One Deck Dungeon

xxxxxxxxoo hodnoceno 20x (Seznam vlastníků)

One Deck Dungeon - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Asmadi Games
Banana Games
Czacha Games
Magic Store Srl
Nuts! Publishing
Schwerkraft-Verlag
Autoři: Chris Cieslik
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

Přeložil by někdo pravidla, když je tu je stažení P&P verze?
2.12.2019 04:57:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Překlad
Zrovna se také chystám vytisknout hru ale pravidla tu chybí. :-(
Možná by mohlo stačit výukové video - https://www.youtube.com/watch?v=yWNBCVBPbEc&list=WL&index=6&t=160s

25.2.2021 07:24:45 | Upraveno autorem (porovnej)

CZ verze

Ahoj,

tisk a zprovoznění této hry mám čerstvě za sebou, můžu přidat nějaké zkušenosti.
Jako první bych doporučil si sehnat ty potřebné kostky, mně to trvalo 5 měsíců, než se mi povedlo je sehnat. Pravda,nesháněl jsem je nějak usilovně. Na eshopech buď byly dobré barvy a malé množství, nebo dostatečné množství a zas ne všechny barvy. V jednom eshopu jsem čekal 40 dní na naskladnění a stejně to pak nedopadlo...
Já nejsem žádný velký angličtinář, ale naučit se tu hru jde i bez překladu. Nejlepší je koupit si ve slevě tu hru na Android, stojí to 25 korun a tam podle toho se to jde krásně naučit (případně to jde koupit i na Steam ). Pak už jsem jenom pročetl pravidla, kde to nebylo jasné, kdyžtak pomohl překladač. Ono je samozřejmě něco jiného, když tu hru musím ovládat sám, než když to dělá počítač, ale je to jen otázka cviku. Za začátku jsem na něco zapomínal, hlavně u Hydry - všechny hrdinské kostky jsou po hodu sníženy o 1, to je prostě pohroma :o))
Pak je třeba se rozhodnout, jestli tisknout českou, nebo anglickou verzi hry. Já mám českou, ale kdybych se měl rozhodnout znovu,tak jdu radši do anglické. Teď jsem ještě tiskl originál anglicky rozšíření Forest of Shadows a ta česká verze má takové bledší barvy, navíc ty karty nejsou zarovnané přesně jedna vedle druhé, což je problém při řezání. Bohužel česká verze obsahuje chyby v překladu,namátkou co se mi podařilo najít:

-základní dovednost Skutečný útok, na kartě Získej 4 kostky libovolného typu. Správně má být Získej kostku hodnoty 4 libovolného typu.
-nepřítel Brouk, Přeživší - na kartě je napsáno Pokud je nějaký slot se štítem prádzný, vyhodnoť tuto kartu jako poklad. To lze chápat, jako že ji má hráč vylootovat. To už je na první pohled špatně, když to má být pro hráče něco špatného :o) Ta karta se má dát do discardu, pokud zůstane nějaký štít prázdný.
- nepřítel Nechutný sliz, Rozdělení. Na kartě je napsáno Utrať kartu za každý přehoz, ale správně je Utrať kartu za každou hozenou jedničku.
- nepřítel Ohnivý elementál, Konzistence. Na kartě je napsáno Změň všechny kostky na 4, správně je Změňte kteroukoli nebo všechny kostky na hodnotu 4.
- Schody do dalšího patra,je na nich napsáno, že za každých 6 tokenů hrdina obdrží jedno zranění, ale to platí při hře 4 hráčů. Při hře 1 nebo 2 hráčů je zranění za každé 3 tokeny. Ale tohle se hráč naučí v aplikaci, nebo se to dočte v návodu, takže reálně by se tím nikdo neřídil.
- Šípová stěna, tam chybí číslo ve fialovém poli, má tam být 11.

Doporučuju si k tomu vytisknout tohle:
https://boardgamegeek.com/filepage/204488/talent-reminder-counters

tam jsou karty schopností, co lze získat v kampani, ty ve hře nejsou a hrát to jen na pamatováka se mi moc neosvědčilo :o)

Já jsem ve hře použil 15 červených kostiček z Pandemicu, jako tokeny zdraví. Pak 6 bílých knoflíků jako tokeny lektvarů a několik matiček M5, pro označování již použitých schopností při boji. Tohle v originál hře není, ale když těch schopností je pak víc, tak už se to blbě pamatovalo...
Kdybych měl možnost, radši bych tu hru koupil v originálu, ale tady už se koupit nedá, jestli někde z ciziny, tak po tom jsem nepátral. Jen kostky stály s dopravou 300, pak ještě něco barvy do tiskárny, obaly na karty aby to drželo u sebe, pak ještě shánění dalších věci místo tokenů atd...
V každém případě hra je to skvělá, jedna z nejlepších sólovek. Teď ještě musím zprovoznit Forest of Shadows, to už se mi podařilo pochopit i z anglického návodu. Tam je to s koupením na Android horší, jako DLC to stojí 180 korun a slevu jsem na to neviděl. A doufám, že bude někdy k dispozici PnP verze Abyssal Depths, zatím je jen elektronická verze.

25.2.2021 16:11:32


Video je dobré ale super by byli pravidla cz , když už je tu celá hra v češtině. Přece jenom listování v pravidlech při hraní je něco jiného. Případnému Dobrovolníkovi pošlu osobně děkovný dopis.

3.4.2021 15:42:35

Pravidla CZ byla dnes schválena.

1.5.2021 20:56:21


Skvělá práce:)

2.5.2021 08:29:44

Vybíráme z Bazaru

Tindaya CZ + set miniatur
Tindaya CZ + set miniatur
Akt. cena: 1325 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas