Osadníci z Katanu

xxxxxxxxoo hodnoceno 1514x (Seznam vlastníků)

Osadníci z Katanu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 1995
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obaly na karty - žádné nepasují s původním insertem

Ahoj, máte někdo obalůené karty a v původním plastovém insertu? Já koupil European Mini od Diamond (Tlama games) - na tu delší stranu je to ok, ale na té kratší je v obalu ještě cca 2 mm místa. To by ani tak nevadilo, jenže kvůli tomu se nevejdou karty pak do těch plastových vyndavacích pořadačů. A to je problém, protože těch se nechci vzdát. 

Menší je American mini (41x63mm), ale ty jsou zas už moc malý. Pak jsou ještě Chimera Mini (43x65), jenže kartičky mají velikost 43,5 (to by se možná ještě vlezlo) x 67mm - tady by to už čumělo ven.

Víte někdo, jak z toho ven?

23.5.2021 12:48:38

Přijde mi, že nezbývá, než se smířit s tím, že některé inserty nepočítají s obalenými kartami - tedy buď je třeba vyhodit insert nebo neobalovat.

23.5.2021 13:10:03

Nebo 3D tisk vlastního pořadače.

23.5.2021 15:45:18

Tož, vzít nůžky a zkrátit obaly o ty 2 přečuhující milimetry. :D 

Jinak opravdu jen vyrobit si jiný insert nebo je mít bez obalů.

 

edit.: Jo pardon, teď čtu, že problém je na kratší straně. Tak to řešení s nůžkami nepůjde. :/

23.5.2021 20:35:41 | Upraveno autorem (porovnej)

mám poslední vydání Osadníků ~Catan a karty nejlépe (uplně přesně) sedí v obalech z tlamy - Diamond Chimera Mini 43x66 mm, paladin obaly v odpovídajícím rozměru drobet přečuhovaly… 

i tak ale budu tisknout pořadač na 3d tiskárně, do originálního insertu obalené karty bohužel rozumně nenacpu

12.8.2023 16:56:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Lux Aeterna
Lux Aeterna
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas