nepřihlášený

přihlásit

registrovat

O Zoo le Mio

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: undefined
Vydavatelé: Cwali
Gigamic
Rio Grande Games
Zoch Verlag
Autoři: Corné van Moorsel
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Děti, nasedat do auta, dnes jedeme do ZOO..."

"Hurááá, ale chceme jít do té na Strahově, mají tam nového lva a nový parčík s lavičkama! Tam necháme babičku, aby se nemusela s náma všude táhnout..."

Stáváte se ředitelem jedné z nově budovaných ZOO. Konkurence ale nespí a návštěvníci jsou nároční. Budete mít dost atrakcí, aby jich přišlo nejvíce právě do té vaší?

Připrava hry

Každý hráč si vezme vstup do zoo, ke kterému přiloží počátečnou kartičku. Pak se vezme 8 zoo peněz a schová je za svůj vstup do zoo. Vše ostatní se položí doprostřed stolu. Pak se zamíchají vlajky použitých zoo a náhodně se umístí na stožár.

Průběh hry

Ve hře jde o budování menších areálů ZOO formou dražení a přikládání vhodných kartiček z aktuální ponuky. Systém přikládání je podobný jako ve hře Carcassonne s tím, že kartičky mají dvojnásobný obsah, jako např. v dominu. Po každém přiložení kartičky se podle aktuální situace přidávají nebo přemisťují hrací komponenty, jako lavičky a stromky, zejména ale návštěvníci.

Atraktivnost ZOO pro návštěvníky se vyhodnocuje v pěti hlavních bodovacích kolech, která se nakonec sečtou. Bodování ale každým herním kolem dynamicky narůstá, proto musíte zvážit vhodný čas investování vašeho omezeného přídělu dražebních prostředků.

Vyhrává hráč s nejvíce body na konci hry.

Autor: dedodusi

Vybíráme z aukcí

Heimlich & Co
Heimlich & Co
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>