Othello - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: logická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Mattel
Ravensburger
Schmidt Spiele
Autoři: John W. Mollett
Lewis Waterman
Rok vydání: 1880
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tak jako se láska, důvěra a nevinnost střídá v Shakespearově dramatu s pochybnostmi, intrikami, závistí  a zradou, tak se neustále proměňuje barva hracích kamenů v průběhu této hry. Jako sám život - černá, bílá, černá, bílá, černá, bílá.......

Othello je klasickou abstraktní hrou pro dva hráče, která se hrála už v 19.století. I dnes je rozšířena v mnoha podobách, často pod původním názvem Reversi.

Příprava hry

Každý z hráčů obdrží na začátku hry 32 oboustranných kamenů. Jeden hráč hraje za bílou, druhý za černou barvu. 4 kameny se umístí doprostřed hrací desky 8 x 8 polí (dva černou stranou navrch, dva bílou stranou navrch, páry sousedí diagonálně). Černý začíná a dále se hráči v tazích střídají.

Průběh hry

Tah spočívá v tom, že položíte kámen svou barvou navrch vedle soupeřova kamene tak, aby tvořil přímku ohraničenou z jedné strany tímto nově položeným kamenem a z druhé strany jakýmkoli svým dalším kamenem. Poté otočíte svou barvou navrch všechny soupeřovy kameny, které leží mezi těmito dvěma kameny. Přitom platí, že nově položený kámen může tvořit přímku (diagonální, vodorovnou či svislou) i s více kameny vaší barvy. Pak si ovšem přivlastníte i kameny ležící na všech těchto přímkách.

V průběhu hry pak hráči střídavě zajímají vzájemně své kameny, které často "mění barvu" i majitele. Hráč se nemůže tahu vzdát, ani pokud je pro něj nevýhodný. Vzácně se stane, že hráč nemá žádnou možnost tahu, potom o tah přichází.

Konec hry

Hra končí ve chvíli, kdy je hrací pole zaplněné kameny, nebo již ani jeden z hráčů nemůže táhnout. Vyhrává pochopitelně ten hráč, kterému na konci hry patří více kamenů - ten, jehož barva je v převaze.

Autor: ikri

Další názvy této společenské hry

  • Reversi

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Zrod impéria - Proč se nepřátelit
Settlers: Zrod impéria - Proč se nepřátelit
Akt. cena: 780 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas