Osadníci z Katanu: Kostková hra

xxxxxxoooo hodnoceno 95x (Seznam vlastníků)

Osadníci z Katanu: Kostková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Albi
Kosmos
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překvapivě dobrá

Tak jsem si tuto hru vyrobil, ačkoli jsem od ní moc nečekal, tak musím říct, že je překvapivě dobrá. Klasické Osadníky mám i po letech pořád rád, naopak karetní Osadníci se u nás moc neujali a tak jsme vyzkoušeli i tyto kostkové. Jejich obrovskou výhodou je, že stačí 6 kostek, mini herní plánek a tužka. Hrát se dá naprosto všude (třeba i v posteli, to měla manželka radost) a hlavně ji může hrát i jeden. Samozřejmě nelze čekat žádné strategické zázraky, ale nějaké to rozhodování tam je. Taky bude asi problém se znovuhratelností, protože hrací plán je pořád stejný, ale vyrobil jsem si i variantu plus, tak uvidíme. Hraje to vůbec někdo?
11.3.2009 17:31:03

jistěže hraje
já tuto hru znám už dlouho, a pořád mne baví ;-)

6.5.2010 11:51:59

:)
Bouřlivá to diskuze :)

6.5.2010 12:15:48

Hammer
Ja som tuto hru obcas s priatelkou hraval ked sme boli na najekom vylete alebo vonku. Aby sme nemuseli nosit kocky (nie vzdy ej vhodny teren na ich hadzanie), tak som si naprogramoval miniplikaciu na mobil an hadzanie kociek :) Hravali sme len variant plus a raz sme skusili aj tu velku mapu. Skusenosti s hranim mam podobne ako ty :)

6.5.2010 12:29:58

tom

2The Hammer
Dá se to nějak srovnat s Roll through the ages?

6.5.2010 12:38:02

tom
osadníci = dobrá hra
Roll TtA = výborná hra
Myslím, že rozdíl vystihuje i moje hodnocení u obou her.
RTtA je vyšší liga, alespoň pro mně. Zábavnější, propracovanější, kvalitnější...

6.5.2010 12:52:45

tom

2The Hammer
Dík, to jsem tak trochu čekal, ale díky za ujištění. Vystačím si asi s Rtta :)

6.5.2010 13:02:35

Nic moc
koupil jsem si ji protoze ji nekde meli za 75 korun tak jsem si rikal proc ne (nejaky vyprodej), ale je to tak akorat do vlaku nebo do metra jinak zadny zazrak. RTtA me laka mnohem vice.

11.6.2010 22:18:36

taky nic moc
Hru jsem si taky vyrobil. Stačí vážně jen 6 kostek, papír a tužka. Problém u téhle hry je takový, že házet kostkou surovin, nebo číselnou je úplně jedno - dojem je úplně stejně fádní. Omezené možnosti, kombinace konkrétních čísel, žádná strategie. Zkrátka pokud hrajete, jak nejlíp umíte a neuděláte školáckou chybu, tak nelze prohrát. Nuda nuda šeď. Alespoň pro mě a mojí herní skupinu.

11.6.2010 22:41:22

Havelock
nicmene kostky vypadaji aspon pekne. Co me hlavne mrzi ze mohli vytvorit vic hracich "planu". Co se tyce papiru tak to jsou nulove naklady. V deluxe verzi jsou plany DVA!!!! coz mi take prijde smesne. Ale jak rikam do vlaku/metra proc ne.

11.6.2010 22:45:06

Vybíráme z Bazaru

Delta Deluxe Edition All-in EN
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas