Pád nebes: Galské povstání proti Caesarovi

xxxxxxxxxo hodnoceno 70x (Seznam vlastníků)

Pád nebes: Galské povstání proti Caesarovi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
GMT Games
Autoři: Volko Ruhnke
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česky

Vyjde.
12.7.2019 15:29:07

...

coze?!

12.7.2019 15:40:00

yes
yes a jeste jednou YES!!!

instantni predobjednavka

12.7.2019 15:45:08 | Upraveno autorem (porovnej)

uz to vidim
a to bude muj prvni COIN pokus. vlastne to ani nejde nepodporit. chci, aby se vydavatelstvim u nas takova odvaha vyplatila. diky lisko! chceme vic GMT!

edit: a predobjednano!

12.7.2019 15:51:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Fox in the Box
Už běží i předobjednávka za 1750,- následně bude cena 1950,-

______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

12.7.2019 15:51:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Padajici mrackove
Jsem nadsen.
Objednano.

Kdybych to byval tusil, tak tu mindok/gmt iniciativu ani nespoustim :)
Uz je mi jasne kdo ma o GMT hry v cestine skutecne zajem a kdo ne :)

12.7.2019 16:04:54

IN

re
Bylo by to vůči MINDOKu nefér.... jsou to fakt velmi úzce zaměřené hry a já u COINu očekávám podobný zájem jako u 18XX her. Bude to bitva o každý jednotlivý prodaný kus a spíše jde o to lidem ukázat jaké můžou být i hry a postupně "vychovat" generaci hráčů opravdu náročných her.
----------------------
Majitel liščí krabice

12.7.2019 16:08:31

Lets Play
Nechte to zahrát naživo Yedleho a bude o 20% větší povědomí a možná i zájem.

12.7.2019 16:30:43

IN

A najvyššia meta pri tej výchove bude hranie ASL a k tomu High Frontier ako filler? :)

12.7.2019 17:08:11

:)
Garážová firma (pardon) z ČR (vzhledem k jejich zaměření nás asi nehledali v Čečně) se domluví s GMT (obecně jsou to z mého pohledu dost specifické wargame), zafinancuje to na koleně a z portfolia si vybere bouchnutím pěsti do stolu hru za 2000, jaképak kdo to bude kupovat. Prostě řím je boží, coin je taky, tak jim to nacpu.

Sbírám čelist z podlahy.

Hádal jsem se v Beholderově vlákně ve smyslu, že něco takového tady bez preorderu nikdo příčetný vydávat nebude, že si spočítá, že je to finanční sebevražda.

Jdu študovat hratelnost v různém počtu hráčů. A u rodičů se mi válí Dějiny římského vojska.

Teď se asi snese na mně vlna nesouhlasu, ale tohle je z mého pohledu jedna z mála gmt her, která pro newargamisty vypadá graficky srozumitelně. Žádná typická gmt krabice s barevnými pruhy a zvláštními ilustracemi, plán nevypadá vyloženě divně, dřevěné komponenty mají standartní barvy...prostě to není bizarní..Churchil má divný plán od pohledu, Labyrinth se hemží divnými odstíny hnědé..neříkám, že je to nevzhledné, ale jejich estetika je obecně na mně dost svérázná

EDIT: Prosím smaže níže uvedené posty pokud můžete, divně se sekl počítač a odeslalo to několikrát

13.7.2019 00:03:06 | Upraveno autorem (porovnej)

-(

Majiteľ garážovej firmy dole nižšie napísal že to bude boj o každý predaný kus.Z tej garážovej firmy mám Pax Renaissance, veľká vďaka chlapcom z Fox in the box.Tie nezmysli o GMT radšej nebudem komentovať,a to nie som wargamer.

13.7.2019 10:46:17

Fox in the box company
Pro me je David se svou liskou ztelesnenim moderniho “punkoveho” start upu ve svete deskovych her. Ten pribeh “mel jsem sen vydavat deskovky pro pokrocile, nikde me nechteli, tak jsem jim ukazal middle finger a proste jsm si to zacal vydavat sam”. “Bavi me to i kdyz nevozim kamiony s hrama do hrackarstvi a delam to hlavne pro hrace abych je naucil hrat i jine hry”.
Proste punk :)
Tohle fakt zaslouzi velky respekt.

13.7.2019 11:57:30

Coin

Mohl by mi prosim nekdo vysvetlit co to presne je ten coin? A jake hry do nej spadaji kdyz falling sky je pry sesta v poradi? Diky

13.7.2019 12:55:22

Kanic
Deskové hry se systémem COIN jsou určeny pro jednoho až čtyři hráče a většinou zachycující povstalecký či protipovstalecký konflikt nebo jiný konflikt (zkratka COIN – COunterINsurgent, česky: protipovstalecký). Každý hráč se ujme některé z frakcí, která se snaží ovládat události v dané oblasti. Pomocí vojenských, politických a ekonomických akcí a využíváním různých událostí hráči budují a přesunují vojenské síly, aby ovlivnili obyvatelstvo, těžili zdroje nebo i jiným způsobem dosáhli cíle své frakce.

Balíček karet řídí pořadí hráčů ve hře, události, kontrolu vítězství a další věci. Na rozdíl od většiny válečných her řízených kartami, nedrží hráči v ruce žádné karty. Místo toho si z balíčku karet berou postupně po jedné kartě, kterou otáčí, přičemž všem hráčům je dopředu odhalena ještě další (druhá) karta. Na každé kartě události je uvedeno pořadí, ve kterém se jednotlivé frakce stanou způsobilými, aby si vybraly mezi provedením události na kartě nebo jedné z několika operací či speciálních činností.

Prvním dílem série byla hra „Andrea Abyss“, která byla umístěna do Kolumbie.
„Cuba Libre“ je druhým dílem série her COIN, která využívá podobná pravidla s pokrývá povstalecké události na Kubě.
Třetí díl je: „A Distant Plain“ z Afganistánu.
Čtvrtý díl je: „Fire in the Lake“ z bojů ve Vienamu.
Pátý díl je: „Liberty or Death: The American Insurrection“ z bojů o nezávislost Ameriky.
Šestý díl je tedy: „Falling Sky: The Gallic Revolt Against Caesar“.
Sedmý díl je: „Colonial Twilight: The French-Algerian War, 1954-62“
Osmý díl je: „Pendragon: The Fall of Roman Britain“.
Devátý díl je: „Gandhi: The Decolonization of British India, 1917–1947“
Připravují se další...

13.7.2019 13:32:39

:)
To Beholder:

Však jsem to nemyslel hanlivě. Za mně veliký respekt, vydávat deskovky v kapitalismu na svoje triko s tím že bude rád když si to na sebe vydělá a to co říká myslí vážně, je opravdu známka punku.

Ke GMT - z mého pohledu jsou to také tak trochu punkeři, grafikou, stylem pravidel, tématy. Prostě si střihnout aktuální Afgánistán nebo Alžírskou válku. Mrkni na grafiku conflict of heroes of academy games nebo hry od devil pig, na bgg pax pamir 2. edice, snaží se to dělat líbivě. GMT si jedou vlastní cestou.

13.7.2019 14:48:50

PietrodaBele
wau super.. vďaka, tým že sa nedajú dať LIKEi tak to musím napísať.. do teraz som nemal ucelenú predstavu čo to ten COIN je :)

13.7.2019 19:58:33

PietrodaBele

Prikláňam sa k stOKYi-mu, veľmi pekne ďakujem za ucelene vysvetlenie systemu a vtiahnitie do”deja” :-).
Na Falling Sky sa veľmi teším . Už len nájsť toho, s kým si to budem môcť zahrať

13.7.2019 20:41:17

czechImenhotep
Ad grafika - no vidíš, a mně se zase GMT grafika moc líbí. Ta syrovost přesně zapadá k jejich žetonkovým hrám. Možná budu v menšině, ale je to zkrátka subjektivní věcí názoru.

13.7.2019 23:16:09 | Upraveno autorem (porovnej)

předobjednávka
S ohledem na svoji lásku k antice jsem nezaváhal ani vteřinu, byť zkušenost s COIN hrami nemám.
I kdybych to na stůl dostal jednou za rok (což asi nebude moc daleko od pravdy, když tak smutně koukám na svou sbírku...), tak tohle pořídit musím, děj se co děj.
Nuže, předobjednávka zadána, teď už čekat na 1Q 2020 .)!

13.7.2019 23:20:09

něco pro nedočkavé

Kdo se nemůže dočkat vydání hry Falling Sky v češtině, tak si může přečíst pár knih o této době nebo shlédnout nějaký seriál či film.

Knihy v ČJ:
• Caesar, Julius. Zápisky o válce galské. Překlad Jan Kalivoda. Praha: Naše vojsko, 2009. ISBN 9788020610508.
• Dtto Gajus Julius Caesar: Zápisky o válce galské. Překlad Ivan Bureš, Praha 1964.
Toto dílo vzniklo během zimy 52/51 př. n. l. a zaznamenává průběh římského tažení v Galii v letech 58 – 52 př. n. l., tzn. Zhruba do dobytí Alésie a potlačení Vercingetorigova povstání.

• Gaius Iulius Caesar a jeho pokračovatelé: Válečné paměti (O válce galské, o válce občanské, alexandrijské, africké a hispánské), Praha 1972.
• Richter, Karel. Ave Caesar II, Praha: Epocha, 2014
• Kovařík, Jiří. Caesarovi legie, Římské války III, Akcent: 2015
• Goldsworthy, Adrian. Caesar: Život giganta, Plejáda 2010
• Goldsworthy, Adrian. Armáda starého Říma, Slovart 2010
• Goldsworthy, Adrian. Ve jménu Ŕíma, Deus 2009

Seriál:
• Osm dní, které utvořily Řím, třetí díl: Caesar překračuje Rubikon
• Řím (Rome)

Film:
• Julius Caesar, 2002
• Král Galů, 2001 atd.
Pokud někdo viděl nebo četl něco z této doby, tak sem může dát drobnou informaci.

14.7.2019 08:25:32

rubikon
Tom Holland - Rubikon

famozni kniha

14.7.2019 08:38:21

Colleen McCulloughová
Chcel by som nadviazať na PietrodaBele-ho a pridávam dielko, ktoré mna fascinovalo a hodnotím ho ako najlepsi historicky román , aký som kedy čítal.

Autorka podnikla rozsiahly výskum a dej, ktorý rozvíja v románe potom konfrontuje v rozsiahlych záverečných poznámkach s faktami z histórie.

Ak by ste mali chuť dozvedieť sa niečo z histórie Ríma z obdobia prvého storočia p.n.l. napísaného naozaj pútavo formou, vrelo odporúčam .

The First Man in Rome (1990) - Prvý muž Ríma
The Grass Crown (1991) - Veniec z trávy
Fortune`s Favourites (1993) - Priazeň šťasteny
Caesar's Women (1996) - Cézarove ženy
Caesar (1997) - Cézar
The October Horse (2002) - Októbrový kôň
Antony and Cleopatra (2007) - Antonius a Kleopatra

14.7.2019 08:47:26

Knihy

Já tas doporučuji skvělou orlí ságu od Simona Scarrowa. Začínající první knihou Pod znakem Orla. Mimochodem jsou i ve verzi audioknih a moc hezky namluvený..
..Sice období až po Caesarovi. Je to o dobývání Britanie. Ale tematicky super.

14.7.2019 18:06:33

marxx
Jj to je klasika, skvělé knihy.

14.7.2019 19:18:51

Fox in the Box
Foxíci alias David a jeho notebook mě prostě neustále překvapují projekty, které přináší na český trh :-) okamžitá předobjednávka.

Co více si přít na první seznámení s wargame

15.7.2019 09:46:53

GeneralX
souhlas, jeho knihy jsou neuveritelne ctivy. zabiraji cely foch moji knihovny. ale vice nez hystoricky se jedna o dobrodruzne knihy opirajici se o reslny zaklad.

15.7.2019 10:22:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Zoo Tycoon Deluxe edition
Zoo Tycoon Deluxe edition
Akt. cena: 2600 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas