Nuns on the Run

xxxxxxxxoo hodnoceno 29x (Seznam vlastníků)

Nuns on the Run - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Mayfair Games
Autoři: Frederic Moyersoen
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Opětné pronásledování chycené jeptišky

Včera jsme hráli hru v plném počtu hráčů a narazili jsme na jeden problém, který bych potřeboval se zkušenými "klášterníky" konzultovat.
Jestliže je jeptiška chycena (její karta otočena na stranu chycena) a její následující tah MUSÍ být podle pravidel chůze 3 až 4 kroky NEJKRATŠÍ cestou k její cele, tak co brání abatyši (s kroky 5 až 6), aby šla hned po chycení za ní a byla ji v patách tak, aby byla jeptiška pořád vidět a v následujícím kole (kdy už má jeptiška zase otočenou kartu na běžnou stranu) ji znovu nechytila?

Vím, že v kole následujícím po chycení (kdy jde jeptiška krokem směrem k cele) ji nesmím chytat. Nicméně můžu jít za ní, protože vím po které cestě šla (nejkratší) a v následujícím kole ji zase jako viditelnou čapnout. Samozřejmě to předpokládá, že bude na desce ještě jiný žeton zmizení, nebo šramotu od jiné jeptišky, abych se mohl odklonit ze své trasy - ale i tak mi to připadá jako trošku nefér a mezera v pravidlech. U hodně hráčů se vždycky nějaký ten žeton šramotu najde.
30.11.2011 10:36:49

kren
My to hrajeme tak, že pokud je daná jeptiška při takovémto pokusu Abatyše stále na cestě do své cely a pořád se pohybuje chůzi, tak k opětovnému chycení dojít nemůže.
Každopádně je pravděpodobné, že jeptiška, jakmile se ztratí abatyši z dohledu nabere okamžitě jiný směr, ale to už je jen na ní. Může třeba rychle utéct nějakou "neočekávanou" cestou popřípadě se schovat apod.

30.11.2011 10:47:35

to assad
Nevím, jestli jsi mne pochopil.
1. kolo -
Jeptiška je v tahu abatyše chycena

2. kolo
- tah jeptišky: (s kartou otočenou na stranu chycena) krokem 3 až 4 MUSÍ jít jeptiška nejkratší cestou směrem k cele (IMHO abatyše ví kam se jeptiška vydala - ve většině případů je ta nejkratší cesta jednoznačná)
- tah abatyše: abatyše se vydá za jeptiškou, která šla krokem 3 nebo 4 po nejkratší cestě (takže bude pro další kolo viditelná)

3. kolo
- tah jeptišky: viditelná jeptiška se bude (už běžným pohybem) snažit uniknout z dosahu viditelnosti (IMHO to bude obtížné, protože abatyše bude hned vedle ní a bude vědět, kam zmizela a hodem na hluk si to může ještě potvrdit - 4 kroky abatyše budou stačit pokud jeptiška nedá útěk, pokud dá útěk abatyše má taky 5-6 pohyb)
- tah abatyše: abatyše se bude opět snažit dostat se do okruhu viditelnosti jeptišky, ne-li ji přímo znovu chytit).

30.11.2011 11:13:10

to křen
ad 3.kolo
- tah jeptišky: pokud je v této chvíli jeptiška viditelná a je na nejkratší cestě do své cely, tak ji abatyše znovu chytit nemůže, protože se momentálně nijak neprohřešila (tzn. po chycení je stále na nejkratší cestě do cely). Takže pokud se v 2.kole jeptiška vydá nejkratší cestou do cely a vidí, že pro abatyši není problém ji snadno v dalším kole dostihnout, tak je v jejím zájmu z nejkratší cesty do cely neodbočovat a držet se jí, protože když je na ní a pohybuje se chůzí (walk) je vše ok

30.11.2011 11:25:39 | Upraveno autorem (porovnej)

to assad
Tak to jsme se pořád nepochopily.
Podle pravidel, jakmile zmizí po chycení jeptiška z dohledu abatyše, okamžitě otáčí kartu na běžnou stranu "nechycena". To se v 90% stane už v tom mnou uváděném 2. kole po chycení ještě v tahu jeptišky, když se vrací do cely. Takže jakmile abatyše "znovu zviditelní" ve 3. kole jeptišku (protože se za ní vydala po té nejkratší trase), tak už může být směle zase chytána.

Edit: Jde mi totiž o to, jestli v tom kole po chycení si musí jeptiška zapsat do zápisníku jako cílové číslo políčko, na té nejkratší cestě, nebo v případě, kdy už po jednom kroku (po jednom políčku) zmizí za dveřmi, může jít zcela opačným směrem (nemusí dodržet nejkratší trasu). Já jsem totiž žil v domění, že pokud jeptiška začíná tah s kartou otočenou na stranu chyceno MUSÍ si zvolit jako cílové políčko svého "chyceného 3 až 4 kroku", které je na nejkratší cestě k cele i v případě, že po 1 kroku zmizí ze zraku abatyše a zbývající 2 až 3 kroky už není vidět.

30.11.2011 11:33:26 | Upraveno autorem (porovnej)

to křen
No já Tě pochopil hned v počátku, ale v tom případě to tedy hrajeme v rozporu z pravidly. Každopádně pokud bysme to hráli podle pravidel, tzn abatyše by měla možnost takhle snadno chytit jeptišku ihned po prvním chycení, tak mě to asi nebaví.
Přijde mi logičtější, že i když jeptiška otočí kartu chycena na opačnou stranu, ale je stále na nejkratší cestě do cely, neměla by mít abatyše možnost ji podruhé chytit.

Jinak pokud se jeptiška pohybuje ihned po chycení a má dejme tomu 4 body pohybu, hrajeme opět podle selského rozumu tak, že jakmile zmizí za dvěřmi, může opustit nejkratší cestu do cely.

30.11.2011 12:04:32

oficiální FAQ
http://fredericmoyersoen.blogspot.com/2010/05/faq.html

V nich je v podstatě odpověď na to jak to hrát Tebou zmíněnou situaci podle pravidel, viz poslední 4 body

7. Když jsem chycena, kdy se můžu odklonit od přikázaného směru (tzn nekr. cesta do cely)?
Ihned jakmile nejsi v zorném poli abatyše

8. Kdy otočím kartu na stranu "On the Run"?
Na konci tahu, kdy zmizím abatyši z očí.

9. Kdy házím znova na hluk?
V následujícím tahu, kdy byla karta otočena na "On the Run"

10. Kdy můžu být znova chycena?
Jakmile máš kartu otočenu na "on the run". Ačkoli neházíš na hluk, tak abatyše na konci svého tahu ano.

Tzn. je faktem, že to úplně podle pravidel nehrajeme...

30.11.2011 12:14:22 | Upraveno autorem (porovnej)

to assad
Pro mne je tedy nejpodstatnější bod 7. a tvoje vyjádření: ... jakmile zmizí za dvěřmi, může opustit nejkratší cestu do cely. Čili nemusí mít cílové políčko na nejkratší trase, ale pokud na konci svého pohybu "po chycení" není vidět, tak může mít cílové políčko prakticky kdekoli. OK - je to tak logické. Díky za konzultace.

30.11.2011 12:22:11

Vybíráme z Bazaru

Praga Caput Regni
Praga Caput Regni
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas