Ora et Labora - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Filosofia Editions
Hobby Japan
Lacerta
Lookout Games
Z-Man Games
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaká je kvalita komponent?

Uvažuji o koupit této hry, avšak odrazuje mě hodně diskutovaná (ne)kvalita komponent. Na internetu je hodně videí dokumentující deformace herní desek, návod z "toaletního papíru" apod. Kvalita je o mnoho nižší než u Le Havre. Liší se kvalita mezi německou a anglickou verzí?
5.6.2012 10:47:52

HabanR
Mam teda jen tu nemeckou, takze porovnani neposkytnu, ale podle me zas tak nekvalitni to neni. Herni desky byly zpocatku trochu prohnute, ale vyndal jsem je z papirovych spon a rychle se s mensim prispenim sily vyrovnaly. Jediny problem je s navodem, ten je fakt na tenkem papire, ale ten pri hre nevyuzivame. Priznavam, ze je to zcasti proto, ze je nemecky, ale hlavne by ho nebylo kam dat, protoze hra zabira cely stul. A protoze obsahuje zejmena popis budov (ostatni informace na papire prejdou po prvnich dvou hrach cloveku do krve), tak to resime tak, ze momentalne nepristupne budovy mame na hromadce a tu si kdokoli muze kdykoli projit.
Jedine, co mi vadi, je rondel, ktery se na hladkem stole toci. Da se to ale vyresit jakoukoli vhodnou podlozkou - ja pouzivam papirovy "snuptychl", ktery nechavam v krabici a nemame problem.
A samozrejme by bodl nejaky homemade insert na tu hromadu zetonu, zatim to resim zip-pytlikama, ale asi se nastvu a neco si koupim v kutilshopu nebo vyrezu.

5.6.2012 11:39:28

Kew
Díky, uklidnil jsi mě - tak si ji pořídím :-). Organizaci žetonu jsem vyrešil už u Le Havre nákupem krabičky na elektronické součásky v GM Electronic.

5.6.2012 12:02:56

komponenty
Včera jsme vymačkávali tokeny a kvalita je tedy příšerná, rozlupují se, otrhují a podobně. Docela mě to štvalo. Ale zase na druhou stranu to není nic, co by dělalo tu hru nehratelnou.

8.6.2012 13:02:30

Stepan
A máš německou nebo anglickou verzi? Ten nárůst "nekvality" zboží mě v poslední době velmi stve.

8.6.2012 14:38:02

HabanR
Máme německou verzi. Dnes jsem vybaloval i Lancaster (obojí hry v letošním čtyřpoháru) a tam je to úplně o něčem jiném - komponenty kartónové a vynikající kvality. U Uweho Ora et labora bych něco tak slabého nečekal - Agricola na tom byla rozhodně lépe.

9.6.2012 00:26:33

Kvalita komponent
Mám anglickou verzi, komponenty jsou v dobré kvalitě. Je vidět, že výrobce se snažil ušetřit, takže mi do balení raději nedal ani jeden arch s rondelem.
Hráčské desky jsou z tenkého kartonku, takže jak píše Kew, jsou prohnuté, což se ovšem časem srovná. A pokud si opatrně vyloupeš žetony, tak se jim nic nestane, zkrátka je to špatně vyřezané, takže se drží víc, než by bylo vhodné.

9.6.2012 12:41:47

Vybíráme z Bazaru

Kronika zločinu + rozšíření Noir
Kronika zločinu + rozšíření Noir
Akt. cena: 1050 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas