Osadníci z Katanu

xxxxxxxxoo hodnoceno 1511x (Seznam vlastníků)

Osadníci z Katanu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Zakládání osad na pobřeží.

Ahoj,

ježíšek nadělil osadníky a není mi moc jasné pravidlo o zakládání osad.
Vesnice může stát pouze na křižovatce u které nejsou 3 sousední křižovatky zastavěné (dokonce i kdyby byly od stejného hráče).
S tim nemám problém.

Problém ale nastává když zatoužim např. po přístavu 3:1. Tři ze čtyř těchto přístavů neleží na křižovatce tří cest a tudíž ani nemají tři přilehlé křižovatky volné...
Nějak mi z toho plyne, že vesnice se dají zakládat jenom v "zátokách". Je to tak, nebo mi něco uniká?

Díky za osvětu
29.12.2016 14:23:17

co porsím?
3 křižovatky nejsou zastavěné i v případě, že místo má pouze 2 sousední místa a třetí je ve vodě... Podmínka zní NEJSOU zastavěné, tedy v případě přístavu "ne v zátoce" jde o dvě sousední místa pro vesnici, protože poslední křižovatka je ve vodě...

edit: už asi rozumím, odkud vítr vane... zřejmě máš verzi, kde jsou přístavy natištěny na okrajových pásech hracího plánu a to tě zmátlo. V dřívější verzi byly hexy ostrova obestavěny jednou řadou hexů moře, z nichž některé na sobě měly namalovaný přístav. I mezi hexy moře tak byla patrná "cesta" (společná hrana dvou sousedních hexů).
V podstatě jde o to, že nelze založit vesnici, pokud se na sousedním místě již nachází vesnice jiná, akorát nešikovně řečeno a v obecném kontextu nepochopeno...

29.12.2016 14:38:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky
Jo to bude ono. Na moři hexy nakreslené nejsou, ale pokud si tam uvažuji, tak to dává hezky smysl.
Díky!

29.12.2016 21:46:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Cuba Libre GMT (kompletne pocesteno)
Cuba Libre GMT (kompletne pocesteno)
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas