Osadníci z Katanu

xxxxxxxxoo hodnoceno 1515x (Seznam vlastníků)

Osadníci z Katanu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

sloane

Rytíř

Dobrý den, mám menší nesrovnalost s pár pravidly.

1)Nevím jestli když otočím kartu Rytíř musí všichni zkrouhnout počet karet v ruce na 7 (jak je to u Zloděje pokud hodím 7-čku) nebo se jen přemístí zloděj a ukradne se jedna karta. Děkuji

2)Lze zpětně stavět vesnici mezi již dávněji postavené cesty? (pravidlo vzdálenosti mezi jinými vesnicemi/městy by bylo zachováno)

Za upřesnění pravidel mockrát děkuji!
27.12.2009 17:35:42

sloane
1) Ne, karty se zahazují jen na hod 7.

2) Ano - můžeš takto i soupeři přerušit cestu.

27.12.2009 17:37:25

upresnenie
Dotaz k 2)
Kde v pravidlach je to tak popisané, ze mozes spatne postavit dedinu a pripadne prerušit superovu cestu?
Nerozporujem to pravidlo(ma logiku), len chcem mat istotu :)

Dakujem

16.12.2011 10:51:42

ViJe
přerušit soupeřovu cestu nemůžeš. Ale smíš postavit vesnici na své cestě tj. nemusíš stavět na konci cest

16.12.2011 12:11:11

Ha-kiss
O tom v pravidlech není zmínka, soupeřova cesta se stavbou vesnice přerušit může.

16.12.2011 12:36:10

to Vije ad Přerušení cesty soupeřovou vesnicí
Sydo má pravdu a Ha-kiss pravdu nemá ;). Chce to jen pořádně číst pravidla. Tohle je jeden ze způsobů, jak odebrat soupeři 2 body za nejdelší cestu. I kdyby to v pravidlech napsané nebylo, tak nikde v pravidlech není napsané, že by se to nesmělo. Ale naštěstí je to v pravidlech explicitně uvedeno. Viz Almanach osadníků strana 5, písmeno N, heslo Nejdelší obchodní cesta, třetí odrážka. Cituji:

"Obchodní cestu lze přerušit! Pokud jiný hráč postaví vesnici na křižovatce, která je součástí nejdelší cesty, je tato přerušena a karta se může stěhovat k jinému hráči."

Aje tam dokonce obrázek s vysvětlující situací, na které jeden hráč postavením vesnice přeruší soupeřovu cestu.

16.12.2011 18:44:35

kren
No jo...to se omlouvám a hrajeme to tedy celou dobu blbě.

16.12.2011 18:53:57

to Ha-kiss
Nemusíš se omlouvat, mě už se taky víckrát stalo, že jsem radil lidem něco z mých zaběhaných zkušeností s nějakou hrou a ono to podle pravidel bylo jinak ;).
Když je nějaký dotaz na pravidla, tak už se pro jistotu většinou kouknu do pravidel, i když znám odpověď.

16.12.2011 21:40:26

Vybíráme z Bazaru

Star realms - All in (sbírka)
Star realms - All in (sbírka)
Akt. cena: 1914 Kč
Končí za: 8 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas