Odhodlaní: Normandie

xxxxxxxxxo hodnoceno 207x (Seznam vlastníků)

Odhodlaní: Normandie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: David Thompson
Trevor Benjamin
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ovládnutí - změna pravidla (dle toho v Severní Africe)

Hrál jsem včera opět Severní Afriku, kde je pravidlo, že ovládat můžete i dílek, kde je jednotka nepřátelské strany, pokud ta ho má pouze prozkoumaný, ale ještě ho sama neovládá.

Dneska jsem koukal na BGG a tohle pravidlo je autory doporučeno používat už právě i v Normandii. Což na mě působí dobře, protože to urychlí partie, ale jsou i názory, kde původní pravidlo je stále lepší.

(David Thompson:
“For what’s worth, I strongly suggest playing Normandy with the revised control rules. But yea, folks can certainly play however they want.”)

Takže, cituji z pravidel Severní Afriky (ale bez zmínek o vozidlech):

OVLÁDNUTÍ
“Tuto akci lze provést jen na poli, kde se daný voják nachází a leží na  něm váš žeton kontroly stranou propátráno nahoru. Otočte svůj žeton kontroly stranou  ovládáno nahoru. Pokud na témže poli leží také nepřátelský žeton kontroly stranou ovládáno nahoru, otočte zároveň tento žeton stranou propátráno nahoru. Pokud protivník pole ovládá a nachází se na něm jeho žeton vojáka, tuto akci provést nelze. Pokud ale  protivník pole neovládá, pole lze ovládnout, i pokud se na něm nachází jeho žeton či žetony vojáků. Jednou umístěné žetony kontroly se už z herního plánu neodstraňují.”

Je to tedy na vás, jak k této zpětné úpravě přistoupíte. 

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

27.11.2022 09:34:43 | Upraveno autorem (porovnej)

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Hrabě z Carcassonne (německo)
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas