Ostrov - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Editrice Giochi
Parker Brothers
Stronghold Games
Autoři: Julian Courtland-Smith
Rok vydání: 1982
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první dojmy

Tak jsem dneska zkusil první výukovou hru. A tím výukovou myslím do slova a do písmene, protože jsem hráli jen ve 2 a každý za jednu barvu (překecal jsem ke hře mamku, která žádné hry nehraje, naposledy jsme spolu možná před 5 možná více lety hráli Scrable :) ) a nepoužívali jsme žádné Challenge rule.

Takže ve dvou hráčích a každý za jednu barvu je to opravdu celkem o ničem. Spousta volného prostoru a žádná interakce a ostrov se potápěl pomalu. K prvnímu kontaktu došlo až na konci hry a ten přišel už po pár potopených lesích, protože už jsme neměli žádné figurky na moři ani na ostrově. Takže takhle to opravdu nepůjde :). Příště už to chci zkusit tak, že každý bude mít dvě barvy, čímž se zaplní volný prostor a ostrov se bude potápět 2x rychleji. Myslím, že pak už se ti žraloci, velryby a hadi nebudou tak nudit :). A při dalších hrách už zapojíme i nějaké Challenge rules.
19.11.2010 14:16:15

prvni dojmy
Přesně tenhle dojem jsem si ze hry donesl taky. Ve dvou to bude hratelné jenom v případě, že každý bude mít dvě barvy jinak je 1 vs 1 prakticky nepoužitelný. Nicméně pro hru dovu hráčů bych určitě zvolil hru s modrými kostkami kdy přesouvání jednotlivých příšer bude mnohem rychlejší. Jinak ve 4 hráčích se jedná o super nasírací zábavu.

19.11.2010 14:22:28

další hra ve 2
Tak včera jsme zkusili druhou hru, ale každý hrál za 2 barvy.

Hráli jsme tak, že každý ovládal 2 barvy figurek (čili měl na starosti 20 figurek), ale kola jsme odehrávali tak, jako by byli 4 hráči. Takže jsme se střídali (Já-červený, přítelkyně-žlutý, Já-modrý, přítelkyně zelený) oddělovali jsme i tažené žetony, takže žeton, který si vytáhl červený mohl odehrát jen červený ve svém kole a ne modrý (i když jsem ovládal červené i modré). Stejně tak, když byl na tahu červený a měl na lodi jednu figurky spolu se dvěma modrými, tak nemohl loď ovládat.

Přišlo mi to zajimavé a zábavné. Žraloci žrali co se dalo, velryby radostí bez sebe převracely jednu loď za druhou a sem tam si i mořský had přišel na své :). Takže jsem se celkem bavil. Vyhrál jsem a měl jsem radost z toho, že jsem převezl o dost méně figurek, ale za to ty nejhodnotnější :). Z těch Challenge rules stojí rozhodně za to vyzkoušet ty delfíny a 2 modré kostky místo červené, ostatní něstojí za řeč.

20.11.2010 11:37:16

Dojmy
Tak jsem se k tomu po dlouhem planovani dostal a mile me ta hra prekvapila. Hrali jsme ve trech, mira interakce byla vysoka. Jedna se o velmi skodolibou hru, coz je v kombinaci se spravnou partou lidi velmi zabavne. Pritom pravidla jsou velice jednoducha. Jeste to planuju zkusit ve ctyrech a taky to ukazat zene, i kdyz tam asi narazim. Uz vidim, jak brbla, ze jsem sezral zrovna jejiho pinclika;)

28.6.2011 23:26:21

brblo
Tusim ma tu niekto spominal!!!

29.6.2011 01:27:40

Tesat do kamene...
Vystihl jsi to naprosto přesně, se hrou jsme udělali úplně tu samou zkušenost - ve dvou hráčích každý pouze s jednou minimální interaktivita, nepříliš zábavné. Ve čtyřech - nebe a dudy, parádní zážitek.

29.6.2011 15:20:44

Dojmy
Výborná hra, hráli jsme 4 hráči, českou verzi od Blackfire a míra interakce byla vysoká, lodě se potápěli, plavci předhazovali žralokům. Pokud někomu nevadí, vzájemné škození mohu jen doporučit. Výborně se hodí i jako párty hra, jednoduché pravidla a krátká (45min) herní doba. Dokonce jsem již doobjednal 2 mini expanze. První je rozšíření pro 5-6 hráčů (prakticky 20 figurek +pravidla) a druhé rozšíření je Obří chobotnice (5ks + pravidla), která může zabíjet velryby a stahovat človíčky z pobřeží a lodí. Existuje i třetí mini rozšíření - Delfíni + 2 modré kostky + 1 nová červená kostka , ale to jsem vzhledem k špatnému hodnocení na BGG nebral. Expanze jsem bral BGG store.

4.7.2013 16:56:07

Vybíráme z Bazaru

Nájezdníci ze severu
Nájezdníci ze severu
Akt. cena: 1225 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas