovat, tak to budou Haeduové hodně těžké (jakož i Římané). Pokud hrajete s hráči, kde všichni chtějí zkoumat své možnosti a stanete pánem všech zdrojů ve hře, které budete přidělovat podle své libovůle, tak vám bude ležet Gálie u nohou.
Haeduové snadno získávají zdroje, začínají v centru dění, nejsou dobří válečníci a jejich vítězství je zcela závislé na stavu ostatních frakcí.
Nejčastější chyba je, že mám tolik zdrojů, že nevim, co s nimi. Hráč se musí snažit uplácet ostatní frakce a obchodovat nejlépe se všemi ostatními hráči, při tom musí většinu hry udržovat dobré vztahy s Římem (na tom moc nezmění ani obchod po řece).
Z hlediska rozkazů se snažíš uplácet, kde se dá a získat dobré postavení na důležitých územích. Když se ti povede s Římem vyjednat společnou kontrolu některých území, můžeš profitovat na jejich spojencích a zároveň ovládat klíčová Římská území. Tím, že jsou jejich akce vázány na jedno území a mají nejméně družin, tak se zajímají hlavně o události na kartách (nezapomeň, že můžeš hrát oba efekty karet, které občas můžeš výhodně prodat jinému hráči, stejně jako dobře mířené pasování).
Jak bylo řečeno výše, celou hru jsi závislý na Římu a musíš se snažit, aby byl i Řím závislý na tobě. Docela dobrý mi přijde uplatit Řím, aby hodně prozkoumával, takže zbytek Galů nebude mít moc zdrojů a ty jim, pak můžeš půjčovat zdroje, čímž si zajistíš klid na pozvolnou infiltraci do Římských území. Až nazraje ten správný čas, přesvědčíš Římany k velké invazi na ostatní Galy, abys jim srazil spojence a těsně před zimou vrazíš kudlu do zad Římu a Gálie bude tvá. ;)

4.3.2021 18:30:19

Vybíráme z Bazaru

balanční hra Záchod
balanční hra Záchod
Akt. cena: 30 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas