Pac-Man: The Board Game

Pac-Man: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 0 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: desková hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Buffalo Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

V deskové hře Pac-man se stejně jako v její letité počítačové předloze stanete žlutým hladovcem, jehož cílem je postupně sníst všechny žluté puntíky na herním plánu (nebo aspoň co nejvíce z nich). Ostatní hráči se souběžně vtělí do rolí různobarevných duchů, jejichž cílem je v tom žlutému Pac-manovi zabránit a co nejdříve ho zabít.

Průběh herní partie:

Hra se hraje tolikrát, kolik hráčů se herní partie účastní, přičemž hráči se postupně prostřídají v roli Pac-mana (zatímco se ostatní vždy zhostí role duchů) a celou herní partii vyhraje ten, který dokáže získat požíráním žlutých puntíků (a dalších bodovaných poživatin) nejvíce bodů. Přičemž hráči v rolích duchů se snažít Pac-mana vždy dohodnit a zabít co nejdříve tak, aby hráč s Pac-manem získal bodů co nejméně.

Příprava jedné „hry“ z partie:

Hráči rozloží herní plán a do většiny jeho políček vloží žlutý kolíček tak, aby vykukoval nahoru (horní poloha = nesnědený puntík). Na pár vybraných polí pak umístí silový puntík, který Pac-manovi po svém snědení umožní dočasně pojídat i duchy.

Figurka Pac-mana se umístí na startovní pole „Start a do startovní ohrádky duchů se umístí všechny 4 figurky duchů (červený tedy přesněji před ní).

Z modrých karet duchů se zamícháním vytvoří balíček karet, který při hře určuje o kolik a v jakém pořadí se pohybují v tazích duchové. Žluté karty duchů (které určují to samé, jen jsou „silnější) se zatím umístí stranou.

Průběh jedné „hry“:

Hráč hrající za Pac-mana začíná a hodí třemi žlutými kostkami. Součet hodnot určí, o kolik políček se Pac-man může/musí pohnout v bludišti. Přičemž Pac-man se může pohybovat libovolně dopředu/dozadu atp. Každé políčko se žlutým puntíkem v horní poloze hráč při jeho navštívení zamáčkne do herní plochy na znamení, že tu byl, a puntík snědl.

Privátní: pac-man.gameplay.png

Následně je tah duchů. Ten začíná táhnutím vrchní karty duchů z balíčku. A tato karta určuje pořadí, v jakém se duchové pohybují (je to důležité, protože se duchové mohou neúmyslně blokovat atp.) a také, o kolik polí se mohou v tomto kole pohnout. Oproti Pac-manovi se duchové nesmí při svém pohybu otočit do protisměru. Současně se hráči hrající za duchy mohou domlouvat na taktice a na svém společném postupu při lovu Pac-mana.

Ale aby to nebylo tak jednoduché, jsou na herním plánu i pochutiny, které umožní Pac-manovi dočasně pojídat i duchy. Pokud Pac-man takovou pochutinu sní, jeho tah ihned končí. Současně získá další 3 pohyby, které ale vykonává postupně. Tedy hodí jednou žlutou kostkou, pohne se o hozený počet polí. Pak druhou žlutou kostkou a pohne se. A nakonec třetí kostkou a pohne se. Při těchto 3 pohybech naopak on sní ducha, když na něj narazí (a za snědeného ducha samozřejmě získává body do závěrečného bodování). Navíc se snědený duch stane pouhým svým stínem (představuje ho žetonek očí) a než se znovu pustí do lovu Pac-mana, musí se dostat do startovní ohrádky duchů.

Pokud se Pac-manovi podaří při hře sníst všechny žluté puntíky na herním plánu, v takovém případě se hra uvede do úplně původního stavu (umístění figurek, horní poloha žlutých puntíků...) jen s tím rozdílem, že se mezi modré karty duchů zamíchají i žluté karty duchů. V závěru hry se pak sečnou body získané jak v první, tak i ve druhé hře/úrovni hry.

Konec jedné „hry“:

Pokud se v jakémkoli okamžiku dostane duch a Pac-man na stejné pole herního plánu (a Pac-man nemá výše uvedené posílení), duch Pac-mana zabíjí a hra ihned končí. Hráč v roli Pac-mana spočte body za snědené pochutiny a předá roli Pac-mana hráči, který ještě za Pac-mana nehrál (pokud již všichni hráli, končí cela herní partie).

Konec celé herní partie:

Poté, co se všicni hráči prostřídali v roli Pac-mana, pouze vyhodnotí, kdo byl v této roli nejúspěšnější a získal nejvíce bodů za snědené pochutiny. Ten se stává vítězem celé herní partie.

Autor: Zeus

Vybíráme z aukcí

Twilight Struggle Deluxe
Twilight Struggle Deluxe
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas