Others, The: 7 Sins

xxxxxxxxoo hodnoceno 20x (Seznam vlastníků)

Others, The: 7 Sins - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: CMON Limited
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak se to hraje?

Rád bych se dotázal jak se to celé vlastně hraje - stojí to za investici? Stačí mít jen základní krabici nebo je z herního hlediska nutnost investovat do rozšíření?
21.7.2017 22:00:05

to Komdej
Pokud bys do toho šel tak ti základní krabice stačí bohatě. Najdeš v ní celkem 7 misí (4 typy), každá mise má 2 rozdílné rozestavění mapy. A v základu jsou dva hříchy a tři akolyté. Takže variabilita je podle mě na hodně slušné úrovni.







22.7.2017 09:13:04

Jak se to hraje
Hraje se to dobře. Líbí se mi tohle pojetí 1 vs Many, kdy hříšný hráč nemá akce jako protihráči, ale může reagovat na jejich tahy a všechny z toho plynoucí aspekty hry. Hráči tak neví, kdy se rozhodne sin player spustit svoje akce a na koho tak případně zaútočit. Útočit totiž může jen na postavu, na kterou reaguje. Je to hodně zajímavá mechanika. Souboje jsou obvykle dost "na krev" a ani jedna strana není ve výhodě. Hrdinové během hry sbírají vybavení, využívají výhod budov a snaží se plnit cíle mise, hřích se jim v tom snaží zabránit a co nejvíc jich pobít. Hrdinové mají navíc možnost dobrovolně přijímat zkaženost a tím si značně vylepšit šance při házení kostek. Na druhou stranu se jim to může hodně vymstít. Hříšný hráč zase s každým odehraným kolem sílí a díky rituálům získává hodně zákeřné karty. A super jsou "vybuchující kostky".

Rozšíření nejsou úplně potřeba. Stačí základ. Hříchy se liší jen kartami a vzhledem figurek. Karty jsou tematické pro daný hřích, ale v zásadě se zase tak moc neliší. Podobně jsou na tom rozšiřující F.A.I.T.H. teamy, které přinesou nové hrdiny, akolity, vybavení a dílny mapy (s každou krabicí tak je na výběr jedna mapa navíc pro každý scénář). Apocalypse pak hodně mění samotnou hru, ale to jsem ještě nezkoušel. Ale v kostce stačí základ úplně bohatě. Rozšíření jen přidávají více možností.

Za mě je tohle super hra s rychlým setupem, rozumnou herní dobou a bohatým zážitkem. Dá se bez obav hrát i s nováčky.

22.7.2017 18:59:44 | Upraveno autorem (porovnej)

AmS

KS
Občas se tady na bazaru objeví kickstarter edice, zaplatíš za ní sice o něco víc, ale zase dostaneš spoustu dalšího obsahu.

23.7.2017 10:53:53

Jak se to hraje?
okok díky za info......ještě mám dotaz jak je to s počtem hráčů vs. herní zážitek? je hra vyvážená i pro 2 hráče??

P.S.: jak je to se složitostí pravidel - jsem průměrný angličtinář a jde mi oto jestli se to dá přelouskat?

23.7.2017 12:37:28

Vyváženost
Vyvážené je to dobře. Ve hře totiž mohou být zároveň právě tři nebo čtyři hrdinové. Ve dvou hráčích hraje jeden za tři hrdiny, ve třech dva hráči za dva hrdiny, ve čtyřech a v pěti každý za jednoho. Sin player má pak k dispozici tolik reakčních žetonů, kolik je ve hře hrdinů. Ovládání více hrdinů nepůsobí žádné zmatky a odsýpá to.

Pravidla jsou opravdu jednoduchá. S průměrnou angličtinou bys neměl mít problém. Dají se stáhnout i na netu.

23.7.2017 15:25:01

Vybíráme z Bazaru

Pikantní kočky - nová
Pikantní kočky - nová
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas