Orléans - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: dlp games
Autoři: Reiner Stockhausen
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

setup 2 - 5 hráčů


Koupil jsem rozšíření "pátého hráče" a celkem zklamání je, že k expanzi nejsou absolutně žádná pravidla ohledně setupu. Není někde ucelený popis přípravy hry pro 2 až 5 hráčů. V oficial pravidlech je setup jen pro max 4 hráče a to ještě stylem "pro hru 3 hráčů odeberte tolik a tolik žetonů", ale jejich množství se samozřejmě rozšířením 5.hráče úplně změní. Děkuji předem za případné info...
12.6.2018 14:15:26

5ty hrac
s rozsirenim 5-teho hraca si dostal aj navyse komponenty (workerov) do hry.
Kedze pri 4 hracoch pouzivas VSETKY komponenty povodnej hry (nic z nich neuberas, vsakze), logicky - pri 5 hracoch k nim este pridas VSETKY nove komponenty, co su v boxe s rozsirenim.

12.6.2018 14:50:04

zni to logicky
Bohužel má to jisté ale. Po první hře se mi vše promíchá takže už nebudu vědět kolik je rozšíření a kolik je ze základu (dobře není problém spočítat a někam napsat) . Druhé větší ale je, že jsem k tomu rozšířeni dostal těch workerů docela hodně, např. kupců je v základu 10 v rozšíření 11 přidat všechny do hry je tudíž nesmysl . Takže to spíš vypadá že mám vše nahradit z původní hry. Prostě by se mi nějaký souhrn setupu hodil.

12.6.2018 15:07:02

nasel

https://boardgamegeek.com/filepage/119489/set-cheat-sheet

12.6.2018 15:25:32

Vybíráme z Bazaru

TOMB Cryptmaster
Akt. cena: 1199 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas