nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Nur die Ziege zählt

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, intriky, logická, dětská hra
Čeština:
Vydavatelé: Amigo Spiele
Autoři: Günter Burkhardt
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

„Mééé, méé!“ Hm, tak to bude tak 40 koz. „Mééé!“ Nebo možná 50. „Méé!“ Tak to těžko, maximálně 20. „Me-e-éé“ Jak to, že jen 31 koz? Tak ale příště už se trefím!

Ve hře  Nur die Ziege zählt hráči tipují, o kolik bodů jejich koza poskočí na bodovací tabulce a shromažďují tyto body pomocí symbolů koz na kartách. Hraním karet se snaží předem dané bodové oblasti dosáhnout, přičemž platí, že kdo správně tipoval, ten v této hře zvítězí.


Příprava hry:

Všech 50 karet koz se zamíchá a každý hráč obdrží osm karet. Zbylé karty se odloží, nebudou nadále potřeba. Doprostřed stolu se umístí číselná tabulka a každý hráč si zvolí barvu, od které si vezme dřevěný žeton kozy, tipovací tabulku a hráčský žeton. Kozu postaví na políčko 0 na číselné tabulce.


Průběh hry:

Hra se hraje tolik kol, kolik je hráčů a každé kolo má dvě fáze:

  1. V tipovací fázi všichni hráči odhadnou, kolik koz získají ze štychů po osmi kolech hry a pomocí tipovací tabulky zaznačí svůj tip. Čím přesnější tip, resp. menší rozsah čísel, tím více bodů hráč získá v případě úspěchu.
  2. Ve fázi zahrání štychu vyloží hráči postupně jednu kartu lícem nahoru. Hráč s nejvyšší zahranou kartou obdrží všechny vyložené karty (štych) a spočítá symboly kozích hlav. K počtu kozích hlav přičte hráč číslo nejnižší karty štychu a o tuto sumu posune svou figurku kozy na číselné tabulce. Získané karty odloží a vyložením karty začíná druhý štych. Fáze štychu se zopakuje celkem osmkrát.


Konec hry:

Jedno kolo hry končí o osmém zahrání štychu a posunutím kozy hráče o příslušný počet políček. Každý hráč zkontroluje, zda se jeho koza nachází v oblasti, kterou zaznačil svou tipovací tabulkou a v případě úspěchu si připíše odpovídající počet bodů. Když koza skončí mimo tipovanou oblast, nezíská hráč žádné body. Hraje se tolik kol, kolik hráčů se hry účastní. Vítězem se stává ten, kdo má po odehraném posledním kole nejvíce bodů.

Autor: Noob

Další názvy této společenské hry

  • Kill Bique

Vybíráme z aukcí

The Flying Dutchman
The Flying Dutchman
Akt. cena: 125 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>