On Mars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Vital Lacerda
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Srovnání

Nevím, zda se to dá...ale lze tuto hru porovnat s Mars: Teraformace?

Ani jednu hru jsem nehrál, ale jednu bych rád měl.....jen ta Teraformace je příšerně hnusná, jak má nejednotnou grafiku a to mě asi znemožňuje ji hrát....jen nevím, zda v této hře bude podobný feeling
12.5.2020 09:32:22

Terafforming VS On Mars
Myslím si že jediné čo majú tie dve hry spoločné je téma. Nič iné tam nehľadaj - On Mars je podstatne ťažšie a komplexnejšie euro - ako som písal v diskusii o danej hre - veľa vecí tam medzi sebou naväzuje, takže si človek musí ustrážiť čo a kedy zahrá. A v princípe je to worker placement.

Zatiaľ čo Terraforming Mars je jednoduchší, teda ja prístupnejší, založený na kartách a vytváraní si enginu, ktorý rozbehá tvoju korporáciu. Ja konkrétne s touto hrou po grafickej stránke nemám žiadny problém :-D Herne mi sedí a na stôl sa dostáva často.

Ak by som mal tieto dve hry zoradiť podľa obľúbenosti tak On Mars je na vyššej priečke. Mám rád hry, ktoré potrápia mozog. Ale možno to bude aj tým, že zatiaľ tu mám aj menej času nahrané - takže je to stále o tom objavovaní.

Celkovo mám ale obe hry na najvyšších priečkach.

12.5.2020 11:09:45 | Upraveno autorem (porovnej)

porovnanie
Ja som hral obe. Teraformace je jedna z našich najobľúbenejších hier. On mars sa nám tiež veľmi páčil, ale on vyžaduje častejšie hranie, aby človek dokázal preniknúť do hĺbky jej komplexnosti.

Porovnať ich je asi ťažšie. V on mars si vieš veľmi veľa naplánovať a vykombinovať a náhoda je v hre minimálna. Vieš si pripraviť veľmi silné akcie a všetko so všetkým súvisí. Tematicky je zameraná viac na jednu lokalitu, kde sa buduje jedna základňa, ktorú treba budovať čo najviac vyrovnane, aby bol za to človek odmenený. V podstate všetko má každý hráč k dispozícii. Ak aj niekto zoberie zaujímavú vylepšenú budovu, ty vieš zobrať vedca a využiť jej schopnosť. Ak niekto zoberie technológiu, ktorú si chcel, ty k nej máš stále prístup (samozrejme v oboch prípadoch má drobnú odmenu aj hráč, ktorý technológiu a budovu vlastnia).

Teraformace mars je viac zameraná na vyťažiť z aktuálnych možností, čo najviac. Je veľká náhoda v tom, aké karty si ľudia počas hry vytiahnu. Hral som cez 30 hier a nikdy som sa nehrnul do pestovania rôznych hmyzov a mikroorganizmov, ale minule sa mi zišlo viacero vecí a tak som sa tým smerom vydal. Hry sú viac rôznorodejšie a tematicky človek kolonizuje celú planétu.

Keby som ich mal ešte trochu porovnať, tak by som povedal, že on mars má trochu bližšie k simulácii. Teraformace mars zase k arcádovému štýlu hry. Ale obe sú to výborné hry, pri rozhodovaní záleží od toho, o čo chceš svoju zbierku rozšíriť viac. Obe majú svoje poňatie témy pretavené aj do mechaník. Ani jedna nie je povrchná. Teraformace mars nám príde pohodovejšia (aj keď asi nie každý bude v tomto so mnou súhlasiť), On mars má väčšiu hĺbku a človek sa vie zapotiť pri premýšľaní a kombinovaní.

12.5.2020 11:11:19

som blbec :)
pozerám, že neviem písať správy :D

12.5.2020 11:13:50 | Upraveno autorem (porovnej)

odpovědi
Kamarádi velmi děkuji az toto Vaše shrnutí! Sice stále netuším, kterou hru bych vzal raději, ale Vaše názory jsou pro mě důležité a cením si toho.

12.5.2020 11:25:05

výběr
Tak jsem nakonec vybral Mars: Teraformace kvuli té přístupnosti a flexibilitě díky expanzím...i když All-In Teraformace vyšel na víc, než KS verze "On Mars" :D

12.5.2020 19:35:34

Vybíráme z Bazaru

Sid Meier's Civilization:The Boardgame 2002 ENG/CZ
Sid Meier's Civilization:The Boardgame 2002 ENG/CZ
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas